Results 1 to 4 of 4

Thread: Теч от рейка, касан пистов ремък и проблеми..

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    русе
    Posts
    9

    Default Теч от рейка, касан пистов ремък и проблеми..

    Здравеите колеги, имам алфа 156 1.6. Проблема е следния: Изведнаж ми протече рейката на изван градко съответно волана стана твард и се надявах да стигна до най близката бензиностанция, не успях. Хидравличната помпа загря и се скъса ролката на пистовия ремак.
    Махнах пистовия ремък и ролката на хидравличната помпа и се пробвах да запаля колата но не искаше...

    Защо не иска след като пистовия ремък задвижва само хидравликата, динамото и компресора??

    И дали е възможно при скасването на ремъка ангренажния ремък да е прескочил няколко зъба ???

    И какво ще ме посъветвате да си рециклирам рейката или да си взема някоя 2ра употреба

  2. #2
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    за рейката аз си взех втора употрба за 100 лв смяната и маслото още толкова,а за ремъка немога да кажа
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  3. #3
    Запален алфист pironkov66's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    139

    Default

    може да е прескочила ама тва е божа работа трябва да се види би трябвало да запали без този ремък,доколкото за рейката има теми почети около 100 лева е втора ръка ремонта ако ти си го правиш е 30лв за части ако я рециклират 100-130лв.Това обаче трябва да се види защото ако си карал със скъсани маншони и телескопите са ти корозирали и са на язви само ще ти вземат парите за рециклаж успех.

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    русе
    Posts
    9

    Default

    Благодаря много за информацията Остана да си намеря само рейка 2ра ръка

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •