Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 65

Thread: Alfa Romeo 147 1.9 JTDM 16v 140hps - избор на масло

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    сипва и кара
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    10

    Question Alfa Romeo 147 1.9 JTDM 16v 140hps - избор на масло

    Здравейте,

    Бихте ли ми препоръчали масло за колата от подписа. Четох теми тук, и сякаш повечето колеги карат със Селения, на мен няколко приятели ми препоръчаха Кастрол (5W-40 EDGE Turbo Diesel 505.01 FST). До колкото разбрах, кастрола е напълно синтетичен, а селенията била полусинтетична. Другото което научих, е че последното число е важно (определяло вискозитета при високата температура). Честно казано, за мен всичкото е все масло и не знам какво да избера. Какво ще ме посъветвате?

  2. #2

    Default

    Мойта е 147 1.9 115к.с и я карам със селения wr 5/40 и съм много доволен,вече 12000 километра и не го гори,колата е над 250000 километра
    SELENIA WR DIESEL 5W40 1L
    Selenia WR е изключително подходящо масло за всички видове дизелови двигатели от последно поколение “соommon-rail” или JTD достигащи високи обороти и висока експлоатационна мощност.
    Благодарение на специалните добавки. осигурява пълна защита на двигателя осигурявайки повишена ефективност и надеждност на турбокомпресора. намалява износването независимо от условията на експлоатация!
    Вискозитетния клас SAE 5w40 позволява употребата на маслото в екстремални температури условия:
    - SAE 5w гарантира перфектно смазване и стартиране на двигателя даже при температури от -35 градуса . а е всеизвестно. че 80% от износването става точно при работа на студен двигател!
    - SAE 40 пък осигурява запазване на смазочния филм до температури на въздуха от 40 градуса!
    Selenia WR. благодарение на прецизно подбраните и балансирани компоненти със смиващи и дисперсионни качества предпазва от образуването на нагар и корозия!
    Препоръчителен пробег 20 000 км. за двигатели с директно впръскване и 10 000 км. за многоклапанни и турбо двигатели.
    Last edited by etrovskii; 12-02-2013 at 15:50.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Марката няма чак толкова голямо значение колкото повечето хора си мислят, важното е да си сигурен, че купуваш оригинал, да отговаря на нужните стандарти и да го сменяш редовно. Аз карам със Селения, но ако ти идват на близка цена вземи Castrol - чувал съм само добри отзиви.

  4. #4
    сипва и кара
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    10

    Default

    По принцип Кастрол ми е по-известна марка, и сякаш ми допада повече, но за него пише, че е за помпа-дюза двигатели, което малко ме притеснява. Докато Селенията я дават и за комон-рейл.

  5. #5
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default

    Аз съм с подобна кола и карам с AGIP common rail 5W-40, препоръчано от Иво (Pininfarina). Тя и колата се поддържа от него. За сега съм доволен и нямам забележки. За близо 5000 км. е намаляло с една чертичка по борд компютър. Което смятам е нормално за кола на 240 000 км., ако километрите са истински.

  6. #6

    Default

    ако кастрола ти е истински слагай
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #7

    Default

    SELENIA WR DIESEL 5W40
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  8. #8
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475
    JTDm 170+

  9. #9

    Default

    Аз днес си купих полу-синтетика "Total 7000, 10W40, 5 литра" за 67 лв. + "маслен филтър" за 6 лв. всичко = 73 лв. за колата от подписа...



  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Аз днес си купих полу-синтетика "Total 7000, 10W40, 5 литра" за 67 лв. + "маслен филтър" за 6 лв. всичко = 73 лв. за колата от подписа...
    румънско масло... за тия пари щеше да си земеш истинско италиянско Аджип...
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by e01 View Post
    но за него пише, че е за помпа-дюза двигатели, което малко ме притеснява.
    Това, че е за ПД въобще да не те притеснява. Те са по кразни дори от нашите ( на АЛФА ) мотори. Даже не ти трябва и EDGE. Гледай само да го купуваш от там, където някой го вняся това мало или да си сигурен, че е истинско дет се вика.

  12. #12
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Selenia-та стана неоправдано скъпа а не мисля че е с нещо повече от аналога и на Agip ( Eni ), за сметка на разликата в цената от около 15%.
    Да не говорим че WR е разработка от преди повече от 13 години

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Selenia-та стана неоправдано скъпа а не мисля че е с нещо повече от аналога и на Agip ( Eni ), за сметка на разликата в цената от около 15%.
    Да не говорим че WR е разработка от преди повече от 13 години
    Ако маслото ти струва 100 лева какво печелиш?
    15 кинта за семки и бонбонки.

  14. #14
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    Колега и аз съм на твоя Ред, чудя се на тая смяна какво масло да и сипя. От както я имам я карам само с Seleniq WR 5-40 но сега се замислям за
    Liqui Moly DIESEL Leichtlauf 10W40 и
    TITAN Supersyn PLUS 5W-40
    на 23/24лева за литър са
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

  15. #15
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by A.Arabadzhiev View Post
    Колега и аз съм на твоя Ред, чудя се на тая смяна какво масло да и сипя. От както я имам я карам само с Seleniq WR 5-40 но сега се замислям за
    Liqui Moly DIESEL Leichtlauf 10W40 и
    TITAN Supersyn PLUS 5W-40
    на 23/24лева за литър са

    Много хитро да минеш от 5W40 на 10W40 за същите пари

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

Page 1 of 2 12 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •