Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: Краят на една мъчителна jts сага...

  1. #16
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Вложки като официално понятие в двигателя не съществува. Нямам идея на какво може да му се каже вложка, но от написаното по темата останах с впечатление, че хидравличният повдигач е прекръстен на вложка. Странно.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  2. #17
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Вложки като официално понятие в двигателя не съществува. Нямам идея на какво може да му се каже вложка, но от написаното по темата останах с впечатление, че хидравличният повдигач е прекръстен на вложка. Странно.

    Нищо уично ама све едно си чел постове в мама бг
    Айде иди и питай в 10 сервиза за смяна на вложки и да видим кой какво ще си помисли
    Аз залагам на 10 от 10 че ще е за гумички на клапани

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  3. #18
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Опа, Ами аз затова попитах... Сега, как да го нарека, разговорен език по сервизите ли, сервизен жаргон ли , терминология сервизна ли...не ми е ясно още...
    Абе с две думи - не вдявам кви са тия вложки. Назовете ги с истинското им име.
    Last edited by angelovi69; 19-02-2013 at 21:52. Reason: а, изреварил си ме с отговора си
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  4. #19
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by angelovi69 View Post
    Опа, Ами аз затова попитах... Сега, как да го нарека, разговорен език по сервизите ли, сервизен жаргон ли , терминология сервизна ли...не ми е ясно още...
    Абе с две думи - не вдявам кви са тия вложки. Назовете ги с истинското им име.
    Маслоуловител на стеблото на клапана или "гащи за клапани"

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  5. #20
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Аз продължавам с въпросите по JTS-a - необходимо ли е да се сваля главата от блока на ДВГ, за да се сменят гумичките на клапаните, или само капака на главата е достатъчно да бъде свалена, или всеки майстор ( респективно сервиз ) различно процедира.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  6. #21
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by angelovi69 View Post
    Аз продължавам с въпросите по JTS-a - необходимо ли е да се сваля главата от блока на ДВГ, за да се сменят гумичките на клапаните, или само капака на главата е достатъчно да бъде свалена, или всеки майстор ( респективно сервиз ) различно процедира.
    По принцип може и без д асе сваля главата ама на майстора трябва да му се занимава да се внимава при смяната на гумички буталото да е в горна мъртва абе те си знаят ама не всеки ще се хване, Но със сигурност може на моята кола така и смениха фалшивите гумички на 'ренц"
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #22
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Всеки втори се оплаква от смяната на гумички.... някой още след смяната казва че харчи масло пак,друг казва че минава малко километри и почва повече от преди,странна работа. Чувам че дори ги лепят за да не мърдат. сами ми е чудно защо се разместват като уж са нови и трябва да си "заспят" на мястото
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  8. #23
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Всеки втори се оплаква от смяната на гумички.... някой още след смяната казва че харчи масло пак,друг казва че минава малко километри и почва повече от преди,странна работа. Чувам че дори ги лепят за да не мърдат. сами ми е чудно защо се разместват като уж са нови и трябва да си "заспят" на мястото

    За да задаваш такива въпроси явно не си виждал къде се износват, как се "изпичат" и как се монтират "гумички" вложки на клапани

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  9. #24
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    факт е,само това май не съм виждал ,а и не искам. Просто чувам от доста хора и майстори (дори тук в форума) ,които се оплакват от това.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  10. #25
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Евала колега за ентусиазма и нервите,браво.Имам едно питане,тези валове като се оказаха Коломбо,би трябвало да са спортни,вие как ги зацепихте ??????
    Ако бяха коломбовци би трябвало да се зацепват по този начин (с тази пластина, която държи валовете застопорени) :

    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #26
    Запален алфист ksf's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Варна
    Age
    56
    Posts
    196

    Default

    Quote Originally Posted by angelovi69 View Post
    Аз продължавам с въпросите по JTS-a - необходимо ли е да се сваля главата от блока на ДВГ, за да се сменят гумичките на клапаните, или само капака на главата е достатъчно да бъде свалена, или всеки майстор ( респективно сервиз ) различно процедира.
    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    По принцип може и без д асе сваля главата ама на майстора трябва да му се занимава да се внимава при смяната на гумички буталото да е в горна мъртва абе те си знаят ама не всеки ще се хване, Но със сигурност може на моята кола така и смениха фалшивите гумички на 'ренц"
    Много често смяна на вложки без да се държи сметка за състоянието на водачите на клапаните е безсмислена (паднали вложки; още по голям разход на масло), затова повечето сервизи отказват смяна само на вложки без смяна на водачи ако е небходимо и т.н..
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ksf View Post
    Много често смяна на вложки без да се държи сметка за състоянието на водачите на клапаните е безсмислена (паднали вложки; още по голям разход на масло), затова повечето сервизи отказват смяна само на вложки без смяна на водачи ако е небходимо и т.н..
    Подкрепям казаното. Затова ако се сменят гумички без да се сваля главата, задължително трябва да се провери за радиален луфт между стеблата на клапаните и водачите. Дори с разклащане на ръка на стеблата. Ако се установи такъв, смяната на гумичките без смяна на водачите е безсмислена.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Благодаря на отзовалите се колеги. Аз няма сам да я предприема тая операция, ще си дам колата на човек, който не за пръв път вижда Алфа.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  14. #29

    Default

    Тези коломбовци може да се окаже,че са СПОРТНИ ВАЛОВЕ!! (99%)
    Зацепени по нормален начин (като обикновенни)
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Васил Петров View Post
    Тези коломбовци може да се окаже,че са СПОРТНИ ВАЛОВЕ!! (99%)
    Зацепени по нормален начин (като обикновенни)
    Демек неправилно зацепени ли..?

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •