Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: JTD-подаване на газ на място

  1. #16
    Младши алфист sjuto's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Варна
    Posts
    7

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    На някой Алфи съм виждал как стрелката се движи на тласъци. Може това да има в предвид колегата. Иначе уредите на 166-цата не мърдат въобще, само някой път като падна в някоя дупка има леко потрепване. На Фиата обаче треперят като болен от паркинсон, независимо на какъв път се кара.
    Точно на тласъци,сега слязох да видя и до 2000 оборота плавно е движението на стрелката,след 2000 не се движи плавно нагоре.И обратно.
    Alfa 156 1.9 JTD 105 коня и един коч

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Стана ми интересно, та изкарах моята и я юрнах по пернишкия паваж до рехабилитационния център.
    Дзверих се, пулих се, ама не видях нито километража, нито оборотомера да мърда и подскача.
    А щом моите не мърдат, то вашите не трябва да са по-лоши.
    Колега mordohy, пробвай не по пернишкия паваж, а по пътя за с. Големо Бучино, който е като се отбиеш от магистралата Тогава ще дойдеш на моето мнение

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Nettuno,Italia
    Posts
    43

    Default

    абе незнам кви са ви стрелките ама не ми звучи нормално
    147jtd 1.9 16v 140hp
    E36-150hp

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Стана ми интересно, та изкарах моята и я юрнах по пернишкия паваж до рехабилитационния център.
    Дзверих се, пулих се, ама не видях нито километража, нито оборотомера да мърда и подскача.
    А щом моите не мърдат, то вашите не трябва да са по-лоши.
    И аз днес пробвах моята на разбит асфалт и не ми мърдат стрелките. Не-знам защо при някой го има това движение за мен не е нормално, явно има нещо като лек луфт или нещо такова, кой знае.



  5. #20
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    На всикчки 156 има подскачат стрелките,оставете ги да работят на място и треснете отгоре таблото,ще видите как подскачат.Като се има предвид колко са точни всички уреди на 156,няма нищо странно
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #21

    Default

    И кво,поредната треска в ръката,а решението - отрежи си ръката...
    '99 156 1.9 JTD SP3

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Здравейте!
    Реших да ползвам темата за следния проблем - при подаване на газ стрелката на километража реагира със закъснение и се движи насечено, всякаш на стъпки. При отпускане на педала стрелката си слиза плавно. Този проблем се появи изведнъж в движение, но проблем с вървенето на колата няма. Някой имал ли е сходен проблем и в крайна сметка има ли някакво решение това ? Колата е Alfa 156 2.4 JTD - 2002 г.

  8. #23

    Default

    По думите ти оставам с впечатление,че говориш за обортомер,а не за скоростомер.......или греша.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    За скоростомера, колега Оборотомера си работи идеално.

  10. #25
    Запален алфист GurgaPiti4's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив, Видин
    Posts
    162

    Default

    Тоя "проблем" го има и при мен. При павета има едно леееко трептене на стрелката и, да наистина не пада веднага стрелката на обортомера, а има едно плааавно движение надолу. Хич да не те тревожи това не е никакъв проблем карам вече 3 години и половина така и няма ядове. Това да й е кахъра на колицата!!

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Проблема е , че това го прави постоянно дори и на равен път. Движението на стрелката е ужасно дразнещо и накъсва дотолкова, че не можеш да разбереш реалната скорост на момента. Не мисля, че това трябва да остава така.

  12. #27
    Запален алфист GurgaPiti4's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив, Видин
    Posts
    162

    Default

    Quote Originally Posted by Juventino View Post
    Проблема е , че това го прави постоянно дори и на равен път. Движението на стрелката е ужасно дразнещо и накъсва дотолкова, че не можеш да разбереш реалната скорост на момента. Не мисля, че това трябва да остава така.
    Е тогава вече при теб е проблем щом го има и на равен път.

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Juventino View Post
    Проблема е , че това го прави постоянно дори и на равен път. Движението на стрелката е ужасно дразнещо и накъсва дотолкова, че не можеш да разбереш реалната скорост на момента. Не мисля, че това трябва да остава така.
    Ако нямаш проблеми с ABS-а вероятно се касае за механичен проблем при лагеруването на стрелката в скоростомера. Трябва да го разглобиш за да видиш каква е причината.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    При павета и при мен мърда стрелката на скоростомера. Бели ядове по ме яд че ми тръгнал малкия дисплей на километража на балончета е и че ми свети аер бвга щото ми е гръмнала централата ама аз ще го отстряяна тоя проблем.
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    След диагностика се оказа, че стойностите на ABS-а са в ред. Остава само механичен проблем в скоростомера както спомена ecotronic. Проблема е, че такива трудно се намират за вътрешен фейс.

    P.S. Някой има ли идея дали ма някакво значение ако скоростомера е от 1.9 JTD ?
    Last edited by Juventino; 11-11-2013 at 18:42.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •