Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 68

Thread: зацепване ангренаж 1.8 тс

  1. #46
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by MaDHaCkEr View Post
    Всичко ми е ясно от клипа, но само едно неможах да разбера. Болтовете на вариатора напълно ли се отвиват или леко се отхлабят, че точно там клипа прескача и немога да разбера. И след това накрая като всичко си нагласил ли се завиват?
    Само се разхлабват дотолкова, че да може ангренажното колело да се завърти спрямо вариатора и така да се изпъне ремъка в участъка между валовете.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #47

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Само се разхлабват дотолкова, че да може ангренажното колело да се завърти спрямо вариатора и така да се изпъне ремъка в участъка между валовете.
    Ок а самата смяна на вариатора как става? разбрах, че се завива и се лепи по някакъв начин. Вярно ли е? защото трябва и него да сменя.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  3. #48
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Развиваш стария, почистваш и обезмасляваш резбите, намазваш с Locktite и стягаш, като почистваш излишното лепило и внимаваш да не попадне не където трябва.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #49

    Default

    Колеги днес запалих колата (1.8 ТС) след като злощастно скъсах ремък. В момента съм с нова глава и моите валове. Днес я събрахме и запали от раз. От всички писания дотук не ми стана ясно дали вариатора се нуждае и той от някакво зацепване или просто трябва да е положение, в което ремъка е достатъчно опънат. Мотора ми се струва една идея по-шумен, ама може и само да ми се струва, тъй като една ролка доста виеше още като я купих (а ремъка го скъсах на втория ден ). Та какви са симптомите на неработещ (не правилно работещ вариатор)? Ремъка сме го зацепвали с пети а и ако проблема е там едва ли щях да запаля или щеше да стане пак беля.

  5. #50
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by ganchoto View Post
    Колеги днес запалих колата (1.8 ТС) след като злощастно скъсах ремък. В момента съм с нова глава и моите валове. Днес я събрахме и запали от раз. От всички писания дотук не ми стана ясно дали вариатора се нуждае и той от някакво зацепване или просто трябва да е положение, в което ремъка е достатъчно опънат. Мотора ми се струва една идея по-шумен, ама може и само да ми се струва, тъй като една ролка доста виеше още като я купих (а ремъка го скъсах на втория ден ). Та какви са симптомите на неработещ (не правилно работещ вариатор)? Ремъка сме го зацепвали с пети а и ако проблема е там едва ли щях да запаля или щеше да стане пак беля.

    Ако сте я зацепвали с пети и сте знаели какво правите не би трябвало да има проблеми. Като се зацепва колата, ангренажното колело трябва да е охлабето от вариатора с 4-те болта. След като я зацепие и опънете и стегнета автоматичния обтегач, тогава стягате болтовете на колелото към вариатора и сте готови!

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  6. #51
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако не трака много вариатор или работи или не работи. Ако вариаторът не е нещо преправян вътрешно, причините за да не работи са 2:

    1 - Електрическа по управлението на соленоида.

    2 - Механична - неработещ клапан.

    Ако има електрически проблем, ECU - то ще запише грешка.
    Ако не работи клапана, колата ще е доста по-тромава в интервала 1800 - 3500 оборота.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако не трака много вариатор или работи или не работи. Ако вариаторът не е нещо преправян вътрешно, причините за да не работи са 2:

    1 - Електрическа по управлението на соленоида.

    2 - Механична - неработещ клапан.

    Ако има електрически проблем, ECU - то ще запише грешка.
    Ако не работи клапана, колата ще е доста по-тромава в интервала 1800 - 3500 оборота.
    А мога ли да направя проба като изключа буклата на клапана? Аз всъщност още не съм я карал колата, днес като запали директно я зарязах ...

  8. #53
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ganchoto View Post
    А мога ли да направя проба като изключа буклата на клапана? Аз всъщност още не съм я карал колата, днес като запали директно я зарязах ...
    Няма проблем да направиш такава проба и да усетиш разликата във вървежа. Единствено ще се запише грешка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Няма проблем да направиш такава проба и да усетиш разликата във вървежа. Единствено ще се запише грешка.
    Колега между другото днес ти звънях доста пъти за тези пети.

  10. #55
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ganchoto View Post
    Колега между другото днес ти звънях доста пъти за тези пети.
    Пропуснал съм обаждането а нямам навика да връщам обаждания на непознати номера. Друг път за по-сигурно драсни едно ЛС.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #56

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Ако сте я зацепвали с пети и сте знаели какво правите не би трябвало да има проблеми. Като се зацепва колата, ангренажното колело трябва да е охлабето от вариатора с 4-те болта. След като я зацепие и опънете и стегнета автоматичния обтегач, тогава стягате болтовете на колелото към вариатора и сте готови!
    Днес покарах малко колата и не съм очарован, до 3000 оборота е чувствително по-мудна в сравнение с преди, някак си бавно реагира и на подаването на газ дори на място. Ремъка го зацепихме както казва колегата- четирите болта на вариатора бяха разхлабени и завити след като ремъка беше зацепен с петите така че да е нормално изпънат. Утре ще изключа буксата на вариатора за да го елиминирам като възможност.

  12. #57
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    След като направихте цялата процедура, (след стягането на болтовете вариатора, 2 оборота на КВ на ръка, връщане на обтегача на маркера) най-накрая направихте ли окончателна проверка с прикарване на ГМТ и налагане на петите?
    ГМТ с индикаторен часовник ли определяхте?
    Last edited by ecotronic; 07-09-2014 at 23:48.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #58

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    След като направихте цялата процедура, (след стягането на болтовете вариатора, 2 оборота на КВ на ръка, връщане на обтегача на маркера) най-накрая направихте ли окончателна проверка с прикарване на ГМТ и налагане на петите?
    ГМТ с индикаторен часовник ли определяхте?
    Индикатора този път не го ползвахме, тъй като не е наш а при последното му използване едвам го извадихме (разглоби се частично). Използвахме стария изпитан метод с отвертката. Ама то май както е тръгнало явно пак ще се проверява зацепването...

  14. #59
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    По принцип според официалната процедура, трябва преди да се опъне ремъка, освен болтовете на вариатора да се охлаби и болта на колелото на изпускателния вал. Но затова е нужен специалния ключ с който се държи контра. Ползването на други способи, често пъти водят до чупене на фазовия датчик. Аз лично това охлабване не го правя, защото не виждам особен смисъл в него, но задължително проверявам сфазирането накрая преди да затварям капаците.
    Ако нямаш индикатор, звънни един телефон утре да се разберем, как да ти го дам.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #60
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ganchoto View Post
    Днес покарах малко колата и не съм очарован, до 3000 оборота е чувствително по-мудна в сравнение с преди, някак си бавно реагира и на подаването на газ дори на място. Ремъка го зацепихме както казва колегата- четирите болта на вариатора бяха разхлабени и завити след като ремъка беше зацепен с петите така че да е нормално изпънат. Утре ще изключа буксата на вариатора за да го елиминирам като възможност.
    Кучето гледало касапина, но касапин не станало. Тази процедура съм я правил за 30лв на окъсал колега, човекът даде 50 от хорска срама, и това е майстор! Аз също бих дал пари на колега да ми свърши нещо - важен е крайният резултат, а ти искаш да си зацепиш колата в нета. Създаваш си поредица от проблеми. Това е мое мнение, с което не искам да се съобразяваш.
    пп сега видях, че темата е стара, като съм казал на колегата, че ще я обърка точно това е станало, нищо чудно пак да скъса ремък, тогава може да черпи помагачи в нета като ksf наред. това се нарича мечешка услуга.
    Last edited by code; 08-09-2014 at 11:23.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •