Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 65

Thread: Alfa Romeo 147 1.9 JTDM 16v 140hps - избор на масло

  1. #1
    сипва и кара
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    10

    Question Alfa Romeo 147 1.9 JTDM 16v 140hps - избор на масло

    Здравейте,

    Бихте ли ми препоръчали масло за колата от подписа. Четох теми тук, и сякаш повечето колеги карат със Селения, на мен няколко приятели ми препоръчаха Кастрол (5W-40 EDGE Turbo Diesel 505.01 FST). До колкото разбрах, кастрола е напълно синтетичен, а селенията била полусинтетична. Другото което научих, е че последното число е важно (определяло вискозитета при високата температура). Честно казано, за мен всичкото е все масло и не знам какво да избера. Какво ще ме посъветвате?

  2. #2

    Default

    Мойта е 147 1.9 115к.с и я карам със селения wr 5/40 и съм много доволен,вече 12000 километра и не го гори,колата е над 250000 километра
    SELENIA WR DIESEL 5W40 1L
    Selenia WR е изключително подходящо масло за всички видове дизелови двигатели от последно поколение “соommon-rail” или JTD достигащи високи обороти и висока експлоатационна мощност.
    Благодарение на специалните добавки. осигурява пълна защита на двигателя осигурявайки повишена ефективност и надеждност на турбокомпресора. намалява износването независимо от условията на експлоатация!
    Вискозитетния клас SAE 5w40 позволява употребата на маслото в екстремални температури условия:
    - SAE 5w гарантира перфектно смазване и стартиране на двигателя даже при температури от -35 градуса . а е всеизвестно. че 80% от износването става точно при работа на студен двигател!
    - SAE 40 пък осигурява запазване на смазочния филм до температури на въздуха от 40 градуса!
    Selenia WR. благодарение на прецизно подбраните и балансирани компоненти със смиващи и дисперсионни качества предпазва от образуването на нагар и корозия!
    Препоръчителен пробег 20 000 км. за двигатели с директно впръскване и 10 000 км. за многоклапанни и турбо двигатели.
    Last edited by etrovskii; 12-02-2013 at 16:50.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Марката няма чак толкова голямо значение колкото повечето хора си мислят, важното е да си сигурен, че купуваш оригинал, да отговаря на нужните стандарти и да го сменяш редовно. Аз карам със Селения, но ако ти идват на близка цена вземи Castrol - чувал съм само добри отзиви.

  4. #4
    сипва и кара
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    10

    Default

    По принцип Кастрол ми е по-известна марка, и сякаш ми допада повече, но за него пише, че е за помпа-дюза двигатели, което малко ме притеснява. Докато Селенията я дават и за комон-рейл.

  5. #5
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default

    Аз съм с подобна кола и карам с AGIP common rail 5W-40, препоръчано от Иво (Pininfarina). Тя и колата се поддържа от него. За сега съм доволен и нямам забележки. За близо 5000 км. е намаляло с една чертичка по борд компютър. Което смятам е нормално за кола на 240 000 км., ако километрите са истински.

  6. #6

    Default

    ако кастрола ти е истински слагай
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #7

    Default

    SELENIA WR DIESEL 5W40
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  8. #8
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475
    JTDm 170+

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    не оправдава цената си
    156 2.4JTD 136+ PS

  10. #10
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    не оправдава цената си
    живак. викам да спреш да са прайш на разбирач
    JTDm 170+

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    живак. викам да спреш да са прайш на разбирач
    тоя бълвоч грам не става като ще е бардал да е с фюлерин другото е загуба на парим друг е въпроса че никаква работа не върши тоя фюлерин ама никаква
    156 2.4JTD 136+ PS

  12. #12
    Запален алфист pironkov66's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    139

    Default

    моята колега я карам близо 200хиляди с мотул и бардал 10в 40 без проблем но е 2.4

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by e01 View Post
    но за него пише, че е за помпа-дюза двигатели, което малко ме притеснява.
    Това, че е за ПД въобще да не те притеснява. Те са по кразни дори от нашите ( на АЛФА ) мотори. Даже не ти трябва и EDGE. Гледай само да го купуваш от там, където някой го вняся това мало или да си сигурен, че е истинско дет се вика.

  14. #14
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,785

    Default

    Selenia-та стана неоправдано скъпа а не мисля че е с нещо повече от аналога и на Agip ( Eni ), за сметка на разликата в цената от около 15%.
    Да не говорим че WR е разработка от преди повече от 13 години

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Selenia-та стана неоправдано скъпа а не мисля че е с нещо повече от аналога и на Agip ( Eni ), за сметка на разликата в цената от около 15%.
    Да не говорим че WR е разработка от преди повече от 13 години
    Ако маслото ти струва 100 лева какво печелиш?
    15 кинта за семки и бонбонки.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •