Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: този шум от вариатора ли е ????

  1. #16
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Ruse
    Posts
    14

    Default

    И аз имах същия проблем,доста слушах като теб двигателя и накрая се навих и махнах капаците и се оказа хлабав ремък натегнах го и шума изчезна,сега се чува само вариатора като паля в началото 2-3 секунди ....

  2. #17
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    И Ламбо да си купите имам чувството че пак ще го карате с не това което е предписал производителя.Карам си Селения вече 4-та година, вариатора си претраква при палене, след 5-6 сек. утихва и нито с газ нито с връщане на газта претраква.Чак като почне да трака постоянно ще го мисля.Чувал съм, но не знам дали е така, че някъде там имало един клапан, на който му се сменял някакъв о-пръстен и тракането спирало/естествено ако в него е причината/, нещо като че се оттичало масло поради износване.Ако някой е компетентен моля да каже дали е така.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #18
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    И Ламбо да си купите имам чувството че пак ще го карате с не това което е предписал производителя.Карам си Селения вече 4-та година, вариатора си претраква при палене, след 5-6 сек. утихва и нито с газ нито с връщане на газта претраква.Чак като почне да трака постоянно ще го мисля.Чувал съм, но не знам дали е така, че някъде там имало един клапан, на който му се сменял някакъв о-пръстен и тракането спирало/естествено ако в него е причината/, нещо като че се оттичало масло поради износване.Ако някой е компетентен моля да каже дали е така.
    При всички случаи липсата на масло му ебава майката, моят е на 2г купуван нов, колата се кара само с Техасо и не тропа нито при палене нито после, но имайки предвид, че ТS си е едно особено творение на инженерната мисъл твърдо съм решил да бягам на по-гъсти масла и конкретно на 15W50 Този мотор няма ресурс, затова ще се преосигуря откъм поява на хлабини тук и там Някои казват, че TS плаче за основен ремонт на всеки 100 000км(не е далеч от истината), с по-гъсто масло този ремонт може да се отложи с много

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #19
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    При всички случаи липсата на масло му ебава майката, моят е на 2г купуван нов, колата се кара само с Техасо и не тропа нито при палене нито после, но имайки предвид, че ТS си е едно особено творение на инженерната мисъл твърдо съм решил да бягам на по-гъсти масла и конкретно на 15W50 Този мотор няма ресурс, затова ще се преосигуря откъм поява на хлабини тук и там Някои казват, че TS плаче за основен ремонт на всеки 100 000км(не е далеч от истината), с по-гъсто масло този ремонт може да се отложи с много
    На колко хиляди км си? 15W50 няма ли да му е много гъсто за студен старт. Аз си мисля за 10W50 за лятото, но намирам в БГ само на ELF и на Q8 май беше другото.
    146 1.6TS CF1 '98


  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by vankata_ll View Post
    На колко хиляди км си? 15W50 няма ли да му е много гъсто за студен старт. Аз си мисля за 10W50 за лятото, но намирам в БГ само на ELF и на Q8 май беше другото.
    В евро 07 продават Lazerway на Statoil пълна синтетика 5W50. Казват, че било добро.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21

    Default

    а може ли да и сипа М 16

    по гъсто от тва нема
    alfa 156 1.6 t.s 1998

  7. #22
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    с по-гъсто масло този ремонт може да се отложи с много
    А може и да се ускори с много. За какво ти е 15в50 когато има 5в50 на прилична цена. 15в само ще товари двигателя на студено, а на топъл двигател няма никаква разлика между двете.

  8. #23
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Само 15W50 ще му слагам, това си е мое лично убеждение/наблюдение и не карам никой друг да слага Всеки да си преценя, за мен оптималното на TS е това
    Quote Originally Posted by radi-156 View Post
    а може ли да и сипа М 16

    по гъсто от тва нема
    Тук си в грешка 16Д когато загрее е всичко друго но не и гъсто 10 и 16Д се водят едносезонни масла и не могат да си запазят гъстотата на висока температура в което е и основния им дефект.
    Last edited by code; 15-02-2013 at 19:02.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #24
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Само 15W50 ще му слагам, това си е мое лично убеждение/наблюдение и не карам никой друг да слага Всеки да си преценя, за мен оптималното на TS е това


    Тук си в грешка 16Д когато загрее е всичко друго но не и гъсто 10 и 16Д се водят едносезонни масла и не могат да си запазят гъстотата на висока температура в което е и основния им дефект.
    VX300 15W50 на Yacco две смени съм направил със него и си е харно на 40 и кисур градусувите жеги които бяха това лято във Пловдив си държеше много добро налягане.Аз съм също на мнение че за износени ТС мотори(като моя на 312К км.)масло със такъв вискозитет си е задължително или някое хубаво 10W60 също става.А относно темата на колегата вариатора си му е 100% процента за смяна или ремонт.Няма какво да го коментираме повече.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  10. #25
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Колеги, защо пишете такива глупости.Какви ремонти на всеки 100хил. километра, какви 5лева.Този двигател и на 300хил. км. ще работи като часовник.
    Двигателя на моята е на 190хил. и до 15хил. когато сменям маслото не се налага да доливам нито капка.При това винаги съм сипвал ЕЛФ и никога друго масло.Не,че с друго масло ще и стане по зле.
    На 180хил. смених вариатора с нов, защото при студен старт леко се обаждаше. След това го разглобих от любопитство.Отвътре беше като нов.Няма никакво износване.Сега се чудя, дали многото четене в авто форумите не ми се отразява зле.
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

  11. #26

    Default

    Моя TS е внесен с газова от Италия, което по принцип значи доста километри. Да не го урочасам, но за сега нямам никакви признаци на издухан мотор. Дърпа си, не харчи масло и разхода му е нормален. Не е съвсем като да го карам само в червеното, но пък се кара постоянно студен, което също е вредно.

  12. #27
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by cufti View Post
    Колеги, защо пишете такива глупости.Какви ремонти на всеки 100хил. километра, какви 5лева.Този двигател и на 300хил. км. ще работи като часовник.
    Двигателя на моята е на 190хил. и до 15хил. когато сменям маслото не се налага да доливам нито капка.При това винаги съм сипвал ЕЛФ и никога друго масло.Не,че с друго масло ще и стане по зле.
    На 180хил. смених вариатора с нов, защото при студен старт леко се обаждаше. След това го разглобих от любопитство.Отвътре беше като нов.Няма никакво износване.Сега се чудя, дали многото четене в авто форумите не ми се отразява зле.
    Трябва да чукаш на дърво, да му баеш и да се кръстиш по 4 пъти преди да палиш сутрин, а нищо чудно и да е отварян вече или направо сменян, ще му видиш буталата не се притеснявай То така се става фен И да не забравиш да извикаш Елфа да помага като диплиш сегментите хаха Весело да става недей подскача сега

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    И Ламбо да си купите имам чувството че пак ще го карате с не това което е предписал производителя.Карам си Селения вече 4-та година, вариатора си претраква при палене, след 5-6 сек. утихва и нито с газ нито с връщане на газта претраква.Чак като почне да трака постоянно ще го мисля.Чувал съм, но не знам дали е така, че някъде там имало един клапан, на който му се сменял някакъв о-пръстен и тракането спирало/естествено ако в него е причината/, нещо като че се оттичало масло поради износване.Ако някой е компетентен моля да каже дали е така.
    И при мен със Селения притропваше за 2-3сек, особенно към края на живота на маслото - 7-8К км.Даже приятели са ме питали колата дизел ли е. С Аджип 10х60 нищо не се чува, даже и за секунда. Сега съм приготвил Кастрол 10х60 ше споделя и за него след смяната.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Трябва да чукаш на дърво, да му баеш и да се кръстиш по 4 пъти преди да палиш сутрин, а нищо чудно и да е отварян вече или направо сменян, ще му видиш буталата не се притеснявай То така се става фен И да не забравиш да извикаш Елфа да помага като диплиш сегментите хаха Весело да става недей подскача сега
    Възможно е да е имало интервенции по него. В крайна сметка, сипвам си мАсло и карам, пък каквото му дойде. Далече съм от мисълта да крепя като яйце барака на 13 години, няма да я карам до пенсия... Като се счупи се прави, или става на бирени кенчета и т'ва е.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Възможно е да е имало интервенции по него. В крайна сметка, сипвам си мАсло и карам, пък каквото му дойде. Далече съм от мисълта да крепя като яйце барака на 13 години, няма да я карам до пенсия... Като се счупи се прави, или става на бирени кенчета и т'ва е.

    и аз съм на твоя принцип газ до ламарината и съм и ебал маиката
    alfa 156 1.6 t.s 1998

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •