Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39

Thread: проблем с блока за управление на климатика и парното

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    Неговото го върнахме на колата му,и си работи,но не съм закачвал моето на неговата кола.Утре пак ще ида да я оставя в сервиза да умуват,защо си забравя настройките.Или по точно,защо влиза в авариен режим.Ще ги видя какво ще направят.

    Точно това не разбирам:
    Слагате управление от друга кола, което е наред и си помни настройките. Това се потвърждава от факта, че като го върнете на другата кола, то си работи както трябва. А това означава, че при цялата манипулация то не си е забравило настройките. Пита се - защо при теб не иска да работи?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Точно това не разбирам:
    Слагате управление от друга кола, което е наред и си помни настройките. Това се потвърждава от факта, че като го върнете на другата кола, то си работи както трябва. А това означава, че при цялата манипулация то не си е забравило настройките. Пита се - защо при теб не иска да работи?
    Заинтригувахте ме и като се прибера след работа, ще взема да поровя в бумагите, защото си мисля, че в самия панел няма космически технологии и няма електроника, която да "помни". Не ми се е налагало да се занимавам с това и нямам представа точно къде се намира модулът на климатика, но си мисля, че не е едно с панела, следователно симптомите са лесно обясними, но ще коментирам като изчета бумагите.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Заинтригувахте ме и като се прибера след работа, ще взема да поровя в бумагите, защото си мисля, че в самия панел няма космически технологии и няма електроника, която да "помни". Не ми се е налагало да се занимавам с това и нямам представа точно къде се намира модулът на климатика, но си мисля, че не е едно с панела, следователно симптомите са лесно обясними, но ще коментирам като изчета бумагите.
    Не изключвам и вероятността да има разлики в управленията и заради това чуждото да не иска да заработи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не изключвам и вероятността да има разлики в управленията и заради това чуждото да не иска да заработи.
    Рових като прасе в теменужки из бумагите, дето ги имам и единственото, което успях да разбера е, че модулите реално са три. Освен това и ЕКУ-то се меша в работата. Никъде не открих устройството или схема на самия модул, както и някакъв номер, по който да издиря устройството му. Успях да намеря две изречения на кръст, че имало програмируеми е непрограмируеми модули, но нищо повече.
    Тия ще земат да ме амбицират
    Ще изровя от ФЕС-а, какво пише за модулите и почвам да копам.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #20
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Според мен, има проблем с някоя от клапите - не може да стигне крайно положение...
    Не ми се пише сега надълго и широко защо така става, ама не е лошо да ги проверите особено тази за топло/студено дали се движи от край до край.

    P.P. При закачване на батерията, ако помогнеш с ръка на неработещата коректно клапа пак ще си заработи блока за управление .... до следващото прекъсване на захранването.
    Last edited by Ilko Ivanov; 09-02-2013 at 00:57.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  6. #21
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Тя тази са топло и студено си работи перфектно.Имах проблем с тези за позицийте на на клапите.Днес един друг специалист/наричам го така,защото не му запомних името/,ми тества всичко по управлението.Клапи,степени и позиций си работят нормално вече,но като му зададох въпроса дали ще е така до следващото разкачване на акумулатора и той не можа да ми отговори с конкретен отговор.Ужас.Показваше му всяка позиция в проценти и си вървяха от 0 до 100%.Първо ми провери системата за грешки.Нямаше такива.После започна тест на всяко едно положение на всяка една врътка,задаваше го от компа.Позицийте се сменяха коректно,след което взе да прави странни физиономий,разкачи си неговите кабелаци и всичко си тръгна отлично,но въпроса е до кога и защо ги прави тези магарий.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  7. #22
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Свали блока и ако си кьорав като мене си сложи очилата и вземи една здрава лупа и огледай добре платката която си свалял за напукани писти и да би да си завъртял някой елемент. Ако си повредил някой кондензатор може да ти прави подобни магарии.
    Току-що идвам от подобна авария. Гръмнал един кондензатор на едно изправителче и захранваните от него уреди си правят каквото си искат.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #23
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Свали блока и ако си кьорав като мене си сложи очилата и вземи една здрава лупа и огледай добре платката която си свалял за напукани писти и да би да си завъртял някой елемент. Ако си повредил някой кондензатор може да ти прави подобни магарии.
    Току-що идвам от подобна авария. Гръмнал един кондензатор на едно изправителче и захранваните от него уреди си правят каквото си искат.
    Виждам си перфектно.Но и това е проверено вече,даже за всеки случай,един приятел /дето прави проверката/,ми презапои лентовия кабел и крачетата на буксите.Пътечките са проверени,проверено е и за студени спойки. С няколко думи метафорично казано,от никъде не издиша а спада.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  9. #24
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Тогава пак провери масите!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #25
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Тогава пак провери масите!
    Не те разбрах.Да видя дали кабелите на някоя от масите не е скъсан,или вътре по платката да гледам.Аз не съм много в час с тоците и може да задавам глупав въпрос,но човек на може да разбира от всичко.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  11. #26
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    Не те разбрах.Да видя дали кабелите на някоя от масите не е скъсан,или вътре по платката да гледам.Аз не съм много в час с тоците и може да задавам глупав въпрос,но човек на може да разбира от всичко.
    За мен поблемът е в "батерия", която "държи" паметта на модула, който явно е от програмируемите. Такива "батерии" имаше на старите компютърни дъна, а сега се ползват в промишлени компютаризирани конзоли.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #27
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    За мен поблемът е в "батерия", която "държи" паметта на модула, който явно е от програмируемите. Такива "батерии" имаше на старите компютърни дъна, а сега се ползват в промишлени компютаризирани конзоли.
    Къде се намира тази батерия,ако има такава.В блока за управление или.......?
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  13. #28
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    Къде се намира тази батерия,ако има такава.В блока за управление или.......?
    Е те това е проблема. Никъде не мога да и намеря устройството/схемата/ на тая гад. Ебати държавната тайна.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #29
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Добре де, нали са пробвали с блок от друга кола дето там си е работил коректно.
    След касто са го върнали на собственика нали пак е продължил да си работи?
    Само на ТАЗИ кола на работи нито един от двата блока... или не съм разбрал правилно?
    Ако е така, ясно е че проблема е в колата а не в блока за управление.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  15. #30
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Добре де, нали са пробвали с блок от друга кола дето там си е работил коректно.
    След касто са го върнали на собственика нали пак е продължил да си работи?
    Само на ТАЗИ кола на работи нито един от двата блока... или не съм разбрал правилно?
    Ако е така, ясно е че проблема е в колата а не в блока за управление.
    Да така е.Но никой не може да разбере причината.Страшни майстори.Сега си работи коректно,но може би до следващото разкачване на акумулатора.Питам го тоя втория специалист/кажи ми какво и е на колата,за да си я направя,искам всичко да си е както трябва/,а той ми вика/аз ти давам съвет,не я ръчкай,че си е...ло майката с тия алфи/.Стана ми ясно че и този няма да ми свърши работа.За сега си карам и всичко си работи,но ще търся някой да разбере каква е причината,за да си направя колата.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •