Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 44 of 44

Thread: Заключване на автомобила при работещ ДВГ

  1. #31
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by bager View Post
    Пробвал съм го - едно натискане на дистанционното отключва само шофьорската врата, две последователни натискания отключват всички врати. А ако задържа бутона за отключване натиснат, ми сваля стъклата. Така е при мен, не знам дали на всички 159 е така.
    Ами при всички трябва да е така.
    От както Фиат въведоха тази екстра, винаги е било с повторно натискане на дистанционното да отключва всички врати. Точно това ме изненада в написаното от мануала и ми се стори некоректно.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #32
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by czd View Post
    Незнам на какъв език ти е менюто, но поне визуално може да се ориентираш къде се намира.
    ОК!
    Разбрах вече за кое иде реч. Аз се рових в менюто за автоматичното закл. на вратите.

    Благодаря!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  3. #33
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by bager View Post
    Пробвал съм го - едно натискане на дистанционното отключва само шофьорската врата, две последователни натискания отключват всички врати. А ако задържа бутона за отключване натиснат, ми сваля стъклата. Така е при мен, не знам дали на всички 159 е така.
    Е, колега... Пробвах това, което беше предложил - смених настройките за "Unlock Fda" в менюто към "ON".
    Резултата е:
    - при отключване с дистанционното се отключва само шофьорската врата, независимо колко пъти съм натиснал бутона на дистанционното
    - при отключване/заключване с механичния ключ, се закл/откл само шофьорската врата
    - ако отворя коя да е пасажерска врата от вътре, се отключват всички врати. След това при опит за заключване с механичния ключ и работещ двигател - не се получава.

    Извод:
    - и така не се получава по начина, по който на мен ми се искаше

    Здраве да е!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  4. #34
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Е, колега... Пробвах това, което беше предложил - смених настройките за "Unlock Fda" в менюто към "ON".
    Резултата е:
    - при отключване с дистанционното се отключва само шофьорската врата, независимо колко пъти съм натиснал бутона на дистанционното
    - при отключване/заключване с механичния ключ, се закл/откл само шофьорската врата
    - ако отворя коя да е пасажерска врата от вътре, се отключват всички врати. След това при опит за заключване с механичния ключ и работещ двигател - не се получава.

    Извод:
    - и така не се получава по начина, по който на мен ми се искаше

    Здраве да е!
    A Случайно да пробва с бутона за заключване/отключване от автомобила да отключиш останалите врати? Демек както е написано в упътването.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #35
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    A Случайно да пробва с бутона за заключване/отключване от автомобила да отключиш останалите врати? Демек както е написано в упътването.
    Не, колега.
    Това не го пробвах, защото при така действаща, тази опция ми е неприложима.
    Представи си следната картинка сутрин (ама наистина си я визуализирай):
    - спирам колата, излизам от нея, заобикалям до задната врата, сина ми отваря вратата и слиза сам (аз отвътре няма да мога), а аз трябва да взема тежката ученическа чанта и да я стоваря на гърба му (сина ми е второкласник). След това трябва да се кача в колата, да затворя вратите и да ги заключа с бутона. След това да отворя шофьорската врата, да слезна пак да заключа с ключа и да се върна при сина си на тротоара, за да го придружа до входа на училището.
    Е, съгласи се, че голямо суетене и заобикаляне на таз' ми ти кола ще падне .
    Ако някой ни наблюдава от страни, ще се прекръсти и ще чукне на дърво...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  6. #36
    започва да се пристрастява czd's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    София/Видин
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Не, колега.
    Това не го пробвах, защото при така действаща, тази опция ми е неприложима.
    Представи си следната картинка сутрин (ама наистина си я визуализирай):
    - спирам колата, излизам от нея, заобикалям до задната врата, сина ми отваря вратата и слиза сам (аз отвътре няма да мога), а аз трябва да взема тежката ученическа чанта и да я стоваря на гърба му (сина ми е второкласник). След това трябва да се кача в колата, да затворя вратите и да ги заключа с бутона. След това да отворя шофьорската врата, да слезна пак да заключа с ключа и да се върна при сина си на тротоара, за да го придружа до входа на училището.
    Е, съгласи се, че голямо суетене и заобикаляне на таз' ми ти кола ще падне .
    Ако някой ни наблюдава от страни, ще се прекръсти и ще чукне на дърво...
    Да интересна картинка се получава.
    Last edited by czd; 06-03-2013 at 18:36.
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm EX

  7. #37
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Не, колега.
    Това не го пробвах, защото при така действаща, тази опция ми е неприложима.
    Представи си следната картинка сутрин (ама наистина си я визуализирай):
    - спирам колата, излизам от нея, заобикалям до задната врата, сина ми отваря вратата и слиза сам (аз отвътре няма да мога), а аз трябва да взема тежката ученическа чанта и да я стоваря на гърба му (сина ми е второкласник). След това трябва да се кача в колата, да затворя вратите и да ги заключа с бутона. След това да отворя шофьорската врата, да слезна пак да заключа с ключа и да се върна при сина си на тротоара, за да го придружа до входа на училището.
    Е, съгласи се, че голямо суетене и заобикаляне на таз' ми ти кола ще падне .
    Ако някой ни наблюдава от страни, ще се прекръсти и ще чукне на дърво...
    Мисля, че не ми разбра смисъла на въпроса. Явно не става това със заключването.
    Мисълта ми беше да пробваш просто дали ще работи бутона и да отключиш вратите просто. Защото малко по-рано питах дали от дистанционното може пак да ги отключиш при повторно натискане на бутона за отключване на дистанционното, ама при теб не се получава. Да няма някакъв друг проблем, или просто при теб са така нещата, както са си написани в описанието пуснато малко по-рано от колега. И да не би да има наистина такива 159-ки, където може да им отключиш вратите само от бутона вътре в колата. Ако е така.... да не се изказвам, за да не нараня чувствата на някои колеги тука.

    п.п. Много го пазиш ученикът ти. Какво ще му носиш или поемаш чантата. Научи го още от малък да се оправя. Не ги правете такива разглезени.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Тук става въпрос за 159 и това няма как да стане. На 166 и аз вадя ключа и заключвам както работи колата От алармата не мога да я заключа, щото е оригинална на ключа и логично не можеш да я излъжеш също като при 159.
    На 159 може да стане с второ дистанционнно вързано за копчето за заключване до скоростния лост.
    При 156 дали я има тази интервенция, да се вади ключа и колата да работи, говоря за преди фейслифта?



  9. #39
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    При 156 дали я има тази интервенция, да се вади ключа и колата да работи, говоря за преди фейслифта?
    Не, не мисля - няма как да извадиш ключа и колата да продължи да работи. За сметка на това може да си вземеш втория ключ и просто да я заключиш с него, оставяйки първия на контакта.
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by vladev View Post
    Не, не мисля - няма как да извадиш ключа и колата да продължи да работи. За сметка на това може да си вземеш втория ключ и просто да я заключиш с него, оставяйки първия на контакта.
    Ясно, благодаря колега...лошото е само, че при закупуването на автомобила, човека ми даде 2 ключа и като се прибрах ги пробвах и се оказа, че вторият ключ не е за моята кола и дефакто е неизползваем...



  11. #41
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Аз сега в студовете си вървя с двата ключа, единия на таблото,а с другия я заключвам докато работия когато слизам за кратко и ми е пред очите!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  12. #42
    започва да се пристрастява DEGWEED's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    60

    Default

    Само да вметна, че на всички врати (без шофьорската мисля) има като ги отворите странично едни врътки, които се завъртат с механичния ключ и вратите се заключват дори колата да е без акумулатор. Все едно натискаш палчето на Голф 2-ка примерно Та на тези, които им заключва/отключва само шофЕрската врата може би това би им помогнало! Все пак трябва да имаме едно на ум, че така само с помощта на едно камъче можем да останем без коли и каското няма да важи (в повечето случаи)!
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
    164, 156, GTV V6 turbo 🏎, 147 - ex 🚘

  13. #43
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    А със втория ключ няма ли да стане?

  14. #44
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by yanislavv50 View Post
    А със втория ключ няма ли да стане?
    Не видя ли моя пост?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •