Results 1 to 9 of 9

Thread: Пълнене на бутилката на 110% :D

  1. #1
    Запален алфист redshark's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Плевен/София
    Posts
    111

    Default Пълнене на бутилката на 110% :D

    здравейте! имам едно питане като зареждам газ и като я пълня догоре събира 28-29 литра а бутилката е 28,4 литра от които трябва да се запълнят 80% което го пише в паспорта и.. та вапроса е лъжат ли ни по бензиностанциите (от много места съм зареждал и рядко да не се напълни толкова) или си е нормално това ... според мен не е нормално де
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98г.
    Alfa Romeo 156 2.4 20V 04г.

  2. #2
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Предполагам имаш проблем със клапана който спира на 80% .. което мисля че е опасно!
    155 1.8 8v SUPER MY95

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не е нормално да успяват да напълнят 29 литра в 28,4 литрова бутилка. Освен ако допустимата грешка в измервателния механизъм на колонката е около 2%.
    Във всеки случай не е добре да се надвишават 80% от обема при зареждане.
    По-добре си оправи клапана на бутилката, че това е опасно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    Запален алфист redshark's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Плевен/София
    Posts
    111

    Default

    е дибре но тази бутилка и без този клапан би трябвало да не се пълни толкова се пак не е туба и остава някакъв згъстен въздух да избута газта или съм в грешла ? като ми свърши газта ще ида да ми го оправят тоя клапн да не похабявам газта
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98г.
    Alfa Romeo 156 2.4 20V 04г.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by redshark View Post
    е дибре но тази бутилка и без този клапан би трябвало да не се пълни толкова се пак не е туба и остава някакъв згъстен въздух да избута газта или съм в грешла ? като ми свърши газта ще ида да ми го оправят тоя клапн да не похабявам газта
    След като се монтира нова бутилка в нея има въздух. С течение на времето този въздух се насища с газ и помалко напуска бутилката с газта. Така идва момент в който когато бутилката е празна в нея няма въздух а газ в газообразно състояние. При ново зареждане, под действието на налягането тази газова фаза се втечнява и така може обемът на бутилката да бъде запълнен на 100% с течна фаза.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Запален алфист redshark's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Плевен/София
    Posts
    111

    Default

    благодаря за отговора научих нещо ново
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98г.
    Alfa Romeo 156 2.4 20V 04г.

  7. #7
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    преди години имах една жигула с 50 литрова бутилка.един път на бензиностанция абв оил до стадион славия ми сипаха 56 литра газ при положение че бутилката не беше празна,така че и варианта с нередовното зареждане на колонките нее за подценяване
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  8. #8
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Колонките имат допустима грешка +/- 100 мл./20 л. Обикновено са настроени и на малко повече. Количеството заредена газ зависи от налягането на помпата и от температурата на въздуха... Ако отклонението е малко - до два литра над вместимостта, теоретично е възможно. Както писаха по-горе обаче, трябва да имаш предпазен клапан, който да затваря на 80% и ако не работи е опасно лятото колата да стои на жегата, защото ПБ с повишаване на температурата иска да се изпарява и да си разширява обема....
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Точно поради опасността от препълване измислиха новите сонди. Те си имат клапан за свръхналягане.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •