Results 1 to 6 of 6

Thread: Проблем с ГИ на Алфа Ромео 156 1.8 ТС

  1. #1
    Alfa Romeo 156 1.8 2000g haton's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    sofia
    Posts
    93

    Default Проблем с ГИ на Алфа Ромео 156 1.8 ТС

    Здравейте, имам един неприятен проблем който не знам дали има връзка с газовия инжекцион. Когато паля на бензин тръгва да гасне а подам ли газ ми глъхне. Изчистих грешки от компютъра и се оправи за ден-два. После пак така...на газ колата върви но на място сменя обороти. Друго интересно е че градусите за навън ми показва постоянно 3 градуса когато паля...най много до 4 градуса ми е стигало последните дни....Този датчик на термостата има ли връзка с тези неща...или може ли да е от ГИ нещо..?
    Алфа Ромео 156 1.8 ТС 2000г.

  2. #2
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Колега кажи ни сега и какви грешки си изтрил,и след това дали ги е записала пак или не,може да е от много неща,да речем Първо запушени дюзи,дебитомер,ламбда и тнт....
    Дай да се хванем за нещо!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by haton View Post
    Здравейте, имам един неприятен проблем който не знам дали има връзка с газовия инжекцион. Когато паля на бензин тръгва да гасне а подам ли газ ми глъхне. Изчистих грешки от компютъра и се оправи за ден-два. После пак така...на газ колата върви но на място сменя обороти. Друго интересно е че градусите за навън ми показва постоянно 3 градуса когато паля...най много до 4 градуса ми е стигало последните дни....Този датчик на термостата има ли връзка с тези неща...или може ли да е от ГИ нещо..?
    Вероятно газовата е за регулиране и ЕКУ-то е натрупало грешки, свързани с образуването на горивната смес. Иди да я регулират.
    Грудусите на дисплея нямат нищо общо с датчика на термостата. Датчикът за външната температура е в дясното огледало.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #4
    Alfa Romeo 156 1.8 2000g haton's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    sofia
    Posts
    93

    Default

    Ами проблема е че не бях аз в сервиза а баща ми тъй като съм на работа и няма как....Всичко е било наред и не са казали че има проблем с нещо. Това нещо от свещи може ли да е? Единственото нещо което не съм сменял по колата. Утре ще ги проверя. А като бях при газаджиите всичко беше наред уж..но не бях минал през диагностиката...и ми казаха да ида 1-о там и после при тях.. но днеска нямаше как от работа да ида...грешките не мога да кажа с точност кои са били... :X
    Алфа Ромео 156 1.8 ТС 2000г.

  5. #5
    Alfa Romeo 156 1.8 2000g haton's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    sofia
    Posts
    93

    Default

    Днес отворихме колата с баща ми и почистих дросела...сега оборотите седят ту високи...ту нормални както трябва да са...четох някъде за някаква адаптация но не знам дали трябва да го правя или ще си паснат от само себе си После проверихме свещите и се оказа че при едната има масло... отляво надясно 2-те две .... и едната не беше затегната както другите тъй като излезна лесно докато другите не искаха да излезнат дори...
    Алфа Ромео 156 1.8 ТС 2000г.

  6. #6
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Звучи като загубена адаптация на ЕКУ бензин, проверка на настройката на ГИ трябва.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •