Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36

Thread: JTD-подаване на газ на място

  1. #31
    Запален алфист NeDkY's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    112

    Default

    Quote Originally Posted by Juventino View Post
    След диагностика се оказа, че стойностите на ABS-а са в ред. Остава само механичен проблем в скоростомера както спомена ecotronic. Проблема е, че такива трудно се намират за вътрешен фейс.

    P.S. Някой има ли идея дали ма някакво значение ако скоростомера е от 1.9 JTD ?
    на скоростомера има един стикер и на него си пише 1.9-2.4 JTD,тъй че,според мен са еднакви
    2002 1.9JTD 115

  2. #32
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Unhappy

    Отновово да подновя темата. Смених скоростомера, който накъсваше с друг нормално работещ. Резултат година по- късно - новия работещ скоростомер се скапа по същия начин и започна да накъсва при ускоряване, а отгоре на всичко сега и оборотомера накъсва по абсолютно същия начин. Дали някой не е намерил решение на проблема или да дадете съвет какво да се провери, защото не ми се вярва за една година да потроша два скоростомера+оборотомер ?

  3. #33
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Juventino View Post
    Отновово да подновя темата. Смених скоростомера, който накъсваше с друг нормално работещ. Резултат година по- късно - новия работещ скоростомер се скапа по същия начин и започна да накъсва при ускоряване, а отгоре на всичко сега и оборотомера накъсва по абсолютно същия начин. Дали някой не е намерил решение на проблема или да дадете съвет какво да се провери, защото не ми се вярва за една година да потроша два скоростомера+оборотомер ?
    В случай, че не си подменил само отклонителната система на скоростомера а целият уред, то е много вероятно и първият проблем да се е дължал на лоша ел връзка между уреда и останалата част от ел инсталацията. Когато си го сменял, в резултат на разбутването на кабелите лошата връзка да се е пооправила и сега пак да прави мизерии. Разглоби таблото и почисти всички букси, преди да сменяш каквото и да било.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #34
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Alfoso View Post
    Няма общо много с темата,ама да да питам ваще стрелки на оборотомера мъдрат ми като чукнете някъде по таблото или конзолата ? Моята играе +/- 50 рпм и по павета и дупки. Има ли оправия ?
    Колега аз като карам по павета и стрелката за километрите ми танцува хорце ...
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  5. #35
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Извадих и почистих буксите и кабелите изглеждат здрави, но проблема остава.
    Не знам вече какво да го правя , но е супер дразнещо. Възможно ли е да е от лоша маса и ако да може ли да ме насочите къде да търся освен тази до акумулатора ?

  6. #36
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Проблема е в самия уред. Просто са си скапани и с времето започват да правят такива мизерии често.
    Или свикваш, или търсиш втора употреба с неясен край.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •