Results 1 to 6 of 6

Thread: Пиропатрон на колана - грешка Airbag

  1. #1
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default Пиропатрон на колана - грешка Airbag

    Светна ми ламата на Airbag-а, после изгасна, след 5 мин пак светна и не изгасна повече. Закачих я на компютър и изписа, че ту дава ту не дава контакт пиропатрона на пасажерския колан. Докато не се изчисти буксата не гасне лампата.

    В задачката се пита коя точно е буксата и къде се намира? Колата е GT.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Под седалката провери ли какво има? Скоро да си я чистил с прахосмукачка?
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  3. #3
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Нищо не е пипано. Стана в движиние биз никой да седи на седалката. Въпроса е това буксата под седалкйта ли е или биксата на колана.

  4. #4

    Default

    Би могло направо от буксата на централата да е.Аз така на 156 ца та бях полудял.Не се чистише грешката смених за проба пиро патрона на колана (те са заедно)и не стана.Чистих буксата в колонката до колана но нямаше ефект.Откачих буксата на централата и почистих със спрей и всичко заспа.Под седалката буксата е за кантара на предния бег в таблото.
    Last edited by 136; 26-02-2013 at 00:32.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    Би могло направо от буксата на централата да е.Аз така на 156 ца та бях полудял.Не се чистише грешката смених за проба пиро патрона на колана (те са заедно)и не стана.Чистих буксата в колонката до колана но нямаше ефект.Откачих буксата на централата и почистих със спрей и всичко заспа.Под седалката буксата е за кантара на предния бег в таблото.
    Подкрепям мнението. И при мен чистенето на буксата на централата спря появата на грешките.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Проблемът е отстранен, но все пак за да е полезна темата да кажа, че при GT има кабели, които излизат от предните колани, пак има букси и са си свързани с централата.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •