Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 68 of 68

Thread: зацепване ангренаж 1.8 тс

  1. #61
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Както вече много пъти бе казано, - преди опъването на ремъка трябва да се разхлабят четирите болта, които скрепват ангренажното колело на всмукателния вал към вариатора.

    Тук искам да обърна внимание върху следното:

    Когато се охлабят въпросните болтове колелото има възможност да се завърти спрямо вариатора, благодарение на това, че в ангренажното колело отворите са обособени като канали.

    На какво ще се получи, ако по някаква причина болтовете се намират в десните краища на каналите?

    При тази ситуация след охлабването на болтовете и при опъването на ремъка ангренажното колело ще се завърти обратно на часовниковата стрелка но не защото ще приплъзне спрямо вариатора, а защото движението ще се извърши в самия вариатор! Иначе ремъкът пак ще се изпъне, но сфазирането вече е сбъркано.

    Поради това винаги след охлабването на болтовете се уверете в това, че има свободен в посока обратна на часовата стрелка ход в каналите.

    Така или иначе и да допуснете тази грешка, при окончателната проверка с налагане на петите, тя си проличава, като лесно се забелязва несъответствие на положението на гърбицата н всмукателния вал.


    Ето защо финалната проверка е задължителна!
    Last edited by ecotronic; 08-09-2014 at 14:57.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #62

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Кучето гледало касапина, но касапин не станало. Тази процедура съм я правил за 30лв на окъсал колега, човекът даде 50 от хорска срама, и това е майстор! Аз също бих дал пари на колега да ми свърши нещо - важен е крайният резултат, а ти искаш да си зацепиш колата в нета. Създаваш си поредица от проблеми. Това е мое мнение, с което не искам да се съобразяваш.
    пп сега видях, че темата е стара, като съм казал на колегата, че ще я обърка точно това е станало, нищо чудно пак да скъса ремък, тогава може да черпи помагачи в нета като ksf наред. това се нарича мечешка услуга.
    Колега ремъка го зацепва човек, който се занимава с коли, не се опитвам да си зацепя сам ремъка в нета...

  3. #63
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Стана ли ясно защо се е скъсал? Сега след като сте го зацепили стана ли ясно защо се чуват нехарактерни звуци. Това, с което мога да ти помогна като предположение от въздуха е чукащ повдигач - звукът е доста характерен, който се занимава ще го познае, няма нищо общо със звука от вариатора.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #64
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Колеги ще си позволя да повдигна тази старичка тема за да не отварям нова и да попитам нещо по темата. Става въпрос за 2.0 мотора не 1.8 както е заглавието но е идентично. Сменихме ангренаж със всичките му подробности както е по -канон с комплект пети и инструментите за обтягане на ролките. Единствено не посмях да разхлабвам изпускателния вал, въпреки че имам и за там инструмент. всичко е точно мотора пее , след зацепването въртях 2 оборота и петите пасват, всички белези са ок и т.н. Обтягането го повторих , както е описано по книгите. т.е. след проверката с 2 оборота дават да се обтегне наново ролката докато си дойде на мястото белега. правих няколко пробни паления без капаци и забелязах, че като работи мотора показалеца на ролката си трепери около белега, което е нормално, но след гасене на мотора (нали знаете понякога ако се случи на фаза буталата връщат леко назад коляновия вал) та като угасне така двигателя и коляновия вал леко върне назад, се получава охлабване на ремъка в зоната между коляновия и изпускателния вал т.е. където е паразитната ролка. Та това е въпроса нормално ли е това охлабване. Веднага след палене всичко се изпъва и белега на обтяжната ролка си отива на работното положение. Между двата разпределителни вала нямам увисване или хлабаво ("корем").т.е. всичко е ок само дето ме притеснява това охлабване при гасене. За спорта пробвахме 4-5 паления и ако се случи вала да не се върне назад нямам хлабаво -ремъка си е изпънат навсякъде, а и по време на работа е видимо добре изпънат.

    И още нещо се сетих да питам доколко стягате балансиращите валове за да "вият" по-малко. Италианците ги бяха оставили много хлабави и не се чуваха, но ремъка при демонтажа го измъкнах без да охлабвам ролката, направо беше като черво, а след монтажа с новия комплект и стягането с инструмента си се чуват и се чудя доколко мога да си позволя да ги отпусна та да утихнат малко. На фиата 2.0 16 клапана мотора направо ги бях откачил тия валове че дразнеха чак от виене

  5. #65
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    По въпроса за охлабването на ангренажния ремък - това, което забелязваш е нормално.

    По въпроса за баланс ремъка, впредвид на това, че обтяжната му ролка е малко кекава, аз не бих пробвал друго освен предписаното натягане. Охлабен ремък може да изпадне в резонанс и заради това да настанат неприятни последици. Ако виенето е толкова дразнещо, или търси начин да оправиш хлабините на валовете, или махай ремъка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #66

    Default

    "Корема" е нормален и според мен.
    А баланс ремъка ще се "омачка" и ще спре да вие след няколко хил км.
    Моя като го сложих нов и виеше като кола с компресор. Сега не се чува.

    Иначе евала, че още има хора, които ги обслужват правилно и се радват на тея мотори. Мислех че аз съм последния.

  7. #67
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Значи доколкото забелязах като се получи охлабването имам чувството , че самата ролка отпуска защото виждам че белега й отива в крайно положение, а след запалване ремъка се изпъва и белега си идва в работното положение и това не всеки път а само ако коляновия вал мръдне. Мислих много и реших така да я оставя защото според мен като върне назад коляновия вал самата ролка сменя посоката на въртене и вместо да обтяга тя отпуска, т.е. сметнах, че както и да го опъвам ремъка при преместване назад винаги ще отпуска, затова и реших да питам в темата. Притеснявам се дали от това охлабване може да се прецака ремъка или да прескочи зъб в момент на палене, а не по време на работа. На по старите мотори това не се наблюдаваше защото ролките не бяха такива саморегулиращи или както там се наричат с пружини. В такъв случай ако коляновия вал върне малко и разпределителните отиват назад и толкова. По отношение на балансиращите си позволих да отпусна съвсем леко ремъка-около 1мм. мръдна ролката и е видимо изпънат ремъка и намаля доста виенето, но се чува и ще изчакаме да видим след време как ще е. Колега dhtj за обслужването всичко е безкомпромисно сменено и с качествени ремъци, ролки, масла филтри, дискове накладки и т.н. Колата е току що купена (166-ца)от Италия и си струва парите, много е запазена, но си личи че е обслужвана от мърляшки сервиз, а аз винаги всички мои коли си ги обслужвам старателно , просто искам да пътувам спокойно.

  8. #68
    започва да се пристрастява Dany_iv's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    53

    Default

    Здравейте,
    Смених ремъка малко инцидентно..
    Но като погледнах, ремъка е на самия край на паразитната ролка.
    Това проблем ли ще е или си е нормално?

    Поздрави.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Ангренаж.jpg  
    Alfa 164 T.S.
    JEEP Grand Cheroke 4,7
    Alfa 147 1.6 T.S.

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •