Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 68

Thread: зацепване ангренаж 1.8 тс

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Развива се на място със специален ключ за контра на шайбата.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17

    Default

    готова е мерси на всички за оказаната помощ...факт ,че не беше точно на гмт....но сега е ...и има разлика ...мисля ,че ,ако човек иска да е сигурен в направеното му е нужен индикатора.....предишния които е зацепвал ангренажа е бил фен на центъра и маркера по прореза на маховика е имаше малко зор с обтяжната ролка ,докато не се направи едно приспособление за нея

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Една лесна сметка показва, че при 91 мм ход на буталата, 0,01 мм отчетени на индикатора при ГМТ, съответстват на около 6 мм дълга дъга, отчетена на маховика.
    Това означава, че ползването на маркера на маховика е достатъчно точен способ за определяне на ГМТ. Дори по-точен от метода с индикатора.

    Казвайки това не поставям под съмнение методиката, препоръчана от производителя. Просто раздъждавам.
    Last edited by ecotronic; 10-03-2013 at 16:33.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Една лесна сметка показва, че при 91 мм ход на буталата, 0,01 мм отчетени на индикатора при ГМТ, съответстват на около 6 мм дълга дъга, отчетена на маховика.
    Това означава, че ползването на маркера на маховика е достатъчно точен способ за определяне на ГМТ. Дори по-точен от метода с индикатора.

    Казвайки това не поставям под съмнение методиката, препоръчана от производителя. Просто раздъждавам.
    Как го сметна това, чисто математически ми е интересно, да оставим ремъците настрана?

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Как го сметна това, чисто математически ми е интересно, да оставим ремъците настрана?
    Ще го обясня по-лесно със скицата:



    При 91 мм ход на буталото, осите на основна и биелна шийка са на разстояние 45,5.

    При 0,01 мм ход от ГМТ надолу, валът се върти на ъгъл 2.α = 2,4 градуса

    Ако приемем, че диаметърът на маховика е 300 mm. (не знам колко е точно)
    то обиколката му е 942 mm.

    Като разделим обиколката на 360, получаваме че на един градус съответства дъга с дължина 2,62 mm.

    Т.е за въпросните 2,4 градуса, съответстващата дъга е 6,28 mm.

    В рамките на 0,01 мм отчетени по индикатора, реперът на маховика ще измине 6,28 мм

    Ако приемем, че стрелката на индикатора се премества с около 1 мм в рамките на 0,01мм, то реперът се придвижва над 6 пъти повече, което означава, че ако ползваме репера вместо индикатора, можем да позиционираме ГМТ 6 пъти по-точно.
    Last edited by ecotronic; 10-03-2013 at 19:54.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ще го обясня по-лесно със скицата:



    При 91 мм ход на буталото, осите на основна и биелна шийка са на разстояние 45,5.

    При 0,01 мм ход от ГМТ надолу, валът се върти на ъгъл 2.α = 2,4 градуса

    Ако приемем, че диаметърът на маховика е 300 mm. (не знам колко е точно)
    то обиколката му е 942 mm.

    Като разделим обиколката на 360, получаваме че на един градус съответства дъга с дължина 2,62 mm.

    Т.е за въпросните 2,4 градуса, съответстващата дъга е 6,28 mm.

    В рамките на 0,01 мм отчетени по индикатора, реперът на маховика ще измине 6,28 мм

    Ако приемем, че стрелката на индикатора се премества с около 1 мм в рамките на 0,01мм, то реперът се придвижва над 6 пъти повече, което означава, че ако ползваме репера вместо индикатора, можем да позиционираме ГМТ 6 пъти по-точно.
    Интересно ми беше щото каза, че изчислението е много лесно, а на мен не ми се стори така Всичко ти е вярно освен 2 неща:
    - Диаметърът на маховика е към 235мм
    - Ъгълът с който се мести вала ти е "а", а не 2а
    т.е. крайния резултат е към 39% от това което си написал т.е. маховика мърда с 2мм и половина

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Интересно ми беше щото каза, че изчислението е много лесно, а на мен не ми се стори така Всичко ти е вярно освен 2 неща:
    - Диаметърът на маховика е към 235мм
    - Ъгълът с който се мести вала ти е "а", а не 2а
    т.е. крайния резултат е към 39% от това което си написал т.е. маховика мърда с 2мм и половина

    Да, прав си. Спрямо ГМТ валът се мести с по 1,2 градуса в едната или другата посока считано от точната позиция.
    При действителния размер на маховика - по 2,5 мм във всяка посока спрямо ГМТ. А стрелката на индикатора приблизително по 1 мм.

    Т.e. методът с репера, макар и по-неудобен дава 2,5 пъти по-добра точност.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Много интересно ще е да обясните какво общо има диаметъра на маховика с диаметъра на индикаторния часовник?

    Защото аз получавам друг резултат по моите изчисления.

    А именно, че с индикатор с точност до 0.01 може да се направи центровка с точност до 0.0198 гр. на кол. вал. Няма да обеснявам кое как смятам за да не ми обесняват след време на мен, но обмислете си пак сметките хубаво.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #24
    Запален алфист ksf's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Варна
    Age
    56
    Posts
    196

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ще го обясня по-лесно със скицата:



    При 91 мм ход на буталото, осите на основна и биелна шийка са на разстояние 45,5.

    При 0,01 мм ход от ГМТ надолу, валът се върти на ъгъл 2.α = 2,4 градуса

    Ако приемем, че диаметърът на маховика е 300 mm. (не знам колко е точно)
    то обиколката му е 942 mm.

    Като разделим обиколката на 360, получаваме че на един градус съответства дъга с дължина 2,62 mm.

    Т.е за въпросните 2,4 градуса, съответстващата дъга е 6,28 mm.

    В рамките на 0,01 мм отчетени по индикатора, реперът на маховика ще измине 6,28 мм

    Ако приемем, че стрелката на индикатора се премества с около 1 мм в рамките на 0,01мм, то реперът се придвижва над 6 пъти повече, което означава, че ако ползваме репера вместо индикатора, можем да позиционираме ГМТ 6 пъти по-точно.
    Разсъжденията са логични , но грешката която смяташ, че ще се получи се елиминира при правилно определяне на ГМТ с индикатора. Най-общо казано, трябва да се вземе под внимание, че стрелката на индикатора спира малко преди ГМТ и тръгва отново малко след ГМТ: - т.е. определянето на ГМТ с индикатора може да стане съвършенно точно.

    И още, колко точно се мести вала около ГМТ няма как да сметнеш затова трябва да се ползва индикатор.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Много интересно ще е да обясните какво общо има диаметъра на маховика с диаметъра на индикаторния часовник?

    Защото аз получавам друг резултат по моите изчисления.

    А именно, че с индикатор с точност до 0.01 може да се направи центровка с точност до 0.0198 гр. на кол. вал. Няма да обеснявам кое как смятам за да не ми обесняват след време на мен, но обмислете си пак сметките хубаво.
    Не знам, как го смяташ, но ако при някакво показание на стрелката буталото е в ГМТ, ако завъртим вала така че стрелката да се премести с едно деление (0,01 mm.), то завъртането на вала ще бъде 1,2 градуса спрямо положението на ГМТ.
    Поради това не разбирам как ще постигнеш точността за която говориш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Talking

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Много интересно ще е да обясните какво общо има диаметъра на маховика с диаметъра на индикаторния часовник?
    Нищо общо нямат нашия, щото се говори за друго Говори се колко ще мръдне белега на маховика с преместването на буталото с 1 стотна Този въпрос е чисто математически, в практиката няма никакво значение, обяснявам за последно защо:
    Няма смисъл да гониш 1 стотна при положение, че така или иначе тоя ремък ще го сложиш на зъб, няма как да го сложиш на половин зъб или на 3/4. А един зъб на коляновия вал е 18° т.е. много.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Нищо общо нямат нашия, щото се говори за друго Говори се колко ще мръдне белега на маховика с преместването на буталото с 1 стотна Този въпрос е чисто математически, в практиката няма никакво значение, обяснявам за последно защо:
    Няма смисъл да гониш 1 стотна при положение, че така или иначе тоя ремък ще го сложиш на зъб, няма как да го сложиш на половин зъб или на 3/4. А един зъб на коляновия вал е 18° т.е. много.
    Това е интересния момент.
    Защо преди опъването на новия ремък се охлабва ангренажното колело на изпускателния вал ?
    Не е ли именно за да може ремъкът да се опъне без да мърдат валовете?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това е интересния момент.
    Защо преди опъването на новия ремък се охлабва ангренажното колело на смукателния вал ?
    Не е ли именно за да може ремъкът да се опъне без да мърдат валовете?
    Защото колелото на смукателния стои между обтяжката и колелото на изпускателния, а и двете са на зъб и ако не го охлабиш няма как да обтегнеш корема, който евентуално може да се е образувал между двата вала.
    Last edited by code; 10-03-2013 at 23:56.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Защото колелото на смукателния стои между обтяжката и колелото на изпускателния, а и двете са на зъб и ако не го охлабиш няма как да обтегнеш корема, който евентуално може да се е образувал между двата вала.
    Първо написах погрешно "смукателния" вместо изпускателния. После го коригирах.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Първо написах погрешно "смукателния" вместо изпускателния. После го коригирах.
    E на смукателния де няма грешка

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •