Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: не ми светят халогените???

  1. #16

    Default

    всъщност маи ми свети само бутона зелена лампичка като натисна а на таблото не се появява нищо и не се чува да цъка релето,като натисна средният бутон се появява индикация за задните светлини.

  2. #17
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    А пускаш ли поне габаритите. Не гледам схемата. но може и така да са вързани.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #18

    Default

    направи един мост между късите и халогените и виж ко ше стане
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  4. #19
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Първо да се провери дали има окабеляване от климатроника до бушонното табло. Дали има окабеляване от бушонното табло до халогените е лесно - едно мостче на мястото на релето. Иначе халогените светят и само на габарити и на къси. Задната мъгла свети на къси или пуснати халогени.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #20

    Default

    е как няма да има , то трябва да си е фабрично, щом му свети лампата на таблото за включени халогени.
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  6. #21
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Там е въпроса, че май не свети...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    А пускаш ли поне габаритите. Не гледам схемата. но може и така да са вързани.
    има 3 бутона един до друг горе,най левият е за халогените,като го натисна му светва зелената лампичка на самият бутон но на таблото не се появява нищо и релето не цъка не се чува,замервахме до фабричните букси дето са от вътре на бронята на колата не идва ток до тях,разменихме релетата с съседните същтата работа.

    ---------- Post added at 19:51 ---------- Previous post was at 19:49 ----------

    Quote Originally Posted by MaVrUt View Post
    направи един мост между късите и халогените и виж ко ше стане
    това е прекалено сложно за мене бате,днеска я изкарам от сервиз и съм има написал 4 позиции за правене и халогените са там,и ми вика абе гледахме ги ама трябва да намеря схема на инсталацията на Алфа,

    ---------- Post added at 19:58 ---------- Previous post was at 19:51 ----------

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Първо да се провери дали има окабеляване от климатроника до бушонното табло. Дали има окабеляване от бушонното табло до халогените е лесно - едно мостче на мястото на релето. Иначе халогените светят и само на габарити и на къси. Задната мъгла свети на къси или пуснати халогени.
    кабели колко искаш под волана братко ама кой от къде идва и на къде отива...габаритите ми светят с сигурност,късите светлини и те,задната мъгла и тя свети,и като извадиш ключа тоя най десният бутон като си паркирал некъде да оставиш колата да се виждат габаритите и той работи,да не би преди години като са ми връзвали алармата тоя жичкаждията да е направил нещо еба ли го,щото всичко друго по колата работи до момента не съм усещал друго.а иначе като си пусна алармата и пищи ми мига само половината кола не знам защо?

    ---------- Post added at 20:00 ---------- Previous post was at 19:58 ----------

    Quote Originally Posted by MaVrUt View Post
    е как няма да има , то трябва да си е фабрично, щом му свети лампата на таблото за включени халогени.
    лампата на таблото че са включени халогените не свети,даже не знам има ли сигнализация на таблото за халогени,свети ми зелена лампичка на бутона като го натисна,абе само да се освободя тия дни и пак я подкарвам с ремонти.

    ---------- Post added at 20:06 ---------- Previous post was at 20:00 ----------

    егати живота е несправедлив,колко години си мечтах за хАлогени на края ми се сбъдна мечтата и си викам е са ще си мачкам асфалта и черните пътища като ходя за риба нощем ще им бъркам в очите на всичките пълзящи гадинки,запуших грозните дупки под бронята,тя беше една а от другата страна имаше пласмасов капак беше като циклоп алфата от долу все едно ти е намигнала закачливо,са е с очила за нощтно виждане ама те не светят,само да я оправя ще кача снимки как грее четириочката

  8. #23
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default

    Сигнализация на таблото имаш със сигурност. Следвайки логиката,щом не ти цъка релето (доколкото разбирам сте пробвали с проверено-работещо) значи проблема трябва да е между контролното табло и релето. Поне така си мисля. Ето ти и малко схеми които имам,дано да помогнат. Макар че са за щатските модификации не вярвам да е нещо кой знае колко по-различно.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails проблеми и решения.jpg   State version.jpg   canadian version.jpg  
    Last edited by guvech; 07-03-2013 at 18:07.


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  9. #24

    Default

    мерси човек,освен да се свали таблото и да се види?

  10. #25

    Default

    моста представлява едно кабелче което увиваш около едното краче на бушона за фаровете ,а другия краи на другото краче на бушона за халогените ,това е моста.
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  11. #26

    Default

    при мене второ реле на снимката с сиво-белият цвят 2рото от ляво на дясно него като го махна и ми гаси бутоните 3 те горе в дясно те са за халогените за задната мъгла и за P-паркинг като си извадиш ключа да свети светлините от зад,това реле не знам дали такова трябва да бъде оригинално сиво-бяло на цвят или черно или е сменяно не от мене и може ли то да е проблемно да не дава контакт,ето снимки има надпис на него -5c 12v :

    --
    S
    15 ] -- ]L
    56
    31] ]30
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Изображение041.jpg   Изображение045.jpg   Изображение047.jpg  
    Last edited by RUNNING WILD; 16-03-2013 at 18:27.

  12. #27

    Default

    някой може ли да каже с сигурност кое е релето за халогените с колко крачета е къде седи и какви са надписите по него да не би да е сменено това да не е същтите токове,странното е че когато натискам бутона P- паркинг като пипна релето цъка,когато натисна средният бутон за задните светлини имам индекс на таблото че светят и те си светят но релето не цъка там а цъка под таблото зад километража го чувам,когато натисна бутона за халогените само ми светва лапичката зеленко на самия бутон нито ми се появява индекс-лампа на таблото нито цъка некъде кое и да е реле,да нема некъде още релета или да не е това реле да е сменяно моето,защото разменихме всичките релета и не става не ще,има ли логика другите релета да с с еднакъв цвят а това да е с различен?

  13. #28
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Не ми е подръка колата сега, за да проверя точно. Но виж ето тази картинка - I17 трябва да е за халогените. Лошото е, че не знам за коя версия е това - суперка или старата.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 164comp.jpg  
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  14. #29

    Default

    е сега го гледам човече обаче аз съм технически неграмотен сериозно,преди си доливах масло през щеката за мерене на нивото на маслото трудно го целех и ги псувах италианците,ако закъсаш на риба нещо с рибите свиркай,е това с червеното всичкото релета ли ли са?

    ---------- Post added at 18:49 ---------- Previous post was at 18:34 ----------

    сега ровя в книжките на колата че ми я дадоха с 4 ключа и 3 червени книжки
    Last edited by RUNNING WILD; 16-03-2013 at 20:37.

  15. #30

    Default

    на 17 та позиция според картинката на бушона пише
    Luci fendinebbia con spia това би трябвало да е бушон з ахалогените,но не намирам някъде да пише реле ди фендинебиа -примерно?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •