Results 1 to 10 of 10

Thread: 1 г/40к км/3 колектора-размисли и страсти

  1. #1
    аматьор guns's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Burgas
    Age
    43
    Posts
    33

    Default 1 г/40к км/3 колектора-размисли и страсти

    156/1.8/98 -Живея в Ихтиман ,а работя в София-Люлин и всеки ден навъртам по 120 км.Когато я купих миришеше на газ в купето ,тракаше много на газ и прекъсваше.В сервиз в Младост 4 -ремонт на инжектори и смяна на някакви маркучи-120лв.,марка:Бардолини.Тогава живеех в Младост и 1 година никакви
    проблеми с газта,но и не навъртах много км.Преместих се в Ихтиман края на 2011 и началото на 2012 се почна.Януари паля една вечер да си тръгвам и със завъртането на ключа яко 'БААМ'.Викам си егати късмета,че сум в София-едно въже за теглене с един приятел и хайде в сервиза при Сашо.Смяна на сцепения колектор.Карам 4-5 месеца и една сутрин тръгвам за работа и в 5:00 събудих съседите в радиус от 500 м от детонациятаЕ този път малшанс-бях в Ихтиман.Викам си пак е колектор явно-чакам да стане 9-10 часа и почвам да издирвам майстор-намирам към обед и ми казва намери си колектор и ще го сменя.Хайде едно приятелче купува колектор и идва.Хайде при Сашо за диагностика.Той казва ок е всичко на бензин,но не е нормално да гръмне пак,така че да ходя при газаджия.За късмет от другата страна на улицата има газаджия-Вальо.Диагностика,настройки,смяна филтри и смяна изпарител-оказа се че ихтиманския майстор не разпробил
    много добре кутията,но не било голям проблем.Бръм-Бръм
    5-6 месеца и декември 2012 пак в Ихтиман,пак сутринта ,пак имаше стреснати бабички-вече ми дойде.
    Малко офтопик,но нали разбирате какво е да трябва в 6:00 да си на работа и в 5:00 сутринта да будиш колега да те замести,че пак ти си е прецакала колата
    Викам си последния не я разпроби както трябва-ще търся други "майсторчета" в този мегаполисИдват 3-ма с една раздрънкана "Фиеста" и се почва:я пробвай да запалиш-бум-пук-тия подскачат назад като отстреляниИзказаха 10 различни предположения след още 3 опита за палене и повтаряне от моя страна,че сигурно пак е колектора.След 20мин. решиха,че трябвало да я закарат в сервиза ,на канал да я гледат.Не можели да ме дръпнат с "Фиестата",че била много слаба?????-отивали за джипа на шефа и до 30мин. щели да се върнат.След 1чи 30 мин. започнах да звъня,но никой не вдигаше-това е Ихтиман Бате,в тоя
    5 милионен град и средна заплата 2000 лв сигурно са намерили някой по-лесен случай за решаване от моя.
    В същото градче има и пътна помощ БЕКА или ВЕКА не знам как се чете.Звъня питам за оферта до Сашо.180 лв без ДДС,ако не искам фактураНакрая намирам пътна помощ с колесар,чрез познат за 120 лв.Закара ме до Сашо и на следващия ден беше с нов колектор.
    Не искам да правя реклама ,но евала на Сашо-всеки път ,за всеки един извънреден ремонт е подхождал човешки и е гледал да го оправи същия ден,за да мога да се прибера при жената и детето,а не да моля колеги за нощувки.
    Та от там при Вальо-газаджията,но човека няма време преди Коледа за мен.Викам си ще намеря друг-колата ми трябва за да ходя на работа и не става с друг транспорт.
    Намирам до "Орион" друг газаджия-вика инжекцион да гръмне няма такъв филм-аз му викам ,че има и то даже 3-та част.Отваря той капака и казва,че както е монтирана газовата не ще гърми,ами ще се сцепи да гърми.Аз на тема техника съм много зле.Помня ,че ми обясни ,че инжекторите нма газовата били монтирани много далече от дюзите за горивото и затова детонирало.
    Преправяне монтаж+нова рейка "Валтек"+смяна филтри ,почистване изпарител и т.н.=300лв.
    Викам си-свърши се.Колата започна да върви повече от преди.Точно 3 дни и на третия при палене сутрин-давене,гаснене,губи обороти,тресе.Форсираш ,докато позагрее-съседите вече ме гледат накриво.Загрее ли няма проблеми.
    Диагностика при Сашо-нулиране на параметри -оправя се и препоръка за настройка на газовата и до тогава каране само на бензин.
    Отивам при газаджията-сменял софтуера и нямал сега
    драйвери.Да дойда след Нова година.Ама на газ се чувало ,че е ок,да съм ходел на диагностика на бензина.
    Да ама всеки ден по 120 км на бензин !!!
    Скандали вкъщи с жената при какви майстори ходя и харча пари и по-зле става.Натякване нали ти казах втората ни да не е Алфа.Мислено проклинане на марката и миг размисъл дали не е права
    Отново при Вальо-пак не може днес.Каране на газ,форсиране сутрин,зануляване при Сашо след няколко дни.
    Пак при Вальо-днес имаше време
    Диагностика,настройки,богати смеси,бедни смеси,голямо налягане-1.7-като на метанова уредба.По негова инструкция тази вечер на работещ мотор на газ,разкачих едната жица към изпарителя да освободяло налягането вечерта и да видя как ще запали утре.И утре пак при него за смяна мембрани и тестове.Ще пиша пак.,когато всичко приключи.
    Сега ми поолекна като споделих и съжелявам,че така надълго и широко.
    Междувременно имам нова придобивка от колега във форума-145/1,9jtd/99-да видим как са печките.
    Приемам всякакви,съвети,критики и коментари!
    When you're talkin' to yourself
    And nobody's home
    You can fool yourself
    You came in this world alone, alone

  2. #2
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Има една много стара максима която аз изповядвам /и проповядвам/ :
    Като едно нещо не се оправя-сменяваш майстора!
    Като не се оправя и при втория-сменяваш колата!
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Някой от всичките тези майстори сети ли се когато е загасен двигателят да извади изходната тръба на изпарителя и да провери със сапунка дали не излиза газ?

    Сондата на бутилката с електромагнитен клапан ли е?
    Last edited by ecotronic; 26-01-2013 at 00:12.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    аматьор guns's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Burgas
    Age
    43
    Posts
    33

    Default

    Днес като я замерва,вади някакви маркучи,запушва нещо и ме притесни това ,че каза нещо за губене на газ и веднага попитах това може ли да доведе до детонация и каза,че принципно може.Затова и пак ще ходя утре.
    Относно сондата на бутилката нямам и идея къде и какво значат думите сонда и ел.магн. клапан-бос съм технически,съжалявам.
    When you're talkin' to yourself
    And nobody's home
    You can fool yourself
    You came in this world alone, alone

  5. #5
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    Аз пък да те питам - Имаме си капацитет газаджия в София ти блуждаеш по провинциални "специалисти"
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  6. #6
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Sunny View Post
    Аз пък да те питам - Имаме си капацитет газаджия в София ти блуждаеш по провинциални "специалисти"
    Да, и аз си помислих същото, че още след първия проблем щом не е отишъл при robygas, сигурно му е забавно на колегата колата му да си е така. И аз имах едно браво, което като гръмна веднъж на ОМВ, на хората им се разляха чашите, хем че не бях с колата между масите, но беше с метален колектор и само сменях резонаторна кутия. Но по едно време вече нямаше такива кутии по тия дължини, 3 съм гръмнал и го продадох с четвъртата, още на втората се сетих за кихалка, ама то като тресна, едва намерих това парче от кутията, дето беше с кихалката... Хората по светофарите редовно се оглеждаха за дупки по себе си и в очите им се четеше страх, че втория изстрел може и да е по-точен.
    Жалко, че Иво /Pininafrina/ го оправи да не гърми точно преди да го продам, стана страхотна резачка, но вече му бях вдигнал мерника за продажба.
    Last edited by Liminat; 26-01-2013 at 10:20.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  7. #7
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Колега, сутрин при студен мотор колата пали на бензин. За да се получи детонация при първоначално стартирани има само два варианта:
    1.-Колата да има повреда в смукателен клапан.
    2.-Не затварят газовите дюзи и реално колекторите са пълни с газ и при палене да се смесват горивата.
    Второто предположение обаче не изключва първото.

    Като си отишъл около Нова година и е сменена рейката с обяснението, че детонациите идват от дългите маркучи, това НЕ може да е вярно защото говорим за палене на БЕНЗИН. Тогава тези маркучи нямат нищо общо. С вървенето бих се съгласил, но не и с детонацията.

    Стандартното работно налягане на рейка Валтек е 0.80-1.2 бара. Ако работното и налягане е 1.7 бара то тогава нещо не е вярно с размера на дюзите и настройките на газовата, което пък е довело до неправилната работа на следващата сутрин и нуждата да се нулират параметрите на бензиновия комп.

    Така и ли иначе тоя кола е едно голямо изключение от правилото, че ГИ никога не гърмят и се нуждае от доста обстойно търсене на проблема.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  8. #8
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Question

    С новата рейка не следва ли да е разрешил проблема с гърменето?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  9. #9
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    По принцип- следва.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  10. #10
    аматьор guns's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Burgas
    Age
    43
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    По принцип- следва.
    А дефакто -ще видим
    Тази сутрин паля и почва да си прави номерцата с губене обороти и тресене,но след 4то,5-то форсиране се пооправи...а преди и трябваха 9-10 серии от по 30 сек.
    Наработих се и тръгвам за газаджията.Пооправи се с 2-3 кратки форсажа???Разглоби изпарителя и ми показа ,че мембраната е сдала багажа.Изчисти и някаква гняз и смени и някакъв филтър,който бил наполовина запушен.Заговорихме се колко съм изминал от монтажа на този изпарител(марка Томасето).Сетих се че пазя всякакви документи в жабката и се оказа-30 к.Той се учуди,защото таксиджиите идвали за ремонт със същите изпарители след поне 70 к.Последваха настройки,донастройки.Корекция на налягането от 1,1 на 1,3 .В крайна сметка сега по вървежа не се усеща кога минава газ/бензин и обратно-супер гладко, а преди имаше едно леко придърпване.Тръгвам си и карам ли карам и нещо ми става студено.Искам да проверя външна температура,но копчето не реагира?!Давам парното на макс и осъзнавам,че нямам парно.Отбивам и разбирам,че нямам и осветление в купетоАкови се случи и също като мен нямате легенда на таблото с предпазителите,да знаете ,че е на най-долния ред,втория от ляво на дясно-10А.
    Прибрах се към 19:00.В 23:00 отново реших да я пробвам.
    Завъртам ключа,запалва и веднага угасва.....Веднага завъртам пак и пали от раз без да се дави,без да губи оборотиПокарах 30 мин.върви си екстра и на газ и на бензин-даже не усещам разлика във вървежа.Сега си лягам и утре в 6:00 ще е следващата сесия.Денят е подходящ-Неделя /6:00 всички вече са станали и се стягат за работа
    When you're talkin' to yourself
    And nobody's home
    You can fool yourself
    You came in this world alone, alone

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •