View Poll Results: АКО ИЗБОРИТЕ БЯХА ДНЕС ЗА КОГО БИХТЕ ДАЛИ ГЛАСА СИ?

Voters
195. You may not vote on this poll
  • ГЕРБ

    67 34.36%
  • БСП

    14 7.18%
  • ДПС

    2 1.03%
  • ПАРТИЯ КУНЕВА

    4 2.05%
  • СДС-ОДС-КОСТОВ

    24 12.31%
  • АТАКА

    14 7.18%
  • РЗС

    0 0%
  • Новосъздадена Гражданска Партия

    19 9.74%
  • Няма да гласувам

    19 9.74%
  • Още Не съм решил

    19 9.74%
  • Друга съществуваща вече Партия

    13 6.67%
Page 12 of 33 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 492

Thread: Ако изборите бяха днес - АНКЕТА

  1. #166
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Сусо, нали знаеш, че ми е през оная работа какво ще снесеш Да споря с теб е най-безсмисленото нещо в живота. В Бургас слънце пече

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  2. #167
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Спираме реални промишлени обекти и строим некачествени магистрали, за да осигурим достъп за преминаване на произвежданите стоки в западна Европа навън.
    През това време Българската икономика умира.
    Пак ще повторя, огромен мит е, че това правителство е построило повече инфраструктура от предишното. Огромен мит.
    Абсолютно съм съгласен!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #168
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Сусо, нали знаеш, че ми е през оная работа какво ще снесеш Да споря с теб е най-безсмисленото нещо в живота. В Бургас слънце пече
    Аз не споря с теб, опитвам се да те облагородя, да те извадя от заблудата.
    Ти си типичният медийно облъчен фен.
    Понеже знам как точно се прави това от една гледна точка ти се кефя, като добре постигнат резултат, но от друга ми става жал.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  4. #169
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Живея в град, за който е направено много и не ми трябва някой да ме облъчва На очите си ли да вярвам или на вицове за празнуване на милиарди? Пък някой ако си е мислил, че по време на Световната финансова криза ще забогатее не знам кой е облъчения

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #170
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Пък някой ако си е мислил, че по време на Световната финансова криза ще забогатее не знам кой е облъчения
    Кризата винаги е за бедните... в криза обикновенно богатите се окрупняват още. То и затова е криза...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  6. #171

    Default

    Коде, проблема, батьо, е че се прави "нещо" основно за два града в България - София и Бургас!
    Това доказва недвусмислено теорията за управлението на Тиквенариума, според която ТОЙ си прави на него да му е готино - София, защото има най-много хора и ТОЙ е там; Бургас, за да може да си ходи на море и да пристига бързо по тъпата си магистрала; Банкя, защото там живее; Бистрица и пътя към нея, за да си ходи на мачлета и към Боровец.....
    На народа му е@и мамата - да умират до кофите
    Та в този ред на мисли, ПАК се връщаме на метафората - ти кое предпочиташ? -Асфалт пред блока или храна на масата?
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  7. #172
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Живея в град, за който е направено много и не ми трябва някой да ме облъчва На очите си ли да вярвам или на вицове за празнуване на милиарди? Пък някой ако си е мислил, че по време на Световната финансова криза ще забогатее не знам кой е облъчения
    Аз живея в град, в който беше направено повече и от твоя
    Проблемът ми е, че виждам неща, които за теб са невидими.
    Това е като ромът в операта, който вижда само цветните дрехи на артистите.
    Тук говорим за национална политика, и градско -провинциалният ти шовинизъм не ме интересува.
    Аз виждам как градове от средна величина умират и остават без поминък.
    Виждам как малкият и средният бизнес беше смазан с бързото и безумно налагане на изисквания, които трябваше постепенно да навлизат. И всичко това беше направено, за да могат големите акули на пазара да увеличат печалбите си.
    Тъпото е, че дори събираемостта не се увеличи. Оказа се, че натискът върху бизнеса имаше обратен ефект, бизнесът се сви и като разсърдено и раздразнено животно още повече намрази държавата.
    10 % корпоративен данък бе въведен заради средния и малкия бизнес, там трябваше да даде сила и възможности на предприемачите, а не на монополистите и големите риби.
    Целият този полицейски натиск смаза и огромна част от инициативността в държавната и общинска администрация. Картинката се влоши драстично и заради тоталния провал в кадровата политика.
    Кризата трабваше да ни задържи поне на същото ниво, ако имахме адекватно управление, а тя ни закопа.
    Ето за това става дума, а ти се радвай като индианец на мъниста.
    Last edited by Susscrofa; 01-03-2013 at 10:17.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  8. #173
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Една лъжа повторена 1000 пъти става истина...
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  9. #174
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    - ти кое предпочиташ? -Асфалт пред блока или храна на масата?
    Да ти кажа предпочитам и двете, като след като си минал през масата, да може да се разходиш по асфалта...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #175

    Default

    Имаш право само на един избор - да живееш или.... ?!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  11. #176
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Коде, проблема, батьо, е че се прави "нещо" основно за два града в България - София и Бургас!
    Това доказва недвусмислено теорията за управлението на Тиквенариума, според която ТОЙ си прави на него да му е готино - София, защото има най-много хора и ТОЙ е там; Бургас, за да може да си ходи на море и да пристига бързо по тъпата си магистрала; Банкя, защото там живее; Бистрица и пътя към нея, за да си ходи на мачлета и към Боровец.....
    На народа му е@и мамата - да умират до кофите
    Та в този ред на мисли, ПАК се връщаме на метафората - ти кое предпочиташ? -Асфалт пред блока или храна на масата?
    Споменах, че народът няма да търпи повече, т.е. социалната политика ще излезе на преден план. На който и политик да не му е ясно това ще настъпи котката
    Сусо голяма шматка си и понеже пак взе да пишеш романи ще карам пак по твоите брътвежи, ща не ща пак ще ти наливам мозък в празната философска глава
    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Аз живея в град, в който беше направено повече и от твоя - неблагодарник
    Проблемът ми е, че виждам неща, които за теб са невидими. - може само в твоята глава да са и с гласовете може да се получи същото
    Това е като ромът в операта, който вижда само цветните дрехи на артистите.
    Тук говорим за национална политика, и градско -провинциалният ти шовинизъм не ме интересува.
    Аз виждам как градове от средна величина умират и остават без поминък. - Искаш да кажеш, че Шумен е бил Лас Вегас по времето на Тройната коалиция или примерно Русе?
    Виждам как малкият и средният бизнес беше смазан с бързото и безумно налагане на изисквания, които трябваше постепенно да навлизат. - От изисквания не можеш да избягаш след като си в ЕС и не ББ те е вкарал там(не че е нещо лошо)И всичко това беше направено, за да могат големите акули на пазара да увеличат печалбите си. - Някои големи акули станаха цаци
    Тъпото е, че дори събираемостта не се увеличи. - Напротив едно е процентно друго абсолютно увеличение Оказа се, че натискът върху бизнеса имаше обратен ефект, бизнесът се сви и като разсърдено и раздразнено животно още повече намрази държавата. - Какъв натиск бе като никой не ти влиза цял ден в магазина, никакъв натиск не ти трябва за да удариш кепенците, като имаш работа ще плащаш данъци, като е криза и 5% да ти е данъка все тая.
    10 % корпоративен данък бе въведен заради средния и малкия бизнес, там трябваше да даде сила и възможности на предприемачите, а не на монополистите и големите риби. - Като увеличиш данъка на големите риби просто няма да го плащат набий си го в празната глава и тогава ще сънуваш събираемост.
    Целият този полицейски натиск смаза и огромна част от инициативността в държавната и общинска администрация. - Тука не мога да разбера къкъв полицейски натиск бълнуваш - може би над НАГЛИ, СУМИСТИ, ТРАКТОРИ, ГАЛЕВИ И ОТ СОРТА Картинката се влоши драстично и заради тоталния провал в кадровата политика. - ами те другите бяха несменяеми, т.е. безгрешни по 4г
    Кризата трабваше да ни задържи поне на същото ниво, ако имахме адекватно управление, а тя ни закопа. - да да трябваше да продължаваме да строим по 3 хотела на ден
    Ето за това става дума, а ти се радвай като индианец на мъниста.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #177
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Споменах, че народът няма да търпи повече, т.е. социалната политика ще излезе на преден план. На който и политик да не му е ясно това ще настъпи котката
    Сусо голяма шматка си и понеже пак взе да пишеш романи ще карам пак по твоите брътвежи, ща не ща пак ще ти наливам мозък в празната философска глава
    Жалки са ти отговорчетата, като теб самия.

    Всички тези изисквания към бизнеса можеше поетапно и доста по бавничко да бъдат въвеждани. Да се даде време за адаптация.
    Тези градове не бяха по-добре, но не загиваха.
    Събираемостта не се увеличи, иначе нямаше да плащат на земеделските производители субсидиите от фиска, нещо, за което Дянков си замина.
    Я ми кажи нещо за бума в битовата престъпност.
    Ти умнико осъзнаваш ли, че когато насочиш огромни средства да преследваш големи бандити без да си подготвен, отнемаш средства от други места, като например превенция на битова престъпност.
    Виж сега, понеже не разбираш от полицейска дейност ще те светна и още нещо, бързата полицейска работа не дава резултати в съда. Всички тези акции бяха ПИАР, те бяха прибързани, без да се изчака да се съберат необходимите доказателства, за да издържат в съда. Огромна грешка на МВР, за която те сега обвиняват съдебната система. Организирана престъпна дейност понякога се разследва с години.
    Улицата даде своята оценка за това провалено управление.
    Аз не защитавам тройната коалиция, но те бяха цвете в сравнение с това, на което станахме свидетели през последните 3,5 години.
    Сега за мое голямо съжаление и противно на политическите ми убеждения признавам, че тази разорена държава може да бъде издърпана само с ИДЕНТИЧНО дясно управление. Дано това се случи.

    АПЕЛИРАМ ДА БЪДЕШ КОРЕКТЕН И ДА НЕ ВКАРВАШ В МОИ ЦИТАТИ НЕАДЕКВАТНИТЕ СИ МИСЛИ.!
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  13. #178
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Щом почна да обясняваш колко е читава съдебната система значи нацяло си изплякал
    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Сега за мое голямо съжаление и противно на политическите ми убеждения признавам, че тази разорена държава може да бъде издърпана само с ИДЕНТИЧНО дясно управление. Дано това се случи.
    Ами и това не е лош вариант, коалиция също ми се вижда възможна, там вече един Господ знае какъв ще е резултата.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #179
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Щом почна да обясняваш колко е читава съдебната система значи нацяло си изплякал
    Ами и това не е лош вариант, коалиция също ми се вижда възможна, там вече един Господ знае какъв ще е резултата.
    Само, че за разлика от теб, аз не определям ГЕРБ като дясна партия.
    Само като видя министрите им, чии деца и внуци са, мани мани.
    Крило на БСП, разсърденото крило на БСП.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  15. #180
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Млад съм да изказвам мнението си, нито си изкарвам парите в Бг...но що се отнася до видяното от мен е следното: ПРеди 8-10 години в квартала ми, не е лош квартал в гр. Русе уличните лампи бяха спирани, нямало пари за ток, не се правиха никакви ремонти...никакви инвестиции.
    В последните 5 години се направи доста за града...
    - страхотна инфраструктура..една от най-добрите за България.
    - изцяло обновен център (най-големият и скъп сух шадраван на Балканите в в Русе от има няма две години)
    Проекта по обновяване на центъра беше за 10мил. лв...като 9.6 от тях по европейски проект.
    - Изцяло наново изградени детски площадки, градини...санирани училища с нови дограми.
    - главната ни улица в центъра има сгради с класически вид...който е мн тачен...всичк ите независимо на кого са се обновиха...
    - Направиха се доста инвестиции в нови бизнеси за последните 4-5 години...което отвори работна места.
    - Строй се спортна зала в момента
    - подновиха се доста автобуси и нови спирки на месец-два в целия град от градската мобилност
    - имам познат, който работи в инфраструктурните поддръжки, самия той забелязва разлика откакто има кмет на Герб в града...всяка малка дупка се оправя...и не се чака.
    - бюджета на общината е по-голям сравнено с предишните кметове
    - до нас се строй нов паркинг и детска площадка...заради подписка в квартала
    - Средната заплата за града се вдигна една идея...отпреди 4-5 години.
    - Втори университет се направи в Русе...
    - Нова, мн добра болница отвори в Русе...скоро заради роднина бях в нея...мн добра.
    - гледам яко се чистят улици...събират се хартийки от малките квартали...редовно чистят около нас..
    - скоро направиха доста голям безплатен паркинг на 700-800метра от центъра
    - постоянно се строят и ремонтират тротоари.

    Нз дали малкия и средния бизнес страда, но определено града стана по-добро място за живеене... Това досега в гр. Русе в такава степен не се е случвало.

    Gulfstream G650 with Italian design...

Page 12 of 33 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •