Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: Евтин вариант за свещи ?

  1. #1

    Default Евтин вариант за свещи ?

    Здравейте Колеги , дойде време да сменям свещи и на моята каляска (145 1.4 ТС) , а чесно казано не разполагам с космически суми от сорта на 50+ лева на свещ (говоря за малките ) Големите не са ми проблем намерих шампиончета по 5 лева едната ,та можете ли да ми препоръчате някакъв компромисен варянт и реално има ли такива на други фирми освен НРГ някакви по-евтинки?
    Благодаря ви предварително
    Last edited by Strato; 01-03-2013 at 06:28.
    Alfa 145 1.4/TS/1997'

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Strato View Post
    Здравейте Колеги , дойде време да сменям свещи и на моята каляска (145 1.4 ТС) , а чесно казано не разполагам с космически суми от сорта на 50+ лева на свещ (говоря за малките ) Големите не са ми проблем намерих шампиончета по 5 лева едната ,та можете ли да ми препоръчате някакъв компромисен варянт и реално има ли такива на други фирми освен НРГ някакви по-евтинки?
    Благодаря ви предварително
    Денсо иридиум са много добри и много ще те изкарат ама са много скъпи 260 лева,иначе чух отзиви добри за бриск,евтини и карали до 20,30 хиляди километра.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by etrovskii View Post
    Денсо иридиум са много добри и много ще те изкарат ама са много скъпи 260 ...
    Темата е за евтини свещи, кво Денсо те гони?
    Към колегата, пуснал темата: изписано е много по въпроса и във всяка такава тема всички почват да обясняват на питащия колко не е в час, та търси евтини свещи и как трябвало непременно да сложи НЖК или "Денсо незнам къв пауър", щото били предписани от производителя и карали по 100 000 км... нищо, че след 20-30 000 може и 15-годишната алфа да я няма... Аз доскоро карах с Бош и не съм имал никакви проблеми, но лошото е, че те спряха от производство малките свещи. Сега ползвам това http://www.axm-auto.com/index2.php?b...menkl=1&show=1
    В крайна сметка решението и колата са си твои. А за Бриск-а питай ivailo rachev или намери и прочети темата му по въпроса, преди да купиш

  4. #4
    започва да се пристрастява cais's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Бош - около 16-18 лева за бройка.
    Е разбира се макс 20-30 хиляди , но е вариант .
    Аз 8-те свещи ги смених за около 80 лева с Бош
    Alfa Romeo 156 TS 1.8
    Alfa Romeo 145 1.7

  5. #5

    Default

    По-добре си поръчай нжк от ebey. При бош и шампион, вероятноста от фалшива свещ е доста голяма, а след това и главоболията.

    Иначе в общ технически има скорошна тема за Денсо, явно и там доста са свалили качеството напоследък...
    Last edited by Doomguy; 01-03-2013 at 09:53.

  6. #6
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    колега имаш ЛС

  7. #7
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Здравей,както каза колегата по-горе някъде из раздела има тема за Бриск,където аз ги пробвах.Големите са по 2 и нещо бройката,а малките по 8 и нещо,не помня точно,но лично на моята кола изгърмяха на няма и 1000 километра.Сложих си Денсо и забравих за проблема,но там цената е около 33лв. за голямата свещ и 27 за малката.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  8. #8
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    И аз съм карал с бриск и съм много доволен даже има специални и за газ излезнаха ми 60 лв и 8те
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by cais View Post
    Бош - около 16-18 лева за бройка.
    Е разбира се макс 20-30 хиляди , но е вариант .
    Аз 8-те свещи ги смених за около 80 лева с Бош
    Не е лошо да кажеш и откъде, щото пловдивския представител на Бош в пета палата на панаира от две години ми разправя, че не се произвеждат малките свещи.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Темата е за евтини свещи, кво Денсо те гони?
    Към колегата, пуснал темата: изписано е много по въпроса и във всяка такава тема всички почват да обясняват на питащия колко не е в час, та търси евтини свещи и как трябвало непременно да сложи НЖК или "Денсо незнам къв пауър", щото били предписани от производителя и карали по 100 000 км... нищо, че след 20-30 000 може и 15-годишната алфа да я няма... Аз доскоро карах с Бош и не съм имал никакви проблеми, но лошото е, че те спряха от производство малките свещи. Сега ползвам това http://www.axm-auto.com/index2.php?b...menkl=1&show=1
    В крайна сметка решението и колата са си твои. А за Бриск-а питай ivailo rachev или намери и прочети темата му по въпроса, преди да купиш
    Абе аз имам познати които карат с такива бриск и нямат ядове,първо си купи и след това драскаи ,за мене лично не е проблем да дам 500 лева за кабели и свещи но съм зимал и такива много са добри ,нещо си в грешка

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by etrovskii View Post
    Абе аз имам познати които карат с такива бриск и нямат ядове,първо си купи и след това драскаи ,за мене лично не е проблем да дам 500 лева за кабели и свещи но съм зимал и такива много са добри ,нещо си в грешка
    Абе ти какви познати имаш и с какво карат си е твой проблем. А това, че ти правя забележка да бъдеш по-адекватен към въпроса, поставен в конкретната тема, е всичко друго, но не и драскане. Едва ли някого в тая точно тема го интересува колко лева можеш да дадеш и за какво при положение, че дискутираме евтини свещи. Аз за разлика от тебе нямам познати и на познатите познати, а споделям личен опит, за да опитам да помогна на колегата. И не е лошо да укротиш малко топката. Всички сме били новобранци в тоя форум и сме си мислели, че разбираме от всичко.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Абе ти какви познати имаш и с какво карат си е твой проблем. А това, че ти правя забележка да бъдеш по-адекватен към въпроса, поставен в конкретната тема, е всичко друго, но не и драскане. Едва ли някого в тая точно тема го интересува колко лева можеш да дадеш и за какво при положение, че дискутираме евтини свещи. Аз за разлика от тебе нямам познати и на познатите познати, а споделям личен опит, за да опитам да помогна на колегата. И не е лошо да укротиш малко топката. Всички сме били новобранци в тоя форум и сме си мислели, че разбираме от всичко.
    mod edit: колега etrovskii, моля спазвай добрия тон във форума!

    Quote Originally Posted by etrovskii View Post
    Денсо иридиум са много добри и много ще те изкарат ама са много скъпи 260 лева,иначе чух отзиви добри за бриск,евтини и карали до 20,30 хиляди километра.
    чети
    Last edited by tonov; 01-03-2013 at 23:06.

  13. #13

    Default

    Благодаря ви колеги точно бриск гледах и аз но не им знам каталожния номер на малките някой може ли да ми го каже благодаря :]
    Alfa 145 1.4/TS/1997'

  14. #14
    започва да се пристрастява cais's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Не е лошо да кажеш и откъде, щото пловдивския представител на Бош в пета палата на панаира от две години ми разправя, че не се произвеждат малките свещи.
    Официален представител , но не и единствен вносител Освен това Киров бош вкарва свещи специално от турските заводи на БОШ Моите ги взех от ЕВРОСЕРВИЗ магазин за авточасти един на ул.Родопи другият им е на Бул България .Преди 2 месеца декември 2012 . В момента са ми на колата
    Ако не вярваш кажи къде да дойда за да видиш
    Alfa Romeo 156 TS 1.8
    Alfa Romeo 145 1.7

  15. #15
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Quote Originally Posted by Strato View Post
    Благодаря ви колеги точно бриск гледах и аз но не им знам каталожния номер на малките някой може ли да ми го каже благодаря :]


    http://www.brisk.biz/catalogue
    Тук може да си видиш номерата на малките и големите.


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •