Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 68

Thread: зацепване ангренаж 1.8 тс

  1. #1

    Default зацепване ангренаж 1.8 тс

    привет на всички ;0 ще си сменям ангранажа ,става въпрос за 1.8 тс мотора..намерил съм пети ...въпроса ми е след докарване на белези на кол.вал и закачане на ремъка на колелата на раз.валове....как се обтяга вариатора? след като отпусне стария ремък идва на междузъбие и ремъка м/у колелата има корем ....правил съм на браво 1.8 ,но там вариатор няма....тук трябва ли да се отхлабят четирите болта на вариатора,да се върне обратно по посоката на въртене ,за да опъне кайша и след това да се обтегне обтяжната ролка долу....ще помоля за отговор нека колеги ,които са го правили споделят как става точно...а относно клипчетата в youtube- този момент са го пропуснали небрежно ,защо ли ?

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by deeto2 View Post
    привет на всички ;0 ще си сменям ангранажа ,става въпрос за 1.8 тс мотора..намерил съм пети ...въпроса ми е след докарване на белези на кол.вал и закачане на ремъка на колелата на раз.валове....как се обтяга вариатора? след като отпусне стария ремък идва на междузъбие и ремъка м/у колелата има корем ....правил съм на браво 1.8 ,но там вариатор няма....тук трябва ли да се отхлабят четирите болта на вариатора,да се върне обратно по посоката на въртене ,за да опъне кайша и след това да се обтегне обтяжната ролка долу....ще помоля за отговор нека колеги ,които са го правили споделят как става точно...а относно клипчетата в youtube- този момент са го пропуснали небрежно ,защо ли ?
    Болтовете се охлабват, те са затова. Сега точно как ще го направиш няма никакво значение, важното е после като направиш 2 оборота на КВ да ти дойдат гърбиците и ГМТ точно и обтягането на ремъка ти да е като хората.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Слагаш петите, охлабваш 4-те болта на вариатора, докарваш с индикатора на ГМТ и опъваш ремъка. Стягаш болтовете на вариатора и си готов.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4

    Default

    предполагам ,че след опъване на ремъка ,вариаторът се връща в начално положение и корема ,които образува горе между двата вала ,ще изчезне....мога ли да се ръководя от белега на маховика за ГМТ,или индикатора е нужен на 1ви. цил...понеже не мога да сваля аутодата точно на ГМТ ли се прави центровката или има стойност ,която трябва да хвана ?

  5. #5
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by deeto2 View Post
    предполагам ,че след опъване на ремъка ,вариаторът се връща в начално положение и корема ,които образува горе между двата вала ,ще изчезне....мога ли да се ръководя от белега на маховика за ГМТ,или индикатора е нужен на 1ви. цил...понеже не мога да сваля аутодата точно на ГМТ ли се прави центровката или има стойност ,която трябва да хвана ?
    Точно на ГМТ се прави, ако нямаш индикатор пъхай една отвертка на 1-ви цилиндър и задължително като накачиш всичко два оборота на коляновия и ако няма срещи от третия вид тогава палиш. Никакъв вариатор не се връща на никъде само зъбното колело мърдаш.
    Last edited by code; 23-02-2013 at 15:01.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #6
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Слагаш петите,отхлабваш зъбното колело на всмукателния вал,може да разхлабиш и другото колело то е на шпонка и има съвсем малък ход,но може да ти помогне.Намираш горна мъртва точка на първи цилиндър.Ако нямаш индикатор слагай една по-дълга отвертка.Слагаш ремъка,стягаш колелата,опъваш ремъка и след това както казаха колегите направи два оборота на коляновия вал да видиш как са нещата,ако всичко е наред палиш.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  7. #7

    Default

    благодаря за отговорите

  8. #8
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ivailo rachev View Post
    Слагаш петите,отхлабваш зъбното колело на всмукателния вал,може да разхлабиш и другото колело то е на шпонка и има съвсем малък ход,но може да ти помогне.
    Според мен най-много да си отвори човек беля. Колелото на изпускателния вал е много стегнато и не виждам как ще го развива на място, а и какъв е смисълът? Като е на шпонка защо да го развива? Това колело го демонтирам само, ако сменям вал и виждам много голям зор да го развия и то на свален вал, на място не бих го пробвал.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #9

    Default

    няма начин да не стане ,пък и да не стане човек се учи от грешките си....горе долу имам някаква бегла представа как трябва да станат нещата вече понеже не съм зацепвал до сега на кола с вариатор сменях преди известно време на един транспортер 2008 година ремъка там е с един гребен на коляновия вал и един щифт на разпределителния вал ...нищо особено след смяната го караха на комп. диагностика и всичко си беше ок не вярвам да не успея и тук ,още повече ,че имам кого да попитам

  10. #10
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Quote Originally Posted by deeto2 View Post
    няма начин да не стане ,пък и да не стане човек се учи от грешките си....горе долу имам някаква бегла представа как трябва да станат нещата вече понеже не съм зацепвал до сега на кола с вариатор сменях преди известно време на един транспортер 2008 година ремъка там е с един гребен на коляновия вал и един щифт на разпределителния вал ...нищо особено след смяната го караха на комп. диагностика и всичко си беше ок не вярвам да не успея и тук ,още повече ,че имам кого да попитам
    Само имай впредвид, че ако не стане грешката може да ти струва няколко стотин лева!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Има ли вероятност, ако човек определя ГМТ по способа с отвертката и извърши това с много старание и внимание, има ли вероятност да сбърка с 1 зъб?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Така като го чета колегата, като нищо ще я обърка То така се става фен, ако чукнеш клапани пак ще помагаме с акъл Майтапче.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #13

    Default

    дано не се налага ,защото си работи добре и разхода е добър ,но ако стане няма начин ще я правя....най-много да нахраня някой главичари в тая криза а за разхода е добре ,скоро преди 2 седмици сложих ГИ бардолини и сега съм повече от доволен

  14. #14

    Default

    още повече съдейки по белезите издялкани на кората зад колелата за разпределителните валове от някой майстор ,направо ми се изправят косите момчето ,от което я взех каза ,че я е подържал само при един майстор ,на който сервиза му се рекламира тук в този форум...но не мога да бъда сигурен и да хвърлям обвинения ...знам само ,че нещо вие страшничко и ще отворя тия дни да погледна не виждам нищо страшно в този ангренаж ,но и никой не е застрахован от евентуална грешка ..

  15. #15
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Според мен най-много да си отвори човек беля. Колелото на изпускателния вал е много стегнато и не виждам как ще го развива на място, а и какъв е смисълът? Като е на шпонка защо да го развива? Това колело го демонтирам само, ако сменям вал и виждам много голям зор да го развия и то на свален вал, на място не бих го пробвал.
    Да принципно няма голям ефект,но аз лично така направих.Обаче аз сменях валове и си прав,че се развива много трудно,но на мен ми беше по-лесно така,защото има малък ход и ми помогна да сложа ремъка по-лесно.Иначе на място както е на главата доста трудно ще се развие.

    П.П.За колегата дето пита може ли да се обърка с отвертката.Да може и вероятността не е никак малка.И аз по този начин зацепвах обаче гледах поне 20 пъти точно къде е ГМТ докато вече бях сигурен,че съм уцелил.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •