Results 1 to 8 of 8

Thread: Генерация на дизел

  1. #1
    започва да се пристрастява Spechen's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Варна
    Posts
    54

    Default Генерация на дизел

    Здравейте , колеги ! Изрових целия интернет ... вече ми писна , влизах във всички форуми .. и никъде няма точно и ясно мнение аджеба има ли някакъв ефект положителен / отрицателен от генерация на турбо дизел (става въпрос за 1,9 jtd 8v чипосана ) .Изобщо нещо ще се промени ли ? Вмомента съм само с едно резонаторно гърне посредата и едно спортно накрая (само за визия.. ) .Това резонаторно гърне само един господ знае защо е там .. казаха ми че било по добре за турбото ... нз така като гледам всички слагат права тръба и си свиркат... но никой не обажда ефекта . Казаха ми , да я направя от неръждавеика на 63 мм .. МОЛЯ колеги дайте акъл !!! ОО

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Spechen View Post
    Здравейте , колеги ! Изрових целия интернет ... вече ми писна , влизах във всички форуми .. и никъде няма точно и ясно мнение аджеба има ли някакъв ефект положителен / отрицателен от генерация на турбо дизел (става въпрос за 1,9 jtd 8v чипосана ) .Изобщо нещо ще се промени ли ? Вмомента съм само с едно резонаторно гърне посредата и едно спортно накрая (само за визия.. ) .Това резонаторно гърне само един господ знае защо е там .. казаха ми че било по добре за турбото ... нз така като гледам всички слагат права тръба и си свиркат... но никой не обажда ефекта . Казаха ми , да я направя от неръждавеика на 63 мм .. МОЛЯ колеги дайте акъл !!! ОО
    ако имаш излишни пари давай иначе само заради един чип генерация няма файда
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Колега тази генерация до 180кс. можеш да си я ползваш спокойно Ефект може да има само звуков С оригинална турбина е безсмислено според мен
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #4
    Запален алфист TheRaDoOo's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Видин
    Age
    34
    Posts
    169

    Default

    Моята е пак със същия двигател и я направих така, права тръба и накрая едно спортно гърне. Разлика във вървенене според мен е почти никаква. За звука е друго нещо, много по-готино се чува, и в комбинация със един спортен филтър става още по яко.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD+++ Alfa Romeo 156 1.9JTD+
    ex. Fiat Stilo 1.6 16v

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by TheRaDoOo View Post
    Моята е пак със същия двигател и я направих така, права тръба и накрая едно спортно гърне. Разлика във вървенене според мен е почти никаква. За звука е друго нещо, много по-готино се чува, и в комбинация със един спортен филтър става още по яко.
    в комбинация с нов дебитомер след време и вече няма да ти е яко
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6
    Запален алфист TheRaDoOo's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Видин
    Age
    34
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    в комбинация с нов дебитомер след време и вече няма да ти е яко
    Извинявам се колега, но не разбрах какво искаш да кажеш с това?
    Alfa Romeo 156 2.4JTD+++ Alfa Romeo 156 1.9JTD+
    ex. Fiat Stilo 1.6 16v

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by TheRaDoOo View Post
    Извинявам се колега, но не разбрах какво искаш да кажеш с това?
    че от спортния ти филтър който не вярвам да е за 150+лв ще ти замине дебитомера
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #8
    Запален алфист TheRaDoOo's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Видин
    Age
    34
    Posts
    169

    Default

    Няма страшно колега, не го мисли ти моя дебитомер
    Alfa Romeo 156 2.4JTD+++ Alfa Romeo 156 1.9JTD+
    ex. Fiat Stilo 1.6 16v

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •