Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39

Thread: проблем с блока за управление на климатика и парното

  1. #1
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default проблем с блока за управление на климатика и парното

    Значи проблема ми е следния:
    Днес реших да си сменя крушката на врътката за положението на клапите,че не светеше.Запоих си нова крушка ,сглобих и сега не работи врътката коректно.Духа ми само на централния въздуховод и това дето се променя е само като е на макс за стъклата се включва нагреватела и климатика,не променя положенията.Всичко съм сглобил уж както трябва и не работи.След това го разглобявах тоя блок още една камара пъти и не виждам какво не е наред.Търсих с търсачката и не открих нищо.Ако някой знае какъв е проблема моля да ми помогне да си оправя колата.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  2. #2
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Ами освен пак да го разглобиш...Ти разглобя ли страната откъм врътките?Щото аз го направих първия път без да е нужно и после едва нацелих просветите на врътките да напаснат...
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  3. #3
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Всички врътки съм ги позиционирал правилно.Въртят се по всички позиций,за топло и студено,както и за степените на вентилатора работят,но за позицийте на клапите,се мести по позицийте но не реагира.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Намести си кабелите зад СД-то и въобще всички жици там. Има вариант при обратното сглобяване да си натиснал пластмасовия въздуховод отзад и да е блокирала клапата. Може и така "профилактично" да го "посъветваш" та да се отпъне Ял съм го това дърво - кабелите за усилвател натискаха въздуховода като бутна СД-то докрай.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Ми аз го пробвам при разглобена централна конзола.Като дам на контакт се чува едно от моторчаетата да бръмчи за малко и спира.Пробвах да изключа едната букса от блока и веднага прехвърля на стъклото,но шашка една камара неща.направо откачих днес 5 часа се балтая.Както обичам да казвам/от никъде не издиша,а спада/.Преди да го разглобя днес всичко си работеше перфектно,освен крушката.Раглобил съм го кадърно,не ми е за първи път,а се яви проблем за който нямам идея от къде дойде.Мерих и лентовия кабел вътре /здрав е/. Сега съм откачил акумулатора да седи до утре сутрин да видим какво ще стане.Даже не съм сглобявал конзолата,защото ме съмнява,че пак ще се раглобява тоя блок,но реших да питам,да събера мнения. Сега ще ида до гаража да огледам кабелите,дето влизат в блока за управление,като при вадене ги поопънах леко,нещо да не се е откачило,но ме съмнява.

    Сега пак проверих всичко си е включено където си трябва.Утре ще се ходи на електричар.Не ги чувам много нещата с тоците.
    Last edited by tonov; 27-01-2013 at 21:51.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  6. #6
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Намерих си с търсачката подобна тема.Стана ми ясно за какво иде реч,но все пак благодаря на колегите,че взеха отношение към проблема ми.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  7. #7
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Оказа се че блока за управление е здрав,вчера пробвах с един работещ,докато един приятел замерваше моя и ефекта беше същия.Когато изключа буксите в ел.блока,моторчето дето мести клапите се позиционира в положени само на предното стъкло и след като ги включа се позиционира в положение на централни въздуховоди,или в крайно ляво и крайно дясно положение/значи моторчето си работи коректно/И сека изпаднах в дупка/какво се случи/.Днес със същия мой приятел ще мерим по колата,Той предполага,че е влезло в авариен режим,защото клапата за затваряне на въздушния поток не ми работи както трябва,чува се постоянно как приклопва,заседнала е може би или се е скапало нейното моторче,което беше така и преди да сваля ел.блкока за управление,но днес ще се разбере,или поне се надявам да разберем,защото вече два дена карам с разглобена конзола и стърчащи кабели.Ако някой е в час със този род проблеми,моля да ми съдейства с някакви напътствия.Благодаря ви предварително.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  8. #8
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Дойде време да споделя,как си реших проблема с управлението на клапите,така или иначе си водя монолог.След като си играхме с моя приятел и замерихме всичко по веригата и се установи,че всичко е в изправност,реших да ида на диагностика в Стил ауто.Хората ми казаха,че след като съм свалил ел.блока с управлението,не е трябвало да давам на контакт,а аз си запалих колата,за да я вкарам в гаража.Климатроника е набил една камара грешки и е влезъл в авариен режим.Изчистиха ги,настройха ми клапите,защото днес от тях разбрах,че може да се променят режимите на работа на тези клапи.Сега ми ги настроиха,много практично,както и да променям пузицийте,притока на предното стъкло не спира нацяло и ми затвори централния въздуховод,защото на мен лично не ми харесва да ми духа във физиономията/лятото веждите ми са пред замръзване,а зимата ми се пали бритона/.Имах и грешка на клапата за вътрешната циркулация,за това не ми работеше коректно и поклопваше през няколко минути.Сега всичко си е шест и работи перфектно.За да не влезете в моя проблем,не давайте на контакт,когато са изключени буксите от ел.блока.Аз не подозирах,че е възможно да ми набие една камара грешки на климатроника,но сега вече знам,като почти два дена карам със стърчащи букси и кабели около себе си.Дано е полезна тази информация на някой.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  9. #9
    Запален алфист ksf's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Варна
    Age
    56
    Posts
    196

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    Дойде време да споделя,как си реших проблема с управлението на клапите,така или иначе си водя монолог. ...
    ....ще е полезна тази информация на някой.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99

  10. #10
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Здравейте колеги.Моя проблем пак се появи.Наложи се вчера да си сваля акумулатора,за да запалим една кола и след като го върнах,настройките на клапите заминаха в историята.Ходих пак в същия сервиз,те са готови пак да ги оправят,както го направиха и предния път,но въпроса ми е,някой знае ли,защо си забрави настройките тоя климатроник.Как да се запаметят трайно.До сега при сваляне на клемите не ми е правил такива магарий.Нямам желание,да се абонирам в сервиза,за да ми чистят грешки и да настройват клапи при всяко махане на акумулатора.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  11. #11
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Не знам фаталитито с резетването на ЕКУ-то дали не влияе и на климатроника.Ако искаш опитай...
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    Здравейте колеги.Моя проблем пак се появи.Наложи се вчера да си сваля акумулатора,за да запалим една кола и след като го върнах,настройките на клапите заминаха в историята.Ходих пак в същия сервиз,те са готови пак да ги оправят,както го направиха и предния път,но въпроса ми е,някой знае ли,защо си забрави настройките тоя климатроник.Как да се запаметят трайно.До сега при сваляне на клемите не ми е правил такива магарий.Нямам желание,да се абонирам в сервиза,за да ми чистят грешки и да настройват клапи при всяко махане на акумулатора.
    Ако допуснем, че поради някаква причина блокът-управление си губи настройките при изключване на захранването, тогава защо климатикът не е заработил нормално с управлението на твоя приятел?
    След като направихте пробата с това управление, той върна ли го на неговата кола и ако да, как работи при него? Добре би било, ако има възможност да тествате твоето управление на друга кола. Така ще се потвърди или отхвърли теорията със забравянето на настройките.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако допуснем, че поради някаква причина блокът-управление си губи настройките при изключване на захранването, тогава защо климатикът не е заработил нормално с управлението на твоя приятел?
    След като направихте пробата с това управление, той върна ли го на неговата кола и ако да, как работи при него? Добре би било, ако има възможност да тествате твоето управление на друга кола. Така ще се потвърди или отхвърли теорията със забравянето на настройките.
    Неговото го върнахме на колата му,и си работи,но не съм закачвал моето на неговата кола.Утре пак ще ида да я оставя в сервиза да умуват,защо си забравя настройките.Или по точно,защо влиза в авариен режим.Ще ги видя какво ще направят.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Варна
    Posts
    70

    Default

    И да им пратиш много здраве на твоите майстори "Хората ми казаха,че след като съм свалил ел.блока с управлението,не е трябвало да давам на контакт, ..."
    Аз съм карал няколко пъти колата без модула и не съм имал проблеми , мисля си да не би някаква оттечка да се е случила от поялника докато си запоявал крушката и да си е заминал блока.
    AR 156 1.8 TS + LPG

  15. #15
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by nightsurfer View Post
    И да им пратиш много здраве на твоите майстори "Хората ми казаха,че след като съм свалил ел.блока с управлението,не е трябвало да давам на контакт, ..."
    Аз съм карал няколко пъти колата без модула и не съм имал проблеми , мисля си да не би някаква оттечка да се е случила от поялника докато си запоявал крушката и да си е заминал блока.
    Ми не знам какво стана.Аз не казвам,че са велики майстори .За това днес ще ходя при друг.Всичко е възможно.Блока го мериха,до колкото е възможно /преди да ида в сервиза,носих блока на едни компютърджий/.Не разбирам грам от тоци.Искам да си работи всичко,както трябва и обикалям по сервизите.Повечето мигат все едно ги вали дъжд.Ако е от блока ,щеше да си тръгне всичко както трябва,като направих проба с друг.Предния път като ходих в Аутостил,с очите си видях че беше набило една камара грешки,Ония ги чисти,прави настройки/аз съм описал по горе в постовете/.Ще видим днес другите какви ще ги свършат.Дано да ми отстранят проблема,че зор се кара без да се обдухва стъклото,/поти се/докато загрее целия салон си е празник/залягам догато шофирам/,гледам пътя през амбразурки все едно съм с танк.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •