Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Масло при кутията с бушони

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Posts
    34

    Default Масло при кутията с бушони

    Здравейте, колеги! Имам следния странен проблем.
    В неделя сутринта отключвам колата и по шофьрската стелка на пода гледам нещо мазно капало... пипам нагоре и от капака на бушониерата ми остават мазни следи по пръстите. Отварям я, капало и по капака от вътрешната му страна... Сега... знам, че там не минава нищо по което тече масло или гориво... Колата върви и всичко и работи, не губи хидравлична течност, не губи спирачна течност... Беше в сервиз два дни... пълна мистерия... Днес аз пак отворих, няма нови течове, но когато забърсвах имаше едно дунапренче, което на снимката ще видите вече сменено. Та старото такова беше напоено с течност гъста, мазна, почти прозрачна с много лек жълтеникав цвят... точно масло, и мирис на масло /защото в началото се съмнявах дали не е и гориво, което вече изключих/.
    Така, очаквам вашите предположения, знам , че тук има много знаещи и наистина разбиращи хора. Ето и снимка на вече забърсаната и със сменено дунапренче кутия на бушоните.
    Колата е 156 1,9 JTD фейс, ако има значение
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20130206_155246.jpg  

  2. #2

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Posts
    34

    Default

    Не. Гъсто масло си е. Не тече никъде вдясно, не губи никакъв антифриз, не е доливано от месеци и си е на макс. НЕ Е Антифриз.

  4. #4
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Спирачна течност, от помпата на съеденителя!

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Posts
    34

    Default

    От сервиза ми обясниха, че няма как да го "метне" нагоре, ако е това ще си потече надолу към пода направо... и няма загуби на течност, нивото си е на макс

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Ако колата е имала предишен собственик, може маслените находки да са от него. На един колега му беше изпуснало уплътнението на рейката към оста на волана и всичкото хидравлично масло беше отишло в купето.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by jethro View Post
    От сервиза ми обясниха, че няма как да го "метне" нагоре, ако е това ще си потече надолу към пода направо... и няма загуби на течност, нивото си е на макс
    Може, може колегааа. Повярвай. Като изпусне помпата маслото отива в маншончето, ако маншончето има дупчица при натискане го мята доста нагоре.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Posts
    34

    Default

    Ми аз я карам почти 4 години вече... Иначе колега Alamo, това, което казваш ми се струва най-разумно, колкото и да не мога да си представя как става... всичко друго ми изглежда като научна фантастика... ама за сега не ми липсва течност. И възможно ли е само веднъж да стане... поне след това не е имало видно... сега съм подсушил и сменил дунапрена ще си проличи, ако пак има
    М/у другото да попитам, вярно ли, че жилата на километражите имали някъде масло и т.н.
    И това което беше ми се виждаше по-гъсто от спирачната течност... Неква пълна мистерия баси...

  9. #9
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by jethro View Post
    Ми аз я карам почти 4 години вече... Иначе колега Alamo, това, което казваш ми се струва най-разумно, колкото и да не мога да си представя как става... всичко друго ми изглежда като научна фантастика... ама за сега не ми липсва течност. И възможно ли е само веднъж да стане... поне след това не е имало видно... сега съм подсушил и сменил дунапрена ще си проличи, ако пак има
    М/у другото да попитам, вярно ли, че жилата на километражите имали някъде масло и т.н.
    И това което беше ми се виждаше по-гъсто от спирачната течност... Неква пълна мистерия баси...
    Няма жило на скоростомера колега.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Пазарджик
    Posts
    72

    Default

    Лизни го да видиш ако е сладко е антифриз

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by atanas_bikov View Post
    Лизни го да видиш ако е сладко е антифриз
    Ай да не ти казвам какво да ми лизнеш. Подобни съвети си ги запази за себе си. Антифриза и хидравличната течност са силно токсични !!!
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Пазарджик
    Posts
    72

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Ай да не ти казвам какво да ми лизнеш. Подобни съвети си ги запази за себе си. Антифриза и хидравличната течност са силно токсични !!!
    Не го казвам на теб а на собственика на колата - казвам само да лизне не да изпие 1 литър нищо няма да му стане ама ако сладни е антифриз да знаеш. Пробвал съм.
    Ми ти ако станеш тираджия един литър нафта няма да източиш с тоя страх.
    И не виждам защо се нервиш ама щом смяташ, че си по- умен нека човека следва само твоите съвети.
    П.С. Дано разбереш какво е и да го оправиш.
    Исках само да помогна.
    Last edited by atanas_bikov; 07-02-2013 at 21:03.

  13. #13

    Default

    Наско, прочети 3-ти пост бре.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Пазарджик
    Posts
    72

    Default

    Quote Originally Posted by danniel View Post
    Наско, прочети 3-ти пост бре.
    Това не го бях видял. .
    Ама можеха и така да ми го кажат културно, а не да ме карат да лижа разни работи.(ХА-ХА) Все пак сме в тоя форум ако не знаем нещо да питаме и ако можем да си помогнем.

    П.С. Като си оправи колата колегата да каже какво е било.

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by atanas_bikov View Post
    Това не го бях видял. .
    Ама можеха и така да ми го кажат културно, а не да ме карат да лижа разни работи.(ХА-ХА) Все пак сме в тоя форум ако не знаем нещо да питаме и ако можем да си помогнем.

    П.С. Като си оправи колата колегата да каже какво е било.
    Ето сега ще ти дам съвет как да спреш с близането ..... на антифриз: вземаш една чиста, бяла, хартиена кърпичка за нос (може и за гз) допираш я до течноста дето искаш да разбереш какво е и гледаш - ако се оцвети в цвета на антифриза дето ти е в казанчето значи е антифриз, ако е масло като го погледнеш си личи. Ако искаш мога да ти кажа и поне 3 начина да източиш нафта от тир без да смучеш???
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •