Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Проблем с палене студена

  1. #1
    пристрастен sabrax's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    съсетните села
    Age
    42
    Posts
    55

    Default Проблем с палене студена

    Привет колеги,
    от около 2 години имам проблем сутрин. Колата палеше, не можеше да закрепи оборотите и гаснеше. Също така забиваше муцуната като е студена. Този проблем се реши с почистване на дюзи и моторче за празен ход преди около 2 месеца. От около година съм с газов инж. сега прави друга мизерия. Когато пробвам да я запаля студена, след две, три секунди въртене колата пали със зверски трясък в колекторите. Пали се само на бензин. Пробвах да и спра газта от бутилката, колата обръща на бензин, но на сутринта пак същото. Свалях свещи, уж са читави:-сменени са преди 30хил. км. Кабелите не святкат на тъмно-сменени са преди 30хил. км. Ходих на диагностика, казаха, че е записала грешки на 600об. на дебитомер и ламбда. Смених дебитомера, нищо.Лятото сменявах ролки и ремъци при един от тачените сервизи във форума, затова изключвам да не е зацепена правилно. Евентуално да е прескочил зъб? Ще съм благодарен на всякакви предположения.
    Alfa 156FL засилена
    Ducati Panigale 899

  2. #2
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Филма е много голям като се почне с търсенето на нещо такова. Аз много време рових .,сменях и чистих всичко за което се сетиш. Накрая с една добра настройка (в движение)на газовия инжекцион всичко се оправи. Така че съветът ми е иди на газаджия и да ти направи колата да работи като на бензин.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #3
    пристрастен sabrax's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    съсетните села
    Age
    42
    Posts
    55

    Default

    Незнам, всъщност колата си работи перфектно на газ. Няма разлика при вървене с бензин.
    Alfa 156FL засилена
    Ducati Panigale 899

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    карай няколко дена само на бензин. ако се оправи- настройка на газовата.
    точка

  5. #5
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by sabrax View Post
    Незнам, всъщност колата си работи перфектно на газ. Няма разлика при вървене с бензин.
    Аз не съм казал че съм имал проблем като карам на газ,а че проблема е от настройките на газовото.
    Тя на газ си върви супер,обаче бензиновият комп се шашка,понеже смесите са други и инжекторните времена и по този начин трупа грешки- при мен бе грешка при ламбда адаптацията.
    Като ти работи на бензин и обърнеш на газ трябва бензиновите времена почти да не се променят,ако ли не значи сместта ти е или много богата или бедна зависи дали като обърнеш на газ бенз. комп ги завишава или намаля
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  6. #6
    пристрастен sabrax's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    съсетните села
    Age
    42
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    карай няколко дена само на бензин. ако се оправи- настройка на газовата.
    Всъщност и това изпробвах, карах три дена само на бенз-резултат никакъв.
    Alfa 156FL засилена
    Ducati Panigale 899

  7. #7
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    A откача ли акумолатора да се ресетнат грешките. Че ако е станало както при мен да ми "забие" ламбда адаптацията в едно положение и докато не се изчисти на диагностика или не се откачи акумолатора си седи така.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  8. #8
    пристрастен sabrax's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    съсетните села
    Age
    42
    Posts
    55

    Default

    От това "плякане" леко ми се е поразцепила кутията на въздушния филтър. Което ме навежда на мисълта - дали пък някой всмукателен клапан не затваря както трябва?
    Alfa 156FL засилена
    Ducati Panigale 899

  9. #9
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Първо си провери свещите и кабелите във какво състояни е са да няма оттечки някъде.Второ бедна смес трето пак си занеси дюзите да ти ги изчистят.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by sabrax View Post
    Всъщност и това изпробвах, карах три дена само на бенз-резултат никакъв.
    Малко е 3 дни, аз след 5 почнах да се пооправям, а след една седмица всичко беше ОК. Карай я само на бензин и оправи проблема, до тогава не карай на газ.

    Сега при теб може и да не е от газовата, но аз клона на там. И на мен на газ си работеше добре, но след няколко месеца така или иначе се скапа и газта и когато отидох да я видят резултата беше много високи времена и на бензин и от там и на газ, много богата смес и едно голямо мазало. Проблема е единтичен затова мисля така.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  11. #11

    Default

    колега,газовите инжекциони са устроени така че да пали първо на бензин и като загрее 25-30 градуса обръща на газ!и си провери датчика за температура на входящия въздух.и да знаеш, има ли газ има проблем,няма газ няма проблем

  12. #12
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by davidoff_306 View Post
    колега,газовите инжекциони са устроени така че да пали първо на бензин и като загрее 25-30 градуса обръща на газ!и си провери датчика за температура на входящия въздух.и да знаеш, има ли газ има проблем,няма газ няма проблем
    Това с газта и проблемите.... Несъм съгласен!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  13. #13
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Зависи от майстора май. Аз кото и да прая,както и да ми я настроят на газ,ако е добре почва да се ебава на бенз и обратното,майстора ми не можа да я докара да си варви еднакво и на двете горива без да има ядове.... баси майсторите
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  14. #14
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ми тури един ламбда емулатор и бутни газовата да не следи ламбда сондата и си готов.
    точка

  15. #15
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Да ама бензиновия комп следи работата на мотора и на газ и на бенз не само по ламбда,а и на газов инжекцион знам че нее мн оферта да се слага емулатор,поне по думите на майстрои,ама пък знае ли човек...
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •