Page 7 of 11 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 154

Thread: Колата забива Алфа 166 2.4 JTD

  1. #91

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Да ви кажа една тайна...почнат ли да скърцат след два-три месеца шарнирчето предава богу-дух.
    Като си слагате новите си ги смажете отвътре с морска грес.
    тази грес сигурно трудно влиза в гумените, моя шарнир беше напълно запазен.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #92

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Да ви кажа една тайна...почнат ли да скърцат след два-три месеца шарнирчето предава богу-дух.
    Като си слагате новите си ги смажете отвътре с морска грес.
    и изкарват 6 месеца пак, бе не става това окачване на алфите и това е...
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #93

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    и изкарват 6 месеца пак, бе не става това окачване на алфите и това е...
    Много си прав ама със спрейчето се залъгваш...както се гонят мухи от лайно така да се каже.
    То става ама не и тук и не с тези боклуци които продават малоумните вносители и дребни продавачки
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #94

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    и изкарват 6 месеца пак, бе не става това окачване на алфите и това е...
    На 156-цата може и да не става, но кораба-майка е друга бира...

  5. #95
    Запален алфист Росен Желев's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    284

    Default

    Алфа 166 горен носач и полиуретанов тампон някакви наблюдения и мнения?
    Алфа 166 2.4 JTD

  6. #96

    Default

    Наблюдения имам за задницата,за предницата мнението ми е : недей.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #97

    Default

    Quote Originally Posted by Росен Желев View Post
    Алфа 166 горен носач и полиуретанов тампон някакви наблюдения и мнения?
    На моята скапах два горни FAST - полските за 12 000 км и после сложих горни и долни носачи рециклирани от Ферариста - шарнири и тампони. Сега при ремонтите по мотора ревизирахме всичко отпред обстойно - за 18200 км носачите са без отклонения.Само от толкова км са ми наблюденията.

  8. #98

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    На моята скапах два горни FAST - полските за 12 000 км и после сложих горни и долни носачи рециклирани от Ферариста - шарнири и тампони. Сега при ремонтите по мотора ревизирахме всичко отпред обстойно - за 18200 км носачите са без отклонения.Само от толкова км са ми наблюденията.
    Твоите ли рециклира, или взе рециклирани от него? Аз също смятам да си ги рециклирам при него.

  9. #99

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Твоите ли рециклира, или взе рециклирани от него? Аз също смятам да си ги рециклирам при него.
    Предварително си купих за смешни пари оборотни носачи от една морга (горни и долни) и ги изпратих в СтЗ за рециклиране.

  10. #100

    Default

    И аз смятам така да направя, стига някой да се навие да ми свали носачите и колата да кибичи там.

  11. #101
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    60
    Posts
    479

    Default

    Преди две години правих задните носачи в Стара Загора.Момчетата смениха всичко в което се усъмниха.Останах доволен и отношението и от работата им.Колата веднага си промени стойката а освен това според мен стана още по стабилна в завоите.Миналия месец обаче, в Румъния на носача на задно ляво колело му се разказа игричката.Почна да скърца много неприятно,а аз направо не можех да повярвам че това се е случило.Сега колата се движи из Германия с тоя звук, а аз тук си блъскам главата какво да направя, че да спре това ужасно скърцане.Лошото е че тампона е нов,най вероятно не е за смяна и не знам с какво би могло да се напръска за да спре да скърца.Освен това не съм много сигурен че изобщо е възможно да се напръска или смаже с нещо.

  12. #102
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    Преди две години правих задните носачи в Стара Загора.Момчетата смениха всичко в което се усъмниха.Останах доволен и отношението и от работата им.Колата веднага си промени стойката а освен това според мен стана още по стабилна в завоите.Миналия месец обаче, в Румъния на носача на задно ляво колело му се разказа игричката.Почна да скърца много неприятно,а аз направо не можех да повярвам че това се е случило.Сега колата се движи из Германия с тоя звук, а аз тук си блъскам главата какво да направя, че да спре това ужасно скърцане.Лошото е че тампона е нов,най вероятно не е за смяна и не знам с какво би могло да се напръска за да спре да скърца.Освен това не съм много сигурен че изобщо е възможно да се напръска или смаже с нещо.
    Тези тампони ги гресирам всяка зима защото почват да скърцат и това става много лесно. Завираш тънка отверка м/у зегерката на маншона и тампона така, че да не стиска маншона. Дългия накрайник на спрея с течната грес го завираш м/у маншона и втулката и стискаш смело спрея. Можеш да пръснеш няколко пъти да изчисти ръжда ако има. Тази процедури можеш да ги направиш и на 4-те тампона.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  13. #103
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Тефлоново спрейче обилно и си ти!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #104
    Запален алфист Росен Желев's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    284

    Default

    Нещо май ми е време да сменям термостата не държи температура на студеното пада две деления под 90 гр. като е по топло държи едно деление под 90 гр. само термостата ли да сменям или и датчика?
    Алфа 166 2.4 JTD

  15. #105
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    По-вероятно да е от термостата. Смени го и чак тогава, ако не се оправи, мисли за датчика.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 7 of 11 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •