Page 2 of 32 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 466

Thread: Цената на тока може да падне с 50%

  1. #16
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    е как бе, натискаш копчето и тръгват. също като миксер. вечер ги гасиш да не се хабят.
    ваклинаторе, дай начин да се увеличат заплатите 2 пъти, че ми се струва че там е проблема.
    Стачки , протести и пак стачки. Така се извоюват заплати. Никой няма да те покани да седнеш на масата, трябва сам със зъби и нокти....
    Както стачкуват луфтханза и........безброй други.
    И не работодателите да влагат дебелите си печалби в ЛУКС.
    Правят си хотели, купуват "дебели" джипове, луксозни вили с басейни. Парите се пилеят за лукс, вместо за реинвестиции и повишаването на стандарта. Парите хвърлени в лукс са хвърлени навятъра. С тях се стимулира ауди, мерседес, бентли и други, които работят за егоистите.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  2. #17
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    663

    Default

    грешка
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  3. #18
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Производствената цена на тока е едно, а крайната потребителска цена, която плащаме е друго. Делът на производствената цена в крайната е малка част от крайната цена. Суската може да каже колко % точно. Това означава, че за да падне с 50% крайната цена, АЕЦ Козлодуй трябва да дава тока безплатно или дори да плаща на НЕК, че й взима тока.
    То не, че цялата тема не е асбурдна, де.

    Ето 2 предложения как може да поевтинее тока:
    лятото 2012 http://www.mediapool.bg/
    преди 2 дни http://www.dnevnik.bg/evropa/

    ---------- Post added at 18:48 ---------- Previous post was at 18:37 ----------

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    И не работодателите да влагат дебелите си печалби в ЛУКС.
    Правят си хотели, купуват "дебели" джипове, луксозни вили с басейни. Парите се пилеят за лукс, вместо за реинвестиции и повишаването на стандарта. Парите хвърлени в лукс са хвърлени навятъра. С тях се стимулира ауди, мерседес, бентли и други, които работят за егоистите.
    Прав си за лукса, но това не може да се промени насила. Богатите трябва да имат интерес да инвестират, вместо да си купят Бентли. Другото е социализъм, т.е. неработеща тъпня. Ето последният пример с президента социалист във Франция. Въведе данък от 75% за хората с високи доходи. Е, за какво тия хора да инвестират във Франция?! Естествено, че или ще напуснат страната или ще се пенсионират. Единственият резултат от подобни соц. простотии е, че инвестициите ще намалеят и хиляди хора ще станат безработни, а богатите пак ще си останат богати.

  4. #19
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Николай, винаги през 50 годишния си живот, съм бил човек без бог и партия, винаги съм искал България да е добро място за живот, но ме дразни когато някой който няма и един час трудов стаж по време на социализма да говори че е бил неработеща тъпня че хората тогава си чешели мъдите и не работели..Колкото аз мога да кажа че по времето на цар Борис е било еди какво си.Ако соца беше неработещ, нямаше да има какво да се приватизира вече 20 години.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #20
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Николай, винаги през 50 годишния си живот, съм бил човек без бог и партия, винаги съм искал България да е добро място за живот, но ме дразни когато някой който няма и един час трудов стаж по време на социализма да говори че е бил неработеща тъпня че хората тогава си чешели мъдите и не работели..Колкото аз мога да кажа че по времето на цар Борис е било еди какво си.Ако соца беше неработещ, нямаше да има какво да се приватизира вече 20 години.
    Пак казвам, че е неработеща тъпня, която фалира сам сама. В България - около 1985, в СССР - през малко по-късно, в Полша - доста по-рано. В ГДР и Чехия не фалира, но за 24 години не могат да догонят съседите си. В Куба, Северна Корея живеят като скотове. В Китай когато развиваха истинския комунизъм бяха умрели от глад, сега когато пуснаха частната собственост и пазарната икономика станаха световен икономически лидер и та за няма и 30 години.
    Може да нямам трудов стаж през соц.а, но знам как се редихме на опашки за да си купим дрехи и обувки. Млякото свършваше към 9,00 сутринта. Магазините бяха празни. Аз питах нашите защо продавачките не си ходят вкъщи като и без това в магазина няма нищо за продаване, а те вдигаха рамене и казваха, че нали всеки трябвало да ходи на работа...
    Шунката беше 8,00 лв килото, а заплатите бяха по 120 лв. Подобни есктри бяха трудно достъпни, те бяха за правоимащите.
    За кола - Лада, префасониран Фиат от 1966г. се чакаше по 10 /десет/ години!!! Обикновено когато момчетата ставаха на 18 родителите им плащаха капаро 1500 лв, /което беше непосилна сума за много семейства/ и малко преди 30 вече с 2 деца евентуално идва белисимата. Това ли е работеща система?!
    В същото време за правоимащите имаше разкрита специална верига магазини, в които се пазаруваше с валута. Там имаше западни луксозни стоки, като например нормален телевизор, а не Електрон, на който бутоните трябва да се защипват с клечки за зъби, за да не се изключват прогамите.
    Вярно е, че имаше и много хора, които бяха добре през соц-а. Това бяха хората, които можеха да крадат. Крадеше се масово. Имахме съсед, караше бензиновоз. Заливаше ни с държавен бензин и ни го подаряваше. Колко е продал - не знам.
    Другият ни съсед караше трактор във ВиК. Ползваше го като лека кола, всеки ден си идваше от работа с него. Колко частни изкопа е направил той си знае. Тръби стотици метри беше надомъкнал от държавното.
    Вчера си говорихме с тъста за соц-а. Той карал камион при строежа на Тракия. Разказваше ми, че по план е трябвало да направи 6 курса на ден, а той правел по 1-2 и се разбирал с бригадира да му се подписва. Нафтата обаче нямало как да изразходва, нито да събира в нещо и затова я източвал направо на земята. И така всеки ден резервоара на Краз-а на земята.
    Нищо чудно, че за 45 години Тракия стигна от София до Пловдив.
    Та къде казваш, че тази тъпня дава резултати? Кажи една държава. Знаше ли колко е БВП на човек в бедна фалирала Гърция и колко е в най-богатата екс-соц държава Чехия?! Кое му е работещото на соц-а. Пропагандата ли?! Да, тя е резултатна, но всичко друго е боклук. Не случайно 1,5 млн. българи напуснаха социалистическия рай веднага след като се отвориха границите.

  6. #21
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Аз пък имам трудов стаж по времето на соца, не броя бая ученически и студентски бригади, което беше едно от първите неща, което ми направи впечатление тогава (силно негативно).Но имам и впечатления какво е било и по времето на цар Борис III от разказите на моите баби и дядовци и други познати.
    Отделно се издаде бая сериозна литература в последните години-от икономически и други издатели, тоест може да се научат много работи.
    Но да вметна-20 години не се краде толкова от построеното от соца, колкото от много други неща-и труда на обществото, брутния продукт който създава, инвестиции, помощи и т.н.
    Но ако соца работеше, нямаше повсеместно да се провали във всички държави, в който СССР успя насилствено да го въвдвори в края на ВТ.Световна война.
    Last edited by fred; 21-02-2013 at 22:00.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  7. #22
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Аз пък в настояще време имам двама съседи - катаджия и полицай които карат дизели и не знаят що е това бензиноставция, един който работи на приставището и също кара дизел и един който работи в някакъв склад от който все мъкне някакви неща.Мога да дам и други примери, факт е че такива хора има винаги и във всеки строй.Всъщност, не знам каква е идеята на спора, и не знам аз що си губя времето да се въвличам в подобни разговори.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #23
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    .....50% тока,70% горивата и ще ви вдигнат заплатите 150%.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  9. #24
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    .....50% тока,70% горивата и ще ви вдигнат заплатите 150%.
    Мдааа, ако текне край Плевен нефта...
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  10. #25
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Аз пък в настояще време имам двама съседи - катаджия и полицай които карат дизели и не знаят що е това бензиноставция, един който работи на приставището и също кара дизел и един който работи в някакъв склад от който все мъкне някакви неща.Мога да дам и други примери, факт е че такива хора има винаги и във всеки строй.Всъщност, не знам каква е идеята на спора, и не знам аз що си губя времето да се въвличам в подобни разговори.
    За последното изречение съм съгласен, често пъти и аз това се питам, ама туко се въвличам.
    А за другото - винаги може да се разбере какво е било състоянието в едно общество в определен момент, независимо дали човекът е живял или не, достатъчно достоверни източници има.

    ---------- Post added at 02:05 ---------- Previous post was at 02:02 ----------

    Quote Originally Posted by pa4ito View Post
    Мдааа, ако текне край Плевен нефта...
    И газ засвисти нейде другаде
    Last edited by fred; 21-02-2013 at 23:05.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  11. #26
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by pa4ito View Post
    Мдааа, ако текне край Плевен нефта...
    И ако пръдне гущер.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  12. #27
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    И ако пръдне гущер.
    Па ти знаеш ли колко гущер има къде Дъбниците, а? Фанат да пръднат, леле що газ ще излезе ....
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  13. #28
    незнаещ но предполагащ
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    sofia
    Age
    47
    Posts
    101

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Пак казвам, че е неработеща тъпня, която фалира сам сама. В България - около 1985, в СССР - през малко по-късно, в Полша - доста по-рано. В ГДР и Чехия не фалира, но за 24 години не могат да догонят съседите си. В Куба, Северна Корея живеят като скотове. В Китай когато развиваха истинския комунизъм бяха умрели от глад, сега когато пуснаха частната собственост и пазарната икономика станаха световен икономически лидер и та за няма и 30 години.
    Може да нямам трудов стаж през соц.а, но знам как се редихме на опашки за да си купим дрехи и обувки. Млякото свършваше към 9,00 сутринта. Магазините бяха празни. Аз питах нашите защо продавачките не си ходят вкъщи като и без това в магазина няма нищо за продаване, а те вдигаха рамене и казваха, че нали всеки трябвало да ходи на работа...
    Шунката беше 8,00 лв килото, а заплатите бяха по 120 лв. Подобни есктри бяха трудно достъпни, те бяха за правоимащите.
    За кола - Лада, префасониран Фиат от 1966г. се чакаше по 10 /десет/ години!!! Обикновено когато момчетата ставаха на 18 родителите им плащаха капаро 1500 лв, /което беше непосилна сума за много семейства/ и малко преди 30 вече с 2 деца евентуално идва белисимата. Това ли е работеща система?!
    В същото време за правоимащите имаше разкрита специална верига магазини, в които се пазаруваше с валута. Там имаше западни луксозни стоки, като например нормален телевизор, а не Електрон, на който бутоните трябва да се защипват с клечки за зъби, за да не се изключват прогамите.
    Вярно е, че имаше и много хора, които бяха добре през соц-а. Това бяха хората, които можеха да крадат. Крадеше се масово. Имахме съсед, караше бензиновоз. Заливаше ни с държавен бензин и ни го подаряваше. Колко е продал - не знам.
    Другият ни съсед караше трактор във ВиК. Ползваше го като лека кола, всеки ден си идваше от работа с него. Колко частни изкопа е направил той си знае. Тръби стотици метри беше надомъкнал от държавното.
    Вчера си говорихме с тъста за соц-а. Той карал камион при строежа на Тракия. Разказваше ми, че по план е трябвало да направи 6 курса на ден, а той правел по 1-2 и се разбирал с бригадира да му се подписва. Нафтата обаче нямало как да изразходва, нито да събира в нещо и затова я източвал направо на земята. И така всеки ден резервоара на Краз-а на земята.
    Нищо чудно, че за 45 години Тракия стигна от София до Пловдив.
    Та къде казваш, че тази тъпня дава резултати? Кажи една държава. Знаше ли колко е БВП на човек в бедна фалирала Гърция и колко е в най-богатата екс-соц държава Чехия?! Кое му е работещото на соц-а. Пропагандата ли?! Да, тя е резултатна, но всичко друго е боклук. Не случайно 1,5 млн. българи напуснаха социалистическия рай веднага след като се отвориха границите.
    Общо взето така беше през комунизма като изключим българското село където работеха нашите баби и дядовци(поне при мен ) и смело мога да кажа че те не бяха хора които се правеха че работят макар че "СТРОЯТ" се правеше че им плаща.

    пп:горе долу и сега е така само където баба и дядо ги няма както и българското село липсва а новият "СТРОЙ"продължава да се прави че ни плаща

    пп2:ноооо както се казва каквото сме си посели това и ще жънеме(не че си мрънкам просто споделям)

  14. #29
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by rubig View Post
    Общо взето така беше през комунизма като изключим българското село където работеха нашите баби и дядовци(поне при мен ) и смело мога да кажа че те не бяха хора които се правеха че работят макар че "СТРОЯТ" се правеше че им плаща.

    пп:горе долу и сега е така само където баба и дядо ги няма както и българското село липсва а новият "СТРОЙ"продължава да се прави че ни плаща

    пп2:ноооо както се казва каквото сме си посели това и ще жънеме(не че си мрънкам просто споделям)
    Да, старите хора, които бяха свързани със земята работеха (имаха отношение към земята най важно), но не само те.Много хора работеха, но въпросът не е дали работиш или не, след като цялата система беше сбъркана.В крайна сметка това минало доведе до нашето настояще.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  15. #30
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Аз пък в настояще време имам двама съседи - катаджия и полицай които карат дизели и не знаят що е това бензиноставция, един който работи на приставището и също кара дизел и един който работи в някакъв склад от който все мъкне някакви неща.Мога да дам и други примери, факт е че такива хора има винаги и във всеки строй.Всъщност, не знам каква е идеята на спора, и не знам аз що си губя времето да се въвличам в подобни разговори.
    Е, катаджията и полицая ги контролира държавата. За другите не знам. От частните фирми също се краде, разбира се, но много по-трудно и не в такива размери.
    Не е въпросът в хората дали са честни или не. Въпросът е, че този дето контролира трябва да го удря по джоба, за де максимално мотивиран да направи ефективен контрол. Шефът на полицая и катаджията го боли шмайзера дали подчинените му крадат гориво. Нали не го плаща той.

Page 2 of 32 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •