Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 65 of 65

Thread: Alfa Romeo 147 1.9 JTDM 16v 140hps - избор на масло

  1. #61
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Nettuno,Italia
    Posts
    43

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Пак сте се почнали!
    Базите за маслата се правя на две-три места и едното от тях в момента е Румъния. Няма никакво значение дали е правено в Румъния или във Франция, примположение, че са едни и същи мачините и базите.
    Всеки се опитва да убеждава себе си и другите, че неговата белисима е много капризна на масло и то трябва да бъде точно това, което някой си мку е казал.
    Маслото трябва да е това, което най-добре понася на конкретния мотор.
    Първата ми, 1.4 съм я карал само със Селения Голд, като последните 270 000 км със Селения Райсинг. Мотора шсе още не яде масло и има 12.5 компресия.
    Втория, 1.7 му слагах какво ли не: Голд, Райсинг, 20К, Аджипт 10-40 и ха познайте?
    Най-добре се чувства с 15-50 родно производство.
    Това при около 100 км магистрано каране всеки ден.
    Тия дето ме познават, знаят как карам по магистралите.
    Сегашната, с 1.4 мотор, поради течове, които имаше, а и нещо не ми харесваше как върви и долях М 10-Д за 2.50 лв.
    Ей така!
    Да се троши по-бързо и да си слагам 1.7 звяра.
    Не знам как, но в момента се оправи, вече не пуши и съвсем задоволително тегли! На магистралата постоянно е между 4 и 5 000 об.
    Пишете каквото си искате, само не налагайте собственото си мнение, особено за маслата.
    Убедил съм се, че всеки мотор си има своя душа!
    абе незнам дали е все едно да ядеш пържола или коричка хляб.ама аиде всеки си преценява сам за себеси.друг е факта че това е форум и би трябвало да се споделят мнения защо,как,и така на татък а не да се правим на голууууемииииии професори и разбирачи ма караи да е весело.аз до сега съм направил 70,000 хил.км са алфето взех я на 100.000 смених маслото веднага със кастрол 5В30 лонг лайф дават му 20.000 хил. по принцип или така поне твърдят. и една година ако не ги навъртиш км.на около 13/14000 гледам да го сменя.втората смяна беше пак кастрол 5В40 след това пак от същото и последния път реших да го сленя с Бардал 5В40 и да ви кажа съм доволен от всичките масла разлика несам видял от смяна до смяна несъм доливал нито капка.а колата си звучи перфектно.
    147jtd 1.9 16v 140hp
    E36-150hp

  2. #62
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by mecan View Post
    абе незнам дали е все едно да ядеш пържола или коричка хляб.ама аиде всеки си преценява сам за себеси.друг е факта че това е форум и би трябвало да се споделят мнения защо,как,и така на татък а не да се правим на голууууемииииии професори и разбирачи ма караи да е весело.аз до сега съм направил 70,000 хил.км са алфето взех я на 100.000 смених маслото веднага със кастрол 5В30 лонг лайф дават му 20.000 хил. по принцип или така поне твърдят. и една година ако не ги навъртиш км.на около 13/14000 гледам да го сменя.втората смяна беше пак кастрол 5В40 след това пак от същото и последния път реших да го сленя с Бардал 5В40 и да ви кажа съм доволен от всичките масла разлика несам видял от смяна до смяна несъм доливал нито капка.а колата си звучи перфектно.
    Не знам защо ме цитираш, при положение, че в основата си казваш същото.
    Не трябва да робуваме на марки!
    А за пържолата и коричката хляб...
    Това е удар под кръста, особено както съм качил килата и всяка пържола е свързана с угризения!
    По същество спамим, защото колегата пита какво масло да сложи на печката, а ние му омазахме темата!
    Ама това си е традиция!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #63
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Nettuno,Italia
    Posts
    43

    Smile

    ами несе отнася точно за теб това важи за всички.
    но това си ни е българската черта.
    147jtd 1.9 16v 140hp
    E36-150hp

  4. #64
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,785

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Не знам защо ме цитираш, при положение, че в основата си казваш същото.
    Не трябва да робуваме на марки!
    А за пържолата и коричката хляб...
    Това е удар под кръста, особено както съм качил килата и всяка пържола е свързана с угризения!
    По същество спамим, защото колегата пита какво масло да сложи на печката, а ние му омазахме темата!
    Ама това си е традиция!

    Щом си минал вече на 15W50, следващата стъпка е направо да минаваш на литиева грес - и нея няма да ти я бара
    Е, Тутела едно време правеха 20W60 ама вече го нЕма

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  5. #65

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Щом си минал вече на 15W50, следващата стъпка е направо да минаваш на литиева грес - и нея няма да ти я бара
    Е, Тутела едно време правеха 20W60 ама вече го нЕма
    що бе 15w50 бая бегачки карат с такова ест. говорим за бензини
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •