Page 39 of 44 FirstFirst ... 293738394041 ... LastLast
Results 571 to 585 of 658

Thread: Какъв разход на гориво ви дават вашите АР 159...

  1. #571
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Ако я пуснеш от Вакарел надолу ще ги вдигне, що да не ги вдигне.
    А от Еверест надолу и с Ивекото ще ги вдигна.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  2. #572
    започва да се пристрастява goge_to's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    36

    Default

    Значи при мен разходът е на газ! На бензин е към литър извън и два градско надолу! Борда винаги ми показва по-малък разход от реалния. На газ разликата достига 20 %!!! Аз съм публикувал реалният разход - на колонка. Относно 240 км/ч и 1.8... Около Пасау в Германия по А3 диговете са уникални. На 5-та надолу, 240 на 7к оборота и чатка прекъсвача:torch!!! И спирачка леко подпираш. На равно няма как да стане тази!
    AR 1.8 MPI - 140hp, EX AR 156 2.0 TS - 155hp, EX AR 156 1.8 TS - 144hp, EX AR 155 1.8 TS - 126hp... И един съвременен дизеляк 90 коня, куча марка!

  3. #573
    започва да се пристрастява goge_to's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Интересно. Аз съм на точно обратното мнение. Да не би да имаш проблем с екотека?
    Да, от ден на ден този мотор все по-не ме кефи! Първоначално се опитвах да му "свикна", но не би. След почти 60 000 км усещам все повече недостатъци, сравнен с италианските двигатели. Остави, че пипа масло (на нито една от трите ми алфи преди тази, НИКОГА не съм доливал масло), литър на 3000 - 4000 км - голям праз, но например три пъти досега ми пляскат водни съединения?! Съединения! Пластмасови. Издуха се някаква гарнитура, отдолу под отдушника до щеката на маслото. Взе да хвърля масло право върху колекторите - не се запалих, ама то това остана! От изминалото лято, като пусна климатика еб.ти и бученето, като въртиш волана - все едно няма масло. Климатикаджията - "ходи да ти проверят хидравликата, моите неща са наред"! Провериха хидравликата - "всичко е наред"?! Сменихме маслото за всеки случай. Волана ми олекна, но бученето при въртене и пуснат климатик остана. Като го спреш - няма проблем! С'я се чудя да отварям ли съединител или още не. От както съм я взел е твърд педала. Напоследък и претриса, като потегля, но няма да буксува и си вкл. скоростите добре! Та ето такива изнервящи проблемчета, които навремето не са се случвали. Отгоре на това и ръжди избиват, а и гланца и започва тук-там да сдава багажа - проблеми незнайни при 156! А и за ниския клиренс - отврат! Даже вече претръпнах и я ма'ам отдолу хамалската и хич не ми дреме...
    AR 1.8 MPI - 140hp, EX AR 156 2.0 TS - 155hp, EX AR 156 1.8 TS - 144hp, EX AR 155 1.8 TS - 126hp... И един съвременен дизеляк 90 коня, куча марка!

  4. #574

    Default

    Ее, не съм луд само аз значи, че харесвам 156 повече от 159.

  5. #575
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by goge_to View Post
    Да, от ден на ден този мотор все по-не ме кефи! Първоначално се опитвах да му "свикна", но не би. След почти 60 000 км усещам все повече недостатъци, сравнен с италианските двигатели. Остави, че пипа масло (на нито една от трите ми алфи преди тази, НИКОГА не съм доливал масло), литър на 3000 - 4000 км - голям праз, но например три пъти досега ми пляскат водни съединения?! Съединения! Пластмасови. Издуха се някаква гарнитура, отдолу под отдушника до щеката на маслото. Взе да хвърля масло право върху колекторите - не се запалих, ама то това остана! От изминалото лято, като пусна климатика еб.ти и бученето, като въртиш волана - все едно няма масло. Климатикаджията - "ходи да ти проверят хидравликата, моите неща са наред"! Провериха хидравликата - "всичко е наред"?! Сменихме маслото за всеки случай. Волана ми олекна, но бученето при въртене и пуснат климатик остана. Като го спреш - няма проблем! С'я се чудя да отварям ли съединител или още не. От както съм я взел е твърд педала. Напоследък и претриса, като потегля, но няма да буксува и си вкл. скоростите добре! Та ето такива изнервящи проблемчета, които навремето не са се случвали. Отгоре на това и ръжди избиват, а и гланца и започва тук-там да сдава багажа - проблеми незнайни при 156! А и за ниския клиренс - отврат! Даже вече претръпнах и я ма'ам отдолу хамалската и хич не ми дреме...
    Проблемите по мотора, които изтъкваш, не бих ги нарекал проблеми. Още по-малко пък характерни, с каквито се "слави" TS, като завличане на лагери. 2.0 TS на 166 цата на възраст около 200К ми хапваше около литър 10W60 на 10К. 1,8 MPI на възраст около 130К не пипа маслото. При това - не съм минавал на по-висок от предписания вискозитет.
    По отношение на разхода - няма от какво да си недоволен. Под 10/газ на дълго си е ОК. 166 цата посмъртно не можеше да свали под 10 а е по-лека.
    За динамиката на мотора, пак казвам, че се учудвам от това, което казваш.
    Като го сравнявам с TS, тягата е равномерно разпределена в целия диапазон от обороти и я няма характерната за TS дупка около 2 - 2,5K.
    Това е мотор от друго поколение. Двата вариатора осигуряват 9 степени на газоразпределението, за разлика от 2 при TS. Работната му температура е 103 гр и това е най-добре термостатирания мотор от всичко що се влага в 159 (за TBI не знам).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #576
    започва да се пристрастява goge_to's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Проблемите по мотора, които изтъкваш, не бих ги нарекал проблеми. Още по-малко пък характерни, с каквито се "слави" TS, като завличане на лагери. 2.0 TS на 166 цата на възраст около 200К ми хапваше около литър 10W60 на 10К. 1,8 MPI на възраст около 130К не пипа маслото. При това - не съм минавал на по-висок от предписания вискозитет.
    По отношение на разхода - няма от какво да си недоволен. Под 10/газ на дълго си е ОК. 166 цата посмъртно не можеше да свали под 10 а е по-лека.
    За динамиката на мотора, пак казвам, че се учудвам от това, което казваш.
    Като го сравнявам с TS, тягата е равномерно разпределена в целия диапазон от обороти и я няма характерната за TS дупка около 2 - 2,5K.
    Това е мотор от друго поколение. Двата вариатора осигуряват 9 степени на газоразпределението, за разлика от 2 при TS. Работната му температура е 103 гр и това е най-добре термостатирания мотор от всичко що се влага в 159 (за TBI не знам).
    103 градуса?! Май най-доброто решение в тази кола е охладителната с/ма + ел. термостата. Загрява скоростно. Дори и на сериозни отрицателни навън! Стрелката на антифриза ми е буквално залепена на 90 градуса. Не е помръднала. Никога! Независимо от външната температура и вкл. климатик. Но като двигател - не ми го хвали! От 20 год. вкъщи винаги има алфа. Моторизацията на тази е най-калпава. Лично мнение без да се и опитвам да го налагам!
    AR 1.8 MPI - 140hp, EX AR 156 2.0 TS - 155hp, EX AR 156 1.8 TS - 144hp, EX AR 155 1.8 TS - 126hp... И един съвременен дизеляк 90 коня, куча марка!

  7. #577
    започва да се пристрастява goge_to's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Ее, не съм луд само аз значи, че харесвам 156 повече от 159.
    Първата ми 156-ца, 1.8 с италианския мотор си я поръчах още във времената на митата. Луди пари я платих. Беше някакво спортно (пипано) изпълнение. С всички спойлери. Спортни филтри. "Спънати амортисьори". БЕгаше, като луда! Истина не беше просто. Имах чувството, че беше, като див кон - сама, като че ли си търсеше стъпката!!! Та това опелово mpi в момента е мнооого далече, като динамика от оня дзвер! А и аз по принцип на 159-ката бая и се насландисвах, ама половинката:"вземи, че ще съжаляваш"! И с'я така ъъъ... съжалява. Леко да речем!
    Като се замисля май в момента употребявана алфа най-добре би било кросвагона: реално 1.9, 16 клапановия дизел на 159, ама евро 3 - без запушалките дето мъчат народа. Перфектна, здрава и ефективна 4х4 с/ма, както и отличен КЛИРЕНС! Само май един багажник и е на минус!
    AR 1.8 MPI - 140hp, EX AR 156 2.0 TS - 155hp, EX AR 156 1.8 TS - 144hp, EX AR 155 1.8 TS - 126hp... И един съвременен дизеляк 90 коня, куча марка!

  8. #578

    Default

    Като знам 2.4ката колко върви, тва 1.9 ще те остави още по-разочарован от екошпека, да знаеш.

    А дизел в 156/147/гт е страшна гнусотия. Чува се доста тракането и се усещат вибрации, не е тихо като 159.

  9. #579

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post

    А дизел в 156/147/гт е страшна гнусотия. Чува се доста тракането и се усещат вибрации, не е тихо като 159.
    Ама па вървят повече
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #580
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by goge_to View Post
    103 градуса?! Май най-доброто решение в тази кола е охладителната с/ма + ел. термостата. Загрява скоростно. Дори и на сериозни отрицателни навън! Стрелката на антифриза ми е буквално залепена на 90 градуса. Не е помръднала. Никога! Независимо от външната температура и вкл. климатик. Но като двигател - не ми го хвали! От 20 год. вкъщи винаги има алфа. Моторизацията на тази е най-калпава. Лично мнение без да се и опитвам да го налагам!
    Нали не си мислиш, че стрелката ти показва реалната температура?

    Това, че термостатът е електрически не води до по-бързото загряване. Виж това, че без електрическо въздействие отваря на 103 - да.

    Доброто термостатиране, освен на ел. термостата, в много голяма степен се дължи на температурния сензор на изходящата тръба на радиатора - нещо, което останалите мотори на 159 нямат.
    Last edited by ecotronic; 08-02-2020 at 21:16.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #581
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Нямат, щот не им трябва
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  12. #582
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default

    Четох някъде,че освен това което махате,и затапвате,ако се махне двигателя ще е много икономична във всички режими на управление.
    Алфа Ромео 159 1.9 jtdm

  13. #583
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default

    Пробвайте Реактив 8000 и ще видите разликата във всички показатели
    Алфа Ромео 159 1.9 jtdm

  14. #584
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    50

    Default

    Би ли бил по-конкретен?

  15. #585

    Default

    Quote Originally Posted by alfa156jtd View Post
    Пробвайте Реактив 8000 и ще видите разликата във всички показатели
    Малко повече инфо ? Бях го загледал преди, но избрах друга добавка..
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



Page 39 of 44 FirstFirst ... 293738394041 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •