Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 65

Thread: Alfa Romeo 147 1.9 JTDM 16v 140hps - избор на масло

  1. #46

    Default

    Аз днес си купих полу-синтетика "Total 7000, 10W40, 5 литра" за 67 лв. + "маслен филтър" за 6 лв. всичко = 73 лв. за колата от подписа...



  2. #47

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Аз днес си купих полу-синтетика "Total 7000, 10W40, 5 литра" за 67 лв. + "маслен филтър" за 6 лв. всичко = 73 лв. за колата от подписа...
    румънско масло... за тия пари щеше да си земеш истинско италиянско Аджип...
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #48

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    румънско масло... за тия пари щеше да си земеш истинско италиянско Аджип...
    Напротив, купих го от сигурен човек и е Френско! На кутията също си пише



  4. #49

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Напротив, купих го от сигурен човек и е Френско! На кутията също си пише
    хахаха няма как като завода и е изцяло в Румъния освен ако не си взел някое залежало от преди 2010 г. когато се правеше все още в Франция....
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #50
    Запален алфист sole_moe's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Pleven
    Posts
    162

    Default

    На колегата със темата слагай 5 w нещо си 40 -50 какво ти душа иска .Аз на-примерно със малсо спецификация А5 B5 така нареченото флоресцентно масло то е зелено .Важното маслото да е равно или по голямо от изискаване на производителя .Другото е вече робуване на марки или предпочитане
    156 SW 1.9JTD 110ph

  6. #51

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    хахаха няма как като завода и е изцяло в Румъния освен ако не си взел някое залежало от преди 2010 г. когато се правеше все още в Франция....
    Колега, не-знам това дали ще ти докаже, че е от Франция, но ще ти го покажа! Човека от който взимам масло ми е 1-ви братовчед и от както съм шофьор, все от него взимам! Винаги съм бил доволен от маслата който предлага, понеже знам, че са истински, а не някакви ментаци!

    А на колегата по темата бих казал, че много зависи на колко километра му е колата и преди това със какво масло е карана клата (синтетика, полу-синтетика или минерално)! Примерно, ако преди колата е карана със "полу-синтетика" и сега да и сложи "синтетика" не е полезно за двигателя, трябва да си продължи на "полу-синтетика", а след като мине 250 000 км. може да обърне и на "минерално" дори и така. На коли който са над 180 000км. е добре да се слага "полу-синтетика" и по-възможност да се кара със една и съща марка масло, ако колата го приема добре. Аз поне тия принципи си спазвам, но всеки си знае!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAGE_537.jpg  
    Last edited by grenlould; 09-03-2013 at 21:38.



  7. #52
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Колега, не-знам това дали ще ти докаже, че е от Франция, но ще ти го покажа! Човека от който взимам масло ми е 1-ви братовчед и от както съм шофьор, все от него взимам! Винаги съм бил доволен от маслата който предлага, понеже знам, че са истински, а не някакви ментаци!

    А на колегата по темата бих казал, че много зависи на колко километра му е колата и преди това със какво масло е карана клата (синтетика, полу-синтетика или минерално)! Примерно, ако преди колата е карана със "полу-синтетика" и сега да и сложи "синтетика" не е полезно за двигателя, трябва да си продължи на "полу-синтетика", а след като мине 250 000 км. може да обърне и на "минерално" дори и така. На коли който са над 180 000км. е добре да се слага "полу-синтетика" и по-възможност да се кара със една и съща марка масло, ако колата го приема добре. Аз поне тия принципи си спазвам, но всеки си знае!
    Това можеш ли да го обясниш? Защо не е полезно да се прави или си го чул на пейката пред блока?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  8. #53

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Това можеш ли да го обясниш? Защо не е полезно да се прави или си го чул на пейката пред блока?
    Не колега, не съм го чул пред блока...
    Ето намерих ти информацията
    "Ако автомобила е на около 100-хил. км. и е работил само с пълна синтетика е препоръчително да налеете отново такова масло. За новите двигатели това е задължително правило, защото то осигурява висококачествено смазване и предпазва двигателя.

    Ако колата е от 100 до 150-180хил.км. можете да продължите със синтетично или да минете към полу-синтетика без това да нанесе вреди на двигателя.

    Ако колата е над 200хил.км полусинтетиката е препоръчителна, а дори може да минете и на минерално масло, което да уплътни възникналите от износването хлабини. Напълно синтетичното масло става прекалено „тънко“ за автомобили с голям пробег. То може да доведе до „тракане“ в двигателя, течове на масло и дори до по-сериозни аварии.

    При закупуването на автомобил втора употреба, никога неможем да имаме гаранция за реалният пробег. Често се случва екземпляри на 4-5 години да са навъртяли и над 300хил.км., затова внимавайте с наливането на пълна синтетика в такива коли, независимо как ви убеждават „майстори“ и продавачи. Ако автомобилът е каран дълго време с полусинтетика рискувате наливайте пълна синтетика. Ако сте карали с минерално масло НИКОГА не наливайте пълна синтетика.

    С увеличаване на изминатите километри сменяйте маслата от синтетично към полусинтетично и след това минерално."
    И ето източника на тази информация:
    http://www.autoreview.bg/advice/tech...hiq-avtomobil/



  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Колега, не-знам това дали ще ти докаже, че е от Франция, но ще ти го покажа! Човека от който взимам масло ми е 1-ви братовчед и от както съм шофьор, все от него взимам! Винаги съм бил доволен от маслата който предлага, понеже знам, че са истински, а не някакви ментаци!

    А на колегата по темата бих казал, че много зависи на колко километра му е колата и преди това със какво масло е карана клата (синтетика, полу-синтетика или минерално)! Примерно, ако преди колата е карана със "полу-синтетика" и сега да и сложи "синтетика" не е полезно за двигателя, трябва да си продължи на "полу-синтетика", а след като мине 250 000 км. може да обърне и на "минерално" дори и така. На коли който са над 180 000км. е добре да се слага "полу-синтетика" и по-възможност да се кара със една и съща марка масло, ако колата го приема добре. Аз поне тия принципи си спазвам, но всеки си знае!
    У франция е офисчетата им завода е само в Румъния
    Отделно тия глупсоти за километрите не ги пиши другаде че ще ти се смеят Особенно да минеш на минерално масло ужас... после колите били боклук....
    156 2.4JTD 136+ PS

  10. #55
    Запален алфист sole_moe's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Pleven
    Posts
    162

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Не колега, не съм го чул пред блока...
    Ето намерих ти информацията
    "Ако автомобила е на около 100-хил. км. и е работил само с пълна синтетика е препоръчително да налеете отново такова масло. За новите двигатели това е задължително правило, защото то осигурява висококачествено смазване и предпазва двигателя.

    Ако колата е от 100 до 150-180хил.км. можете да продължите със синтетично или да минете към полу-синтетика без това да нанесе вреди на двигателя.

    Ако колата е над 200хил.км полусинтетиката е препоръчителна, а дори може да минете и на минерално масло, което да уплътни възникналите от износването хлабини. Напълно синтетичното масло става прекалено „тънко“ за автомобили с голям пробег. То може да доведе до „тракане“ в двигателя, течове на масло и дори до по-сериозни аварии.

    При закупуването на автомобил втора употреба, никога неможем да имаме гаранция за реалният пробег. Често се случва екземпляри на 4-5 години да са навъртяли и над 300хил.км., затова внимавайте с наливането на пълна синтетика в такива коли, независимо как ви убеждават „майстори“ и продавачи. Ако автомобилът е каран дълго време с полусинтетика рискувате наливайте пълна синтетика. Ако сте карали с минерално масло НИКОГА не наливайте пълна синтетика.

    С увеличаване на изминатите километри сменяйте маслата от синтетично към полусинтетично и след това минерално."
    И ето източника на тази информация:
    http://www.autoreview.bg/advice/tech...hiq-avtomobil/
    Колега тая статия е писна поне 6-7-8 години тука във форума има тема със техническите харетеристики на маслата .А до колкото до маслото много зависи от двигателя какво състояние ,може и на 120 к километри да гори масло или да има износване като за 300к километри ако е карана колата 100% градско и от зад кормилното устройство. Моята кола е налята със синтетика нищо че на 185к км няма течове и загуба на масло сменено е на 12к км доля съм 100 грама защото е карам колата на максимум на щтеката
    156 SW 1.9JTD 110ph

  11. #56
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Не колега, не съм го чул пред блока...
    Ето намерих ти информацията
    "Ако автомобила е на около 100-хил. км. и е работил само с пълна синтетика е препоръчително да налеете отново такова масло. За новите двигатели това е задължително правило, защото то осигурява висококачествено смазване и предпазва двигателя.

    Ако колата е от 100 до 150-180хил.км. можете да продължите със синтетично или да минете към полу-синтетика без това да нанесе вреди на двигателя.

    Ако колата е над 200хил.км полусинтетиката е препоръчителна, а дори може да минете и на минерално масло, което да уплътни възникналите от износването хлабини. Напълно синтетичното масло става прекалено „тънко“ за автомобили с голям пробег. То може да доведе до „тракане“ в двигателя, течове на масло и дори до по-сериозни аварии.

    При закупуването на автомобил втора употреба, никога неможем да имаме гаранция за реалният пробег. Често се случва екземпляри на 4-5 години да са навъртяли и над 300хил.км., затова внимавайте с наливането на пълна синтетика в такива коли, независимо как ви убеждават „майстори“ и продавачи. Ако автомобилът е каран дълго време с полусинтетика рискувате наливайте пълна синтетика. Ако сте карали с минерално масло НИКОГА не наливайте пълна синтетика.

    С увеличаване на изминатите километри сменяйте маслата от синтетично към полусинтетично и след това минерално."
    И ето източника на тази информация:
    http://www.autoreview.bg/advice/tech...hiq-avtomobil/
    Колега, тоя линк даже няма да направя усилие да го отворя. Живко правилно ти е написал. Моята кола я купих на 170 000 км. Не знам с какво масло са изминати тия километри, но последния "майстор" беше налял 15w40, точно по "логиката" на линка. Естествено не останах очарован. Колата вече има 40 000 км с Аджип 5w40, няма разход на масло, по-тиха е от когато беше с 15 и 10w40, особено сутрин на студено. По логиката на линка това трябваше да е обратното. Има много клипчета на какво стават маслата при ниски температури и какъв им е вискозитета. Колата си е твоя естествено и никой не може да ти каже как да си я караш.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  12. #57

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    У франция е офисчетата им завода е само в Румъния
    Отделно тия глупсоти за километрите не ги пиши другаде че ще ти се смеят Особенно да минеш на минерално масло ужас... после колите били боклук....
    Виж, то всеки си преценя, аз ти казвам хората какво са написали, не съм си го измислил аз! Пък ся кой какво ще налива си е за негова сметка, аз не мисля да минавам на минерално масло, определено! То за да минеш на минерално масло, мотора ти трябва да е взел/дал. А за това някой ми се струва, че сериозно се е избъзикал с теб, че Франция не произвежда "Total" масло. Братчеда вече близо 10 години е в тоя занаят и едва ли е по-некомпетентен от теб, поне така си мисля. Извода е, всеки да си кара колата както си иска и с каквото масло си иска и това е, че то винаги се намира някой който да опроваргае дадено мнение, независимо дали е вярно или не, поздрави...



  13. #58

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Виж, то всеки си преценя, аз ти казвам хората какво са написали, не съм си го измислил аз! Пък ся кой какво ще налива си е за негова сметка, аз не мисля да минавам на минерално масло, определено! То за да минеш на минерално масло, мотора ти трябва да е взел/дал. А за това някой ми се струва, че сериозно се е избъзикал с теб, че Франция не произвежда "Total" масло. Братчеда вече близо 10 години е в тоя занаят и едва ли е по-некомпетентен от теб, поне така си мисля. Извода е, всеки да си кара колата както си иска и с каквото масло си иска и това е, че то винаги се намира някой който да опроваргае дадено мнение, независимо дали е вярно или не, поздрави...
    От как Дачия е собс на рено ELF и Total се правят там в по голямата си част
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #59

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    От как Дачия е собс на рено ELF и Total се правят там в по голямата си част
    Тук съм съгласен с теб, че главно във Румъния ги правят, но и във Франция също, макар по-рядко да се намира в България.



  15. #60
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Пак сте се почнали!
    Базите за маслата се правя на две-три места и едното от тях в момента е Румъния. Няма никакво значение дали е правено в Румъния или във Франция, примположение, че са едни и същи мачините и базите.
    Всеки се опитва да убеждава себе си и другите, че неговата белисима е много капризна на масло и то трябва да бъде точно това, което някой си мку е казал.
    Маслото трябва да е това, което най-добре понася на конкретния мотор.
    Първата ми, 1.4 съм я карал само със Селения Голд, като последните 270 000 км със Селения Райсинг. Мотора шсе още не яде масло и има 12.5 компресия.
    Втория, 1.7 му слагах какво ли не: Голд, Райсинг, 20К, Аджипт 10-40 и ха познайте?
    Най-добре се чувства с 15-50 родно производство.
    Това при около 100 км магистрано каране всеки ден.
    Тия дето ме познават, знаят как карам по магистралите.
    Сегашната, с 1.4 мотор, поради течове, които имаше, а и нещо не ми харесваше как върви и долях М 10-Д за 2.50 лв.
    Ей така!
    Да се троши по-бързо и да си слагам 1.7 звяра.
    Не знам как, но в момента се оправи, вече не пуши и съвсем задоволително тегли! На магистралата постоянно е между 4 и 5 000 об.
    Пишете каквото си искате, само не налагайте собственото си мнение, особено за маслата.
    Убедил съм се, че всеки мотор си има своя душа!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •