Quote Originally Posted by mollovmd View Post
Преди време пътувах разстоянието от Благоевград до Силистра и стигах за 6ч.(с по-дълги почивки и 6:30ч.) Когато засичах онази вечер, тръгнах в 19:10 и в 00:20 бях в Силистра с почивка от 20мин.

Ще Ви направя снимка следващият път на борд компютъра и ще приложа, както и ще снимам колко черти гориво харчи. Нямам причина да Ви вписвам фалшиви данни, след като го вписах с радост, че съм паднал на този разход. Аз попринцип карам постоянно с включен моментен и среден разход и си следя крака как натискам газта.
Дай Боже всеки му такъв разход при такава скорост, но извини скептицизма ми, ще се доверя на опита си И все пак, бих ти препоръчал да не караш с такива скорости из селата, особенно нощем както в примера който даваш. Не знаеш от къде може да ти излезе някой на 6 ракии на колело, върви спирай с 100км/ч. Иначе сравнително точен разход се мери - пълно - пълно. По възможност сам да си я налееш да виждаш горивото до гърловината. Чертите гориво са за ориентир. Като ти я напълнят на макс, първата черта може да не мръдне над 100км от там и грешно впечатляние че с едно деление се минават много километри.