Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Нормална работна температура на 1.6 Туин Спарк

  1. #16
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    сакън ,недей.
    капачката на разширителния съд на антифриза никога не се отваря при загрял двигател щото ще изригне като гейзер и ще те изгори.
    има си и предупредителна табела дори.
    Имам предвид като стигне 90гр. тогава да премери!

    И едва ли някой който задава такива въпроси и е решил сам да си помогне няма да има поне малка представа кое как се прави!

    А ако случайно е така, да ходи на сервиз там ще му прегледат колата! Там се предполага, че знаят кое как се прави......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  2. #17
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Когато стрелката е на 90градуса в софтуера показва от порядъка на 84-88 градуса.
    За да превишава тази работна температура колата, особено зимата, значи има проблем с охладителната система.
    Термостат, Водна помпа, запушена система или въздух може и датчика да е прецакан или перките да не включват(но това не е пречината зимно време).
    По добре да се провери на време, защото покачат ли се малко температурите това може да се окаже пагубно за двигателя.
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by vlady1sk View Post
    От един месец съм собственик на Алфа 147 1.6ТС, 120к.с. и вече се сблъсках с няколко проблема. Тези дни тествах колата напълно, тъй като ми се наложи да направя над 1000 км. преход: Варна - Банско - Варна. Навръщане 500км без спиране. Прави ми впечатление, че температурата на колата се вдига и поддържа 110-113С, а на 120С вече е червената зона. Първата седмица след като я купих стрелката си стоеше точно на 90С, но това бе 5-10 януари и бе по студено. Температурата я достигам винаги в движение на по-голяма скорост и не мога да чуя дали включва перкаата. Моля някой да ми каже дали това е нормално ?
    Спорет мен виж си датчика в купето,на форда ми правеше така 130 градуса отварям не ври всичко е фред и се оказа датчика лъже

  4. #19
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=69586&page=7

    Ето малко материал за четене.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Берковица
    Posts
    405

    Default

    Аз съм имал алфа ромео 145 1.6 тс и температура и през зима и през лято винаги е била на 90 градуса
    Alfa Romeo 145 junier -на части/Alfa Romeo 2.0 QV НА ЧАСТИ/Alfa Romeo 156 2.0 TS GTA-Продадена/
    Аlfa Romeo 155 1.7ts-Продадена/Volvo V70 2.4 140 1999g-Продава се/Настояща Volvo V70 2.0 TURBO AWD 226(За сега)Кончета!

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2012
    Posts
    45

    Default

    А пък мойта стига до 90 градуса и истива до 75 после пак до 90 и отново на 75 и така си е и лятото на 40 градуса и зимата при -20. Или водна помпа или радиатор според мене.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS

  7. #22
    Младши алфист dan4oteto's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    В.Търново
    Age
    42
    Posts
    8

    Default

    Аз пък ще използвам темата да споделя за противоположния проблем на колегата ... Също имам 147 1.6 Т.С., но пък мойта дори не стига 90 градуса ... Градско вдига до 70-75 максимум, а тръгна ли извънграда даже залепва най-долу на 50. Като я спра, загася и запаля ги вдига до 65 и после пак надолу ...
    Заговорих се с един комшия със същия мотор, но 156-ца и той ми даде съвет да бутна тръбата, когато е леко загряла на 50-55 градуса и ако е топла, значи явно не допуска по-нататък в системата и го върти отпреде. За да не се сменя с нов и скъп термостат се слагал някакъв обикновен от Рено за 15 лв в самата тръба непосредствено пред оригиналния на Алфа и така фактически е с два и се решавал проблема по евтиния начин. Това го е пробвал и действа ... тези дни ще ида до въпросния магазин да си взема и аз един евтинджос датчик и да видим ...
    Ако някой знае нещо по въпроса с проблема на ниската температура нека сподели тук.
    п.с. На дълъг път не ми дава преразход с горивото

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Това е много вероятно заминал термостат. Ниската температура се дължи на отваряне на големия кръг при прекалено ниска температура. Това също не е добре за двигателя.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24
    започва да се пристрастява slavi88's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    89

    Default

    сменетеси термостатите и за всеки случей помпите....стрелката се бетонира на 90 гр. и ги вдига за 2 3 светофара време

  10. #25
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by slavi88 View Post
    сменетеси термостатите и за всеки случей помпите....стрелката се бетонира на 90 гр. и ги вдига за 2 3 светофара време
    Така е аз сменям помпа като сменям масло, ей така за всеки случай

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #26
    Evolution pusher stef_nikolaev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Solihull, UK
    Age
    43
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by dan4oteto View Post
    Аз пък ще използвам темата да споделя за противоположния проблем на колегата ... Също имам 147 1.6 Т.С., но пък мойта дори не стига 90 градуса ... Градско вдига до 70-75 максимум, а тръгна ли извънграда даже залепва най-долу на 50. Като я спра, загася и запаля ги вдига до 65 и после пак надолу ...
    Заговорих се с един комшия със същия мотор, но 156-ца и той ми даде съвет да бутна тръбата, когато е леко загряла на 50-55 градуса и ако е топла, значи явно не допуска по-нататък в системата и го върти отпреде. За да не се сменя с нов и скъп термостат се слагал някакъв обикновен от Рено за 15 лв в самата тръба непосредствено пред оригиналния на Алфа и така фактически е с два и се решавал проблема по евтиния начин. Това го е пробвал и действа ... тези дни ще ида до въпросния магазин да си взема и аз един евтинджос датчик и да видим ...
    Ако някой знае нещо по въпроса с проблема на ниската температура нека сподели тук.
    п.с. На дълъг път не ми дава преразход с горивото
    Правилно са ти казали,термостата ти е за смяна,може и от рено5 да сложиш (усещам как тия за рено5 ще станат кът)
    Инак, темата беше за нормална темп. на туин-спарк - има доста писано във форума, като имах 156-ца тя вдигаше за секунди малко над 90, но над 95 - никога.
    Всички ме увериха че е нормално...
    Но vlady1sk - вече ти казаха какво може да е, не карай така
    Last edited by stef_nikolaev; 23-02-2013 at 21:55.
    Alfa 156 Selespeed 2001, Alfa 147 Selespeed 2002, Alfa 156 JTS FL Selespeed 2005.
    "My engine started rattling like the proverbial biscuit-tin-dwelling skeletal onanist while on holiday in deepest darkest Wales"

  12. #27
    започва да се пристрастява slavi88's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    89

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Така е аз сменям помпа като сменям масло, ей така за всеки случай
    а де

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •