Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: Проблем с мотор 2.0 ТС валове?

  1. #1

    Arrow Проблем с мотор 2.0 ТС валове?

    Колеги аз отново съм го " ЗАКЪРШИЛ " дето се вика!
    Имам шум в мотора , по мнението на този който ми прави диагностиката " дизела пасти да яде" , не е вариатора, валове са! Имам питане : от некадърен майстор с неправилно зацепен ремък, възможно ли е да е отишъл някой от валовете , до колко е опасно това , някой с опит да сподели цена за оправията, И ДАЛИ има някакъв шанс за тези 10 000 километра изминати с неправилната центровка да не е заминал вал-а ,а да прескача ремъка и да създава този звук? Некомпетентен съм в ДВГ-тата , говоря на изуст и затова моля за помощ! Благодаря предварително !
    Last edited by alfonso_2.0; 31-01-2013 at 17:45.

  2. #2
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Ти Отвара ли мотора .... откъм картера или горе от към главата се чува ......
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  3. #3

    Default

    според мен е отгоре , ходих на диагностика ... по това говоря

  4. #4
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Ми има голям шанс да ако не е зацепена добре да ги износи горе ама мощност има ли как набира прескача тресе ли обороти тва са признаци на не зацепен ангренаж кво да ти кажа те мога да се видат малко трябва да си разкачиш капака бобините сепаратора го погледни ако са изядени значи са тръгнали и веднага я закарай да я презацепат да не правиш мотор ......
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  5. #5

    Default

    Мощност има след 2500 оборота даже 2800 тогава дърпа осезаемо , тресеше в ниските докато не смених гърнетата , след това тресенето изчезна, не прескача , просто чука , майстора каза тая кола на 2000 оборота трябва да те лепи за седалката а ти чак на 3000 ми говориш. Знам ли кое как дърпа, твоята как е , нищо че е 1.8 ?

  6. #6
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Кажи ми на майстора че тва е 16в не 8 в 2 валките тръгват от 2800 визирам твойта , лепи след 3000 2ката ..... а набира ли има ли загуба на мощност в високите ....
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  7. #7

    Default

    няма загуба във високите , на магистралата преди да разбера че това може да е от валовете,с овчата вяра във вариатора , на 6 к оборота направи 210 , без никакво замисляне , и аз се зарадвах ....

  8. #8
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by alfonso_2.0 View Post
    Мощност има след 2500 оборота даже 2800 тогава дърпа осезаемо , тресеше в ниските докато не смених гърнетата , след това тресенето изчезна, не прескача , просто чука , майстора каза тая кола на 2000 оборота трябва да те лепи за седалката а ти чак на 3000 ми говориш. Знам ли кое как дърпа, твоята как е , нищо че е 1.8 ?
    кажи на майстора ти да отвори цветарски магазин...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  9. #9
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Ми щом ги дига дишай те толкова могат електронно уграничени са няма да я бараш ходи може да ти е разхлабена някоя свещ съвет от мен в форумните сервизи ходи дето само с марката се занимават .... и карай спокойно ако беше неправилно зецепен ремъка нямаше да дигаш 210 без проблем и до сега щеше да си за основен ..... и аз толкова дигам .... на 6300некъде ...
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  10. #10
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Чукания, тропания и тн шумове в тоя форум задължително с клипче да не е съвсем хвърляне на боб

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #11

    Default

    явно в мен е проблема откъм клипчето , но трябва да по прочета и как става ...

  12. #12

    Default

    Аз също мисля че майстора трябва да се смени.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13

    Default

    При мен е звука също е дизел, но ми казаха, че е вариатора. Иначе майстора ти не знам кога за последно е карал 16 клапана ТС, но по-добре да ходи да се занимава със селско стопанство. Ритника се усеща точно при 2800 оборота, от 2000 ще е ако е с ремап.

  14. #14

    Default

    Ами сигурно , аз нямам опит с такъв мотор , първа алфа ми е , но в 2 сервиза казаха че не е вариатора или поне не само той , затова питам тук , каква е вероятноста наистина валовете да са заминали , при положение че нямам загуба на мощност , а разхода от 14-15 е според мен , от лоши гуми , зимни условия , и каране на къси разстояния по 2 пъти на ден на студена кола ?

  15. #15

    Default

    При мен разхода е подобен, аз също карам на къси разстояния, колата не може да загрее до 90 градуса. Предлагам да посетиш някой читав сервиз, избери си от общия технически раздел. Няма да е лошо да пуснеш клипче, както те посъветваха колегите.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •