Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: този шум от вариатора ли е ????

  1. #1

    Default този шум от вариатора ли е ????

    някои може ли да определи дали този шум е само от вариатора http://youtu.be/Q0GTHvVnaBQ правил съм клипа на студен двигател
    alfa 156 1.6 t.s 1998

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Звучи като да е вариатор. Особено ако в момент на палене изтраква по-силно за 2 - 3 секунди.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Вариатор е. В тубата е пълно с подобни клипчета. При мен се чува най-ясно тракането като си сложа ухото близо до капачката за маслото.

  4. #4

    Default

    да пос илно се чува при палене после намалява шумъ мене ме интересува дали не тракат валовете щот не мога да преценя

    понеже скоро сменях ангренажа интересува ме дали може да си карам така до следващата смяна щот знам че треа се свали и презацепи на ново ремъка за да се ремонтира или смени вариатора
    Last edited by radi-156; 12-02-2013 at 10:35.
    alfa 156 1.6 t.s 1998

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Така или иначе 99% сигурно е, че вариаторът е за смяна. Като го сменяш, ще огледаш гърбиците на валовете за ръбове от износване.

    ---------- Post added at 10:39 ---------- Previous post was at 10:35 ----------

    Quote Originally Posted by radi-156 View Post

    понеже скоро сменях ангренажа интересува ме дали може да си карам така до следващата смяна щот знам че треа се свали и презацепи на ново ремъка за да се ремонтира или смени вариатора
    Много хора твърдят, че тракането на вариатора не се отразява на друго освен на звука от двигателя и че не е проблем да се кара така. Т.е - тракащият вариатор няма да доведе до някакви поразии.
    Аз лично смятам, че тракащият вариатор все пак влияе на работата на двигателя, като променя извън нормите газоразпределителните фази. Макар и малко.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by radi-156 View Post
    да пос илно се чува при палене после намалява шумъ мене ме интересува дали не тракат валовете щот не мога да преценя

    понеже скоро сменях ангренажа интересува ме дали може да си карам така до следващата смяна щот знам че треа се свали и презацепи на ново ремъка за да се ремонтира или смени вариатора
    Ако шума ти се е появил след смяна на ремък най-вероятно не е опънат както трябва !!! Т.е. беля !!! Ако е така задължително нов ремък! Не се базикам

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7

    Default

    еми аз смених ремъка на втория ден след като купих колата искам да кажа че не съм обърнал внимание дали шума се появи след смяната или преди това си го имаше

    а ако не е опънат ремъка както трябва тряба да се презацепи на ново нали
    alfa 156 1.6 t.s 1998

  8. #8
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Нищо страшно, вариатор е може да караш така докато не те издразни на макс и да го смениш , възможен е варианта със един кит който "уж" се оправя шума от 5000 до .... но се появява пак след време...

    аз имах такъв проблем на 146 , смених го с втора употреба и се оправи карах я 15 000- 20 000 км още и я продадох..
    п.с. Ако не го смениш не е проблем , единствено ще се радваш на изрази " колко дизел да му сипвам" , или " добре работи като за дизел" ))
    155 1.8 8v SUPER MY95

  9. #9
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by radi-156 View Post
    еми аз смених ремъка на втория ден след като купих колата искам да кажа че не съм обърнал внимание дали шума се появи след смяната или преди това си го имаше

    а ако не е опънат ремъка както трябва тряба да се презацепи на ново нали
    Ако не е опънат трябва да му се свалят капаците и да се опъне, иначе ще ти плющи каиша докато се скъса или докато прехвърли зъб и ще сваляш глава. Тук съм писал по един подобен случай:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...5&postcount=24
    Last edited by code; 12-02-2013 at 12:27.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #10

    Default

    а възможно ли е вариатора да се е разтракал като смених маслото аз вхез некво тотал кварц 10 на 40
    alfa 156 1.6 t.s 1998

  11. #11
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    по-скоро му е дошло времето..
    155 1.8 8v SUPER MY95

  12. #12
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    на топъл двигател бавно вдигай оборотите , ако след 2000 рязко утихне значи със сигурност е вариатор ! като върнеш газта трябва рязко да започне да си трака пак
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  13. #13
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Като си купих колата преди близо 5 години,моят вариатор също притракваше при палене,съответно след около една година спря да трака и си проработи.Как стана така и аз не знам.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  14. #14
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    Като си купих колата преди близо 5 години,моят вариатор също притракваше при палене,съответно след около една година спря да трака и си проработи.Как стана така и аз не знам.
    Ами той работи с масло, значи сещай се по пътя на логиката

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  15. #15

    Default

    искаш да кажеш че има значение какво малсо сипвам все пак
    alfa 156 1.6 t.s 1998

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •