Results 1 to 14 of 14

Thread: проблем с ел.инсталацията на Алфа 147.

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    31

    Default проблем с ел.инсталацията на Алфа 147.

    Здравейте колеги.

    Проблема се изразява в това че докато карам вечер на къси+халогени .... в момента в който пусна дългите .... късите изгасват .... което направо ми Еб..... мамата.... Има ли някой който е преправял инсталацията (евентуално сходна тема) така че да свети всичко без да гасне дадена група при включването на друга ????

    Предишната ми кола беше Фиат Браво ... и при него имаше същия проблем. Но след внимателно изчитане на една тема в Фиат Форума и малко преправяне на инсталацията .... успях да си го оправя.

    Благодаря предварително.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    31

    Default

    това е ел. схема която намерих ..... не не виждам вариант за преправяне на тази схема
    ..... единствения вариант който според мен е възможен е да се преправи инсталацията на модул А11.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails el. shema alfa 147.jpg  

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ivan_dice View Post
    това е ел. схема която намерих ..... не не виждам вариант за преправяне на тази схема
    ..... единствения вариант който според мен е възможен е да се преправи инсталацията на модул А11.
    Колега, не съм разглеждал схемата ти, но веднага ще ти кажа, кой е най-лесния (според мен) начин:

    Дългите и късите имат отделни релета. Свържи един диод между тези 2 релета, по следния начин:
    Анода на диода към (-) на намотката на релето за късите.
    Катода на диода към (-) на намотката на релето за дългите.
    Last edited by ecotronic; 25-02-2013 at 20:27.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    31

    Default

    колега не съм пробвал .... но това с диодите не съм много убеден че ще стане понеже двете релета по схемата нямат нищо общо ?!?!

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Някаква много объркана схема си намерил.
    Ето какво имам впредвид:




    Единственото притеснително нещо е дали изводът на модула за релето на дългите ще издържи намотките на двете релета едновременно.
    Но има решение и за това.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    31

    Default

    Добре .... я кажи от къде ги намираш тези схеми ... че аз имам някаква Аутодата от която гледам ... но явно не ми върши добра работа ..... а това по твоята схема е много добро решение ... и съм на 100% убеден че ще стане само трябва да намеря по-мощни диоди за да не стане някой фал

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ivan_dice View Post
    Добре .... я кажи от къде ги намираш тези схеми ... че аз имам някаква Аутодата от която гледам ... но явно не ми върши добра работа ..... а това по твоята схема е много добро решение ... и съм на 100% убеден че ще стане само трябва да намеря по-мощни диоди за да не стане някой фал
    Диодът не трябва да е кой знае колко мощен. Токът през намотката на релето е 100 - 200 mА.
    След малко ще ти пратя схемите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by ivan_dice View Post
    Добре .... я кажи от къде ги намираш тези схеми ... че аз имам някаква Аутодата от която гледам ... но явно не ми върши добра работа ..... а това по твоята схема е много добро решение ... и съм на 100% убеден че ще стане само трябва да намеря по-мощни диоди за да не стане някой фал
    Е тя схемата си е същата.
    Това, че не е подредена по същия начин е друг въпрос...
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  9. #9
    Прохождащ Алфист Nimi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    59
    Posts
    201

    Default

    Когато си на къси+халогени и включиш дългите трябва да угаснат халогените а не късите !?!?!?!

    Някой да не ти е разменил кабелите на къси и халогени

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Nimi View Post
    Когато си на къси+халогени и включиш дългите трябва да угаснат халогените а не късите !?!?!?!

    Някой да не ти е разменил кабелите на къси и халогени
    Не е вярно,като е на къси и халогени,като включи дългите гаси късите,и аз не разбирам защо е така,но всички 147 които съм виждал са така,Фиат Пунто 2 също е така,абе май всички италианки,на които халогените са им във фаровете

    ---------- Post added at 22:11 ---------- Previous post was at 22:10 ----------

    Quote Originally Posted by ivan_dice View Post
    Здравейте колеги.

    Проблема се изразява в това че докато карам вечер на къси+халогени .... в момента в който пусна дългите .... късите изгасват .... което направо ми Еб..... мамата.... Има ли някой който е преправял инсталацията (евентуално сходна тема) така че да свети всичко без да гасне дадена група при включването на друга ????

    Предишната ми кола беше Фиат Браво ... и при него имаше същия проблем. Но след внимателно изчитане на една тема в Фиат Форума и малко преправяне на инсталацията .... успях да си го оправя.

    Благодаря предварително.
    Не мога да разбера защо искаш да променяш това,то нарочно е измислено така,за да не се прецака бързо фара,иначе я си представи 3 крушки по 50 вата да дънят вътре
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    31

    Default

    3x50W ми звучи перфектно
    никаква нужда от ксенони и тен подобни ....
    въпреки че и сега са задоволителни фаровете.

  12. #12
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ivan_dice View Post
    3x50W ми звучи перфектно
    никаква нужда от ксенони и тен подобни ....
    въпреки че и сега са задоволителни фаровете.
    На теб ти звучи перфектно,ама на фара и инсталацията не,затова е и направено така
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #13
    Прохождащ Алфист Nimi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    59
    Posts
    201

    Default

    Mury...

    Снощи в тъмното се дзверихме сума ти народ...

    При включени халогени+къси -> когато светнеш дългите угасват халогените! Поне при мене е така. Доколкото го коментирахме... не само при мене.

  14. #14
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Nimi View Post
    Mury...

    Снощи в тъмното се дзверихме сума ти народ...

    При включени халогени+къси -> когато светнеш дългите угасват халогените! Поне при мене е така. Доколкото го коментирахме... не само при мене.
    Може да има 2 вида,за различните пазари,аз всичките които съм виждал си гасят късите
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •