Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 68

Thread: зацепване ангренаж 1.8 тс

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    E на смукателния де няма грешка

    В описаната процедура пише, че се охлабват колелата и на двата вала преди опъването. Това на смукателния вал ми е ясно как мърда спрямо вариатора, когато са охлабени четирите болта. Но това на изпускателния вал не е ли на шпонка? Въпросът ми е то как се завърта за да може ремъкът да се опъне без да мърдат валовете.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32
    Запален алфист ksf's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Варна
    Age
    56
    Posts
    196

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Нищо общо нямат нашия, щото се говори за друго Говори се колко ще мръдне белега на маховика с преместването на буталото с 1 стотна Този въпрос е чисто математически, в практиката няма никакво значение, обяснявам за последно защо:
    Няма смисъл да гониш 1 стотна при положение, че така или иначе тоя ремък ще го сложиш на зъб, няма как да го сложиш на половин зъб или на 3/4. А един зъб на коляновия вал е 18° т.е. много.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99

  3. #33
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Не съм разглабял спарк, но всяка логика сочи, че трябва да е на конус, или както е да речем на старите сингъл спарк алфа двигатели се стяга здраво и се контрира с една ламарина, която се огъва по гайката и влиза в едни отвори на колелото на вала...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  4. #34
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ksf View Post
    И на какво се смеят кухите лейки?

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #35
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    В описаната процедура пише, че се охлабват колелата и на двата вала преди опъването. Това на смукателния вал ми е ясно как мърда спрямо вариатора, когато са охлабени четирите болта. Но това на изпускателния вал не е ли на шпонка? Въпросът ми е то как се завърта за да може ремъкът да се опъне без да мърдат валовете.
    Никога не разхлабвам тези колелета без нужда - ей така за спорта. На една добре работеща кола е по-голяма вероятността да я объркаш, да измъкнеш някоя резба дето преди тебе някой е стягал с тръбата или да строшиш нещо. Слагам си шаблоните буталото на ГМТ и си обтягам ремъка както трябва. Като сваля шаблоните правя 2 оборота на КВ и налагам всичко наново, ако няма отклонения какво да слагам на здрава глава бинт Пък някой ако иска да си извади и коляновия вал за сверка и да си охлаби паразитката - ей така си пишем тука глупости, дето не вярвам на читаво зацепване някой да разглобява наред А то е читаво в 80% от случаите, другото е плюене наред по колеги

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #36
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не е на конус. Просто има луфт. Това там не е шпонка на колелото, а засечка която е по-малка от канала на вала и колелото мърда половин зъб. И всъщност няма никакъв смисъл да се разхлабва ако нямате ключ с който да държите контра на колелото докато стягате. Иначе при стягането то пак се завърта. Неизбежно е.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #37
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Никога не разхлабвам тези колелета без нужда - ей така за спорта. На една добре работеща кола е по-голяма вероятността да я объркаш, да измъкнеш някоя резба дето преди тебе някой е стягал с тръбата или да строшиш нещо. Слагам си шаблоните буталото на ГМТ и си обтягам ремъка както трябва. Като сваля шаблоните правя 2 оборота на КВ и налагам всичко наново, ако няма отклонения какво да слагам на здрава глава бинт Пък някой ако иска да си извади и коляновия вал за сверка и да си охлаби паразитката - ей така си пишем тука глупости, дето не вярвам на читаво зацепване някой да разглобява наред А то е читаво в 80% от случаите, другото е плюене наред по колеги
    И аз мисля, че това е разумния подход - колелото на изпускателния вал да се охлабва само в случай на нужда.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #38

    Default

    аха да .....съгласен съм с твърдението за колелото на изпускателния вал....аз го разхлабих защото ми идваше на междузъбие...и след разхлабването видях че има достатъчно за да прекара един зъб и да опъне...което ме навежда на мисълта ,че може да се гони много точна центровка така...понеже бях застопорил валовете с петите а коляновия вал също не е мърдал от индикатора ......но все идваше на междузъбие докато не се разви и колелото на изпускатела...тогава всичко си дойде..... а относно маркера нямам думи (не че не помага ,когато нямаш инструмент ) но белега беше пляснат така небрежно между белега на 5 градуса и TDC.... сега колата е добре ,дори преди това имаше едно заиграване на оборотите на празен ход -сега го няма......

  9. #39

    Default

    http://www.youtube.com/watch?v=aHSOs-tEY1g
    Тук е показано много точно цялата процедура Успех!
    Alfa 145 1.4/TS/1997'

  10. #40
    Запален алфист ksf's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Варна
    Age
    56
    Posts
    196

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    И на какво се смеят кухите лейки?
    Ще направя пояснение кое е смешното, само заради хората които имат нужда от коректна информация, хора които могат да осмислят това четът.
    Не го правя за хора, които смятат, че са направили откритие и заслужават Нобелова награда, не е за тези които пишат само глупости във форума без да мислят.

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не е на конус. Просто има луфт. Това там не е шпонка на колелото, а засечка която е по-малка от канала на вала и колелото мърда половин зъб. И всъщност няма никакъв смисъл да се разхлабва ако нямате ключ с който да държите контра на колелото докато стягате. Иначе при стягането то пак се завърта. Неизбежно е.
    Даа, трябват инструменти. Съвършенно вярно!
    Като чета какво пише ОЕМ, съм сигурен, че ще разхлаби колелото на изпускателния вал когато трябва да опъне ремъка между колелата на коляновия и изпускателния валове, а няма да премести КВ от ГМТ.


    Quote Originally Posted by deeto2 View Post
    аха да .....съгласен съм с твърдението за колелото на изпускателния вал....аз го разхлабих защото ми идваше на междузъбие...и след разхлабването видях че има достатъчно за да прекара един зъб и да опъне...което ме навежда на мисълта ,че може да се гони много точна центровка така...понеже бях застопорил валовете с петите а коляновия вал също не е мърдал от индикатора ......но все идваше на междузъбие докато не се разви и колелото на изпускатела...тогава всичко си дойде..... а относно маркера нямам думи (не че не помага ,когато нямаш инструмент ) но белега беше пляснат така небрежно между белега на 5 градуса и TDC.... сега колата е добре ,дори преди това имаше едно заиграване на оборотите на празен ход -сега го няма......
    Колегата deeto2 за когото code без да познава предположи, "че като нищо ще я обърка" всъщност се е справил отлично и е разбрал кое, как, с какво и защо се прави за разлика от code.



    Освен това, колегата code май и пари взима за тази работа.
    Ако е така би трябвало да има всичкия инструмент който е необходим: - тогава нормата за смяна на ремъци е по-малко от три часа и няма никакъв проблем да се направи точно както трябва, а не едно към гьотере каквато очевидно е практиката при колегата code.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99

  11. #41
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ksf View Post
    Ще направя пояснение кое е смешното, само заради хората които имат нужда от коректна информация, хора които могат да осмислят това четът.
    Не го правя за хора, които смятат, че са направили откритие и заслужават Нобелова награда, не е за тези които пишат само глупости във форума без да мислят.



    Даа, трябват инструменти. Съвършенно вярно!
    Като чета какво пише ОЕМ, съм сигурен, че ще разхлаби колелото на изпускателния вал когато трябва да опъне ремъка между колелата на коляновия и изпускателния валове, а няма да премести КВ от ГМТ.




    Колегата deeto2 за когото code без да познава предположи, "че като нищо ще я обърка" всъщност се е справил отлично и е разбрал кое, как, с какво и защо се прави за разлика от code.



    Освен това, колегата code май и пари взима за тази работа.
    Ако е така би трябвало да има всичкия инструмент който е необходим: - тогава нормата за смяна на ремъци е по-малко от три часа и няма никакъв проблем да се направи точно както трябва, а не едно към гьотере каквато очевидно е практиката при колегата code.
    Кухата лейка си е куха лейка.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #42
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    В хода на дискусията не видях една подробност, която я има в описаната процедура и която мисля че е важна:

    След поставянето на новия ремък, обтяжната ролка се поставя на положение "максимален опън". След като се извърши проверката за правилното зацепване, обтегачът се разхлабва и после се поставя на нормалното положение на маркера.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #43

    Default

    Колелото на изпускателния вал, се разхлабва за да се обере корема. Това е.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  14. #44

    Default

    да колегата ,които обърна внимание за обтяжната ролка е прав ....и при мен се наложи да се доопъне....след това запалих за малко и след загасяне отново превъртях два оборота ,за да видя репера на ролката и още нещо ми се видя странно ..когато слагаха ГИ ми казаха ,че са сложили адаптори на дюзите за автомобили до 120 коня и ако имало нужда щели да ги преработят .на лаптопа се тестваха един по един цилиндрите и след това направихме пътен тест ....сега след смяна на ангренажа колата на бензин къса гумите ,а на газ след 4000 оборота глъхне и забива муцуна..чух се с газаджията,а той по тела ми вика ъхъ значи няма да се размине трябва да се доработят дюзите и да се направи нова центровка......та така след няколко дена ще я закачи и ще видим какво ще каже

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by Strato View Post
    http://www.youtube.com/watch?v=aHSOs-tEY1g
    Тук е показано много точно цялата процедура Успех!
    Всичко ми е ясно от клипа, но само едно неможах да разбера. Болтовете на вариатора напълно ли се отвиват или леко се отхлабят, че точно там клипа прескача и немога да разбера. И след това накрая като всичко си нагласил ли се завиват?
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •