Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 58

Thread: Проблем с окачването на 156

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by rubig View Post
    Ми щото друг ти го прави и тебе те боли к..а как се чуства след като е развил и навил на ръка точно 8 здраво стегнати болта на моста,4 на ст.щангата,2 на рейката,6 на тунела +4 гайки и това за 45 мин.Много ревете как не ви оценят труда началниците, където работите и не ви плащат толкова за колкото работите ма сте същите като тях
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #32
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Те повечето майстори за това не искат да ги сменят тези тампони,много работа,а малко пари.Аз моите съм ги сменял 2 пъти,първия път свалях моста,а втория ги сменях без да го свалям.И при двата варианта си е приключение.Преди да направя втората подмяна питах в един сервиз в Плевен и ми обявиха цена за труд 75 лв.без да се сваля моста и 120 ако се сваля,това цена за труд и тампоните.За това запретнах ръкави и се хвърлих в боя сам,сложих ладови и се случиха нещата.
    Last edited by toshko69; 13-02-2013 at 07:26.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  3. #33
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by rubig View Post
    Ми щото друг ти го прави и тебе те боли к..а как се чуства след като е развил и навил на ръка точно 8 здраво стегнати болта на моста,4 на ст.щангата,2 на рейката,6 на тунела +4 гайки и това за 45 мин.Много ревете как не ви оценят труда началниците, където работите и не ви плащат толкова за колкото работите ма сте същите като тях



    Quote Originally Posted by андон.маслев View Post
    Що бе?Аз давам 15 лв за тампони и работа.Все пак за 45 мин. се оправя проблема.
    То може и пари да не даваш за тази манипулация, но ние не може да знаем с кой си пиеш ракията вечер!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  4. #34
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    burgas
    Posts
    47

    Default

    Колеги, има ли значение за каква лада, защото сега на мен ми предстой ремонт на рейка и смятам да сменя и тампоните на стаилизиращата, и без това разглобяването ще бъде голямо. а тези тампони стават ли и за 156 1.9, защото гледам колегата е с 2.4.
    Alfa 156 1.9 JTD 105
    Alfa 159 1.9 JTDm 150

  5. #35
    Запален алфист TheRaDoOo's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Видин
    Age
    34
    Posts
    169

    Default

    А на носачите стават ли от лада? Долните.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD+++ Alfa Romeo 156 1.9JTD+
    ex. Fiat Stilo 1.6 16v

  6. #36
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by TheRaDoOo View Post
    А на носачите стават ли от лада? Долните.
    Пробвай с фаровете, пасват на 20 %.

    ---------- Post added at 12:58 ---------- Previous post was at 12:48 ----------

    Quote Originally Posted by rubig View Post
    Ми щото друг ти го прави и тебе те боли к..а как се чуства след като е развил и навил на ръка точно 8 здраво стегнати болта на моста,4 на ст.щангата,2 на рейката,6 на тунела +4 гайки и това за 45 мин.Много ревете как не ви оценят труда началниците, където работите и не ви плащат толкова за колкото работите ма сте същите като тях
    Чакай да сметна.

    20 болта и 4 гайки, е, тва е нищо работа.
    Аз колко пъти съм натискал бутоните на клавиатурата заради тоя форум, а ти за некви гайки и болтове.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  7. #37
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by rubig View Post
    Ми щото друг ти го прави и тебе те боли к..а как се чуства след като е развил и навил на ръка точно 8 здраво стегнати болта на моста,4 на ст.щангата,2 на рейката,6 на тунела +4 гайки и това за 45 мин.Много ревете как не ви оценят труда началниците, където работите и не ви плащат толкова за колкото работите ма сте същите като тях
    Твоите доходи квиса .Само не ми казвай че си патрон и караш кола за 3-4х.

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by андон.маслев View Post
    Твоите доходи квиса .Само не ми казвай че си патрон и караш кола за 3-4х.
    Той не дава по 80лв., за тампони на стаб. щанга
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #39
    незнаещ но предполагащ
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    sofia
    Age
    47
    Posts
    101

    Default

    Quote Originally Posted by андон.маслев View Post
    Твоите доходи квиса .Само не ми казвай че си патрон и караш кола за 3-4х.
    Ми и на жената не казвам ма ти си ми симпатичен и ще ти кажа че зимам 5000лева заплата и карам кола за 40000лева и по принцип мнооооогггооооооо ми свиди да давам пари за смяна на тампони на ст.щанга и САМО заради това не карам Алфа Ромео-ама трее ти кажа че и 15 лева са им много на тия кожодери-механиците като се замисля си прав

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by rubig View Post
    Ми и на жената не казвам ма ти си ми симпатичен и ще ти кажа че зимам 5000лева заплата и карам кола за 40000лева и по принцип мнооооогггооооооо ми свиди да давам пари за смяна на тампони на ст.щанга и САМО заради това не карам Алфа Ромео-ама трее ти кажа че и 15 лева са им много на тия кожодери-механиците като се замисля си прав

    Така е колега, майсторите трябва да се избият до крак, тия некадърници

    ЕДИТ: ..заедно с Костов, Царя и тройната коалиция
    Last edited by souze; 13-02-2013 at 19:27.
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  11. #41
    незнаещ но предполагащ
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    sofia
    Age
    47
    Posts
    101

    Default

    Quote Originally Posted by souze View Post
    Така е колега, майсторите трябва да се избият до крак, тия некадърници

    ЕДИТ: ..заедно с Костов, Царя и тройната коалиция
    Така е колега ма според мен и поколенията им треее ,защото и от тях може се пръкне некое недоносче-кожодерче-майсторче

  12. #42
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    56

    Default

    Сменихме тампоните на стабилката и спря да тропа обаче като се изреже си се чува някакво пукане отдясно как мислите от какво ли е?

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by vaneto78_1978 View Post
    Сменихме тампоните на стабилката и спря да тропа обаче като се изреже си се чува някакво пукане отдясно как мислите от какво ли е?
    Какви тампони сложи?

    Alfa Romeo 146 1.6 TS '98 - EX ; Alfa Romeo 156 1.9 JTD '00 ; Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v '03 - ex ; Alfa Romeo 166 2.4 20v '04 Alfa Romeo 159 SW 2.4 20v '07

  14. #44
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    И при мен след смяна на тампоните тропането спря,но при рязко тръгване изпукваше по-отдясно.Гледах я да не опира някъде щангата ала-бала,нищо.Тампони бяха около 20тина лева бройката в един сервиз ми казаха,че може да е от рейката,ама нещо не ми се вярва,стана точно след смяната на тях,всичко съм стегнал както си беше.
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  15. #45
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    И при мен след смяна на тампоните тропането спря,но при рязко тръгване изпукваше по-отдясно.Гледах я да не опира някъде щангата ала-бала,нищо.Тампони бяха около 20тина лева бройката в един сервиз ми казаха,че може да е от рейката,ама нещо не ми се вярва,стана точно след смяната на тях,всичко съм стегнал както си беше.
    Да не си разменил някой от болтовете?
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •