Results 1 to 13 of 13

Thread: Тема с продължение :)

  1. #1
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default Тема с продължение :)

    След злополучното измиване на двигателя, Алфата още не мога да я вкарам "в пътя". Пиша тук за проблема, че може някой да се е сблъсквал.

    След като смених двете бобини и възстанових кабелите, колата започна да прекъсва в ниските обороти и да "гърми". Дори и на бензин.
    Даваш газ, мисли, мисли и почва по лека да набира.
    НА газ - съвсем ужасно - гърми като слезе под 2000 об.

    Закарах я на сервиз, сменихме дебитомера с такъв 2 употреба - започна на бензин да се държи по-нормално, на бензин не прекъсва, но все пак малко се замисля преди да се форсира.

    На газ - докато е студена - криво - ляво работи, няма мощност в ниските обороти. Като загрее - под 2000 об. взривове постоянно.

    Преди да я намокря и на бензин и на газ си вървеше нормално, "взривове" имаше примерно един на 10 дена. Нормално за газ-метан обикновена газова - и преди съм имал....

    ---------- Post added at 10:05 ---------- Previous post was at 10:01 ----------

    Да допълня и една подробност, може да е важна - от взривовете се е избушил един дроселов клапан, който не разбрах за какво е точно - но доколкото разбрах в него влиза една тръбичка с картерни газове. Може и да не обяснявам точно. За да не купувам цяла дроселова клапа майсторите маркуча и запушиха от двете страни, казаха че за работата на двигателя това няма особено значение..

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    вероятно са ти бъзикали празния ход по дроселовата клапа или тя се е изкривила. търси някоя с опция за проба преди да я купиш и възстанови оригиналната инсталация.
    точка

  3. #3
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    газаджиите откриха проблема От взривовете след като ми изгоряха бобините се е издухала мембраната на изпарителя (той при метана май е по-скоро редуктор). Сега майстор ще гледа дали може да измисли мембрана или ще слагам нов, че стария каза не се произвеждал от 15-на години

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ремонтни комплекти трябва да има. ако не - нов.
    точка

  5. #5
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Евтиното излиза скъпо.............
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  6. #6
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Евтиното излиза скъпо.............
    Ако коментираш това, че купих по-евтина Алфа от тази която ти продаваше - да, предполагам е така...

    Но проблемите с тази аз сам си ги направих от глупост, миейки двигателя. Колата си беше ОК в момента на покупката Всяко зло - за добро - ще си инспектирам запалителната и горивната система, ще ги оправя по малко и ще я карам още много време после

    Така - продължаваме по темата - направиха ми редуктор-изпарителя, колата върви и на газ, но се наблюдават следните проблеми:

    1. сутрин и въобще като е студена пали трудно.
    Аз предполагам съм разглезен от дизела - свикнал съм като покажа ключа и да си пали от четвърт без газ.
    Тука въртя, въртя, въртя и като напомпам газта - чак тогава пали.
    В интерес на истината - това си го имаше като я взех, но тогава сякаш малко по-бързо палеше...

    2. Докато е студена - върви на газ нормално... Когато загрее - започват пак взривове на ниски обороти.

    На бензин в момента върви много добре, не прекъсва, не мисли като подам газ...

    Газаджията каза - запалителна система. Това че някои от бобините са напукани - може ли да оказва влияние, трябва ли да запълвам пукнатините с нещо?
    Вечер гледам на тъмно - няма цветомузика, значи кабелите са ОК.
    Остават свещи... Не съм запознат, но си умувам - като е с по две свещи на цилиндър, може ли все пак детонацията на газ да е от тях...?

  7. #7

    Default

    Моята на студено пали точно като жтд-то - на третия оборот, и то без изобщо да докосвам газта. Вярно, че нямам газ, но въпреки това си мисля, че не е нормално да пали трудно студена. А за свещите - с газ или без при 16-клапанов ТС трябва да са абсолютно наред. Иначе аз също съм карал с пукнати бобини, не съм запълвал пукнатините и не съм имал проблеми години наред, ама пък съм само на бензин... Допускам ,че при наличие на газ е възможно тия неща да влияят по-сериозно.

  8. #8
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Имах една 146-ца с 1.6 ТС с ГИ.Малко след монтажа на газта започнаха едни прекъсвания в ниските обороти при работа на газ на бензин си беше супер.Като отидох при газаджиите се разбра че 4 от свещите бяха сдали багажа от кофти кабели.След смяна на кабели и свещи всичко се оправи.След като си сигорен в кабелите провери си и свещите.

  9. #9

    Default

    С натиснат педал на газта паля, ако преди това съм бил на газ. Иначе на бензин си пали от няколко оборота на стартера.

  10. #10
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Понеже се дразня на незавършени теми - да си завърша темата - колата вече е ОК. Върви, не прекъсва, няма взривове... Малко още се замисля в началото на бензин, но Иво обеща да пробваме още някой дебитомер, според мен там е решението.

    Взривовете се оказаха от кабели и лули. Свещите са ОК.

    Мога да кажа вече - много приятен за каране двигател.
    С тоя метан е хем жена, хем любовница... Като искам икономия - включвам на метан, сменям на 1800 об./мин, колата мърка тихичко, нищо не харчи, забравям кога съм сипал - за 25 лева минава близо 300 км....
    Когато бързам - включвам на бензин - 5000 об./мин. и се изтрелва - самолет Там шмърка силно бензин, но и върви...
    За в града - перфектен автомобил... (За извън града си имам 166 )

    Благодаря на Иво за разбирането и за работата... и на останалите, които писаха и даваха акъли... Лятото пак мисля да мия мотора, че си остана гнусен - ще отворя нова тема... ))

  11. #11
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Държа да се похваля: колата ми изхарчи метан, точно 29.50 лв. за 350 км. извънградско, като половината беше доста спортно каране, че бързах много...
    Предполагам, мога да ги докарам до 370 км., ако имам нерви...

    Сега ще видим колко ще даде градско и ще напиша.
    Но и така съм шастлив и доволен, че перото - "гориво" вече няма да ми докарва лошо настроение..

  12. #12
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Един малък съвет от мен колега. Никога повече не си мий двигателя с вода!

    Аз преди 2 години същата работа направих, като за щастие се разминах само с подсушаване на някой части. (лулите на свещите, макар и да ги бях загънал)

    Под капака беше се лъснал , като кола от салона! Обаче, за няма и година, всичко се върна пак по стария му вид.

    Извода, двигател, само с мокър парцал се чисти, при това само на достъпните места. Отдолу, може и да пръскаш с някой обезмаслител на някой части, като кутията, картера, моста и т.н. Това е.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  13. #13
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Quote Originally Posted by Tonimir View Post
    Един малък съвет от мен колега. Никога повече не си мий двигателя с вода!

    Аз преди 2 години същата работа направих, като за щастие се разминах само с подсушаване на някой части. (лулите на свещите, макар и да ги бях загънал)

    Под капака беше се лъснал , като кола от салона! Обаче, за няма и година, всичко се върна пак по стария му вид.

    Извода, двигател, само с мокър парцал се чисти, при това само на достъпните места. Отдолу, може и да пръскаш с някой обезмаслител на някой части, като кутията, картера, моста и т.н. Това е.
    Да, сигурно само отдолу ще я напръскам да падне с 10-на кила теглото...


    Иначе засякох и градско разхода

    - 28,70 лева - 260 км.

    Идва доста голяма разликата градско, извънградско около 100 км. по-малко, хем я карам като 80 годишна баба пенсионерка из града....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •