Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем със захранване на соленоида на вариатора

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Ruse
    Posts
    14

    Default Проблем със захранване на соленоида на вариатора

    Здравейте,имам странен проблем със захранването на бобинката която управлява потока на масло към вариатора,стигнах до там че не ми стига минуса до него тъй като той е управляващ,щом подам ръчно минуса двигателят започва да работи неравномерно вследствие на действието на вариатора,значи като замеря напрежението при плавно вдигане на оборотите до 5000 няма никой по жиците.Направи ми впечатление че до към 3000 оборота дърпа добре а от там на горе става много тромава,та въпроса ми е дали това нещо има някакъв предпазител или реле което да управлява този клапан да сподели......

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Няма реле или предпазител. Минусът се комутира директно от ECU-то (пин 24 от конектор B). Провери веригата до въпросния пин и евентуално за лош контакт в буксата на ECU - то. Има вероятност и самото ECU да не формира въпросното изходно ниво по някаква причина. Може би една диагностика ще каже повече по въпроса.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Подай рязко газ и минуса ще дойде!

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    С Фиат Еку Скан можеш принудително да подадеш сигнал към соленоида. НАмери някой с кабел в Русе и го тествайте - в смисъл замерете сигнала на соленоида. За тест на самия пин на ЕКУ работата става дебела - трябва ти преходник с изводи за самата букса Б на ЕКУ иначе няма начин да стигнеш до пина с подкачен кабелен сноп.
    Както каза и колегата по-горе прозвънете и линията от куплунга на ЕКУ до датчика
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Ruse
    Posts
    14

    Default

    А ecu-то къде се намира,щом няма реле трябва да го проследя за да съм сигурен че там поне всичко е наред,днес направих един тест подадох ръчно маса и малко каране и е по добре на високи обороти,преди месец бях замерил дали идва ток до соленоида и се активираше на около 3000 но изведнъж хоппа и няма никой

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ти недей я мъчи много с включен вариатор след 5000 об, че да не си събираш клапаните по пътя. Вариатора работи в ниските обороти, не във високите
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by jelezniq View Post
    Направи ми впечатление че до към 3000 оборота дърпа добре а от там на горе става много тромава,та въпроса ми е дали това нещо има някакъв предпазител или реле което да управлява този клапан да сподели......
    Колега поразрови из форума имах някаква стара тема с тест с един диод дето се вижда кога и как сработва селеноида.......ако го правиш на студена кола може и да не се включи веднага, не съм следил точно на какви градуси включва, но със сигурност не е веднага......иначе в работно положение вариатора тръгва при 1700 - 1800 обм някъде до към 5к обм.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Ruse
    Posts
    14

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Колега поразрови из форума имах някаква стара тема с тест с един диод дето се вижда кога и как сработва селеноида.......ако го правиш на студена кола може и да не се включи веднага, не съм следил точно на какви градуси включва, но със сигурност не е веднага......иначе в работно положение вариатора тръгва при 1700 - 1800 обм някъде до към 5к обм.......
    Да видях за този тест във форума след като бях пуснал тема,но и така никой не ми казва къде се намира еку-то на колата,а ако може и малко помощ за това какъв диагностичен кабел ми трябва че без него май няма да стане понеже ми свети чекчето на двигателя,тази сутрин имах тромава кола около 12 км (трудно изпреварвам на 5-та даже и се налага на 4-та да превключвам)след това се оправи и е фурия не мога да разбера какво се случва за това се нуждая от кабел (1.8 16v 103kw)

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Кърджали
    Posts
    54

    Default

    Колеги, а има ли откъде да си купим нов този соленоиден клапан? И аз имам съмнение, че не сработва както едно време...
    Alfa 156 1,8 TS 2001

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •