Quote Originally Posted by mordohy View Post
Пак сте се почнали!
Базите за маслата се правя на две-три места и едното от тях в момента е Румъния. Няма никакво значение дали е правено в Румъния или във Франция, примположение, че са едни и същи мачините и базите.
Всеки се опитва да убеждава себе си и другите, че неговата белисима е много капризна на масло и то трябва да бъде точно това, което някой си мку е казал.
Маслото трябва да е това, което най-добре понася на конкретния мотор.
Първата ми, 1.4 съм я карал само със Селения Голд, като последните 270 000 км със Селения Райсинг. Мотора шсе още не яде масло и има 12.5 компресия.
Втория, 1.7 му слагах какво ли не: Голд, Райсинг, 20К, Аджипт 10-40 и ха познайте?
Най-добре се чувства с 15-50 родно производство.
Това при около 100 км магистрано каране всеки ден.
Тия дето ме познават, знаят как карам по магистралите.
Сегашната, с 1.4 мотор, поради течове, които имаше, а и нещо не ми харесваше как върви и долях М 10-Д за 2.50 лв.
Ей така!
Да се троши по-бързо и да си слагам 1.7 звяра.
Не знам как, но в момента се оправи, вече не пуши и съвсем задоволително тегли! На магистралата постоянно е между 4 и 5 000 об.
Пишете каквото си искате, само не налагайте собственото си мнение, особено за маслата.
Убедил съм се, че всеки мотор си има своя душа!
абе незнам дали е все едно да ядеш пържола или коричка хляб.ама аиде всеки си преценява сам за себеси.друг е факта че това е форум и би трябвало да се споделят мнения защо,как,и така на татък а не да се правим на голууууемииииии професори и разбирачи ма караи да е весело.аз до сега съм направил 70,000 хил.км са алфето взех я на 100.000 смених маслото веднага със кастрол 5В30 лонг лайф дават му 20.000 хил. по принцип или така поне твърдят. и една година ако не ги навъртиш км.на около 13/14000 гледам да го сменя.втората смяна беше пак кастрол 5В40 след това пак от същото и последния път реших да го сленя с Бардал 5В40 и да ви кажа съм доволен от всичките масла разлика несам видял от смяна до смяна несъм доливал нито капка.а колата си звучи перфектно.