Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: От алфа 145 1.6 боксер към 156тс

  1. #16

    Default

    Точно така, вземеш ли да правиш тънки сметки не трябва да си купуваш нищо.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #17
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Епааа леко бре хора.... откъде почнахме а къде отиде темата.
    И аз като купих моята ми казаха "ти луд ли се Уееее" ама същите тея хора смениха по 2-3 коли а аз още си карам алфата и си свиркам.

    Иначе по темата: Определено е по-капризен ТС от боксера,ся кой квото иска да каже ама си е така. Ако на колегата му е мерак толкова да си купи едни ТС и да кара,но според Мен не си струва толкова.
    то въпроса е че оригиналния фиатов мотор върху който е построен ТС е по-добър от него. да бяха ползвали директно фиатовия с един надпис отгоре и готово.
    точка

  3. #18

    Default

    [QUOTE=toshko69;1187850]Темата пак се омаза от лека нотка на отрицателно настроени дизелджий/свинспаркове,скрап и т.н./.Аз мога да кажа,че каквото си купиш това караш,а и зависи как караш/все пак това са серийни коли,не са пригодени за рaли шампионат от WRC,а доста колеги третират колите си като такива/.За туинспарка давам само лично мнение базирано от близо 5 годишно впечатление от моята кола.С мотор,кутия,съединители т.н. проблеми нямам.Правил съм окачването и то частично,но с тези лунни пейзажи в БГ е нормално.Сега веднага разбирачите ще се изкажат,че тепърва ще почна да имам ядове,но и като я купих тая алфа ми говореха,че ще ми побелее главата от ремонти,а си карам близо 60000 км. и съм си доволен от колицата,вози си ме без ядове,а около мен рзбиращите наляха един вагон пари в уж евтините за поддръжка марки.
    И сега малко по темата,колега купувай си като ти е мерак,все пак един живот живеем и трябва да си угаждаме на мераците.Всяко нещо си има цена и мерак с пари се гаси.[/QU
    Незнам аз съм доволен,голяма кола
    Last edited by etrovskii; 05-03-2013 at 14:17.
    Има само две мнения по въпроса – грешното и моето!

  4. #19
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Трябва да се отбележат няколко неща - ТС е мотор, който определено е по-скъп за подръжка от боксера. Само си сметни ремъци+ролки+свещи и ще ти стане ясно. Моторът си иска гледане. Като е имало преди това намеси на псевдо майстори, или каране в италиански стил - взимаш нова кола и я бримчиш без да пипаш нищо по нея докато е не се скапе- можеш да се вкараш в голям филм. Ако обаче колата е пазена и обслужвана както трябва, 2.0 ТС не е да не върви, пък който каквото си иска да разправя.
    Наистина 156 е по-скъпа за подръжка от 146, имайки предвид окачване и CF3 мотора. На този свят обаче едно е за сметка на друго. Цените на 156 са ниски и е наивно да се смята, че една кола може да е хем евтина, хем с евтина подръжка, не се чупи и върви много, харчи малко, пък и с всички екстри.
    Иначе "разбирачи" много, обаче когато човек дава собствените си пари, трябва да разчита най-вече на собствената си преценка, защото после никой от тея "специалисти" няма да ти върне нито парите, нито работата, която ще хвърлиш по дадена кола. Имам трима приятели, дето все ме майтапят за Алфата и къв "кенеф" била и тримата карат Голф 4 и тримата ги продават, понеже не вървят, а харчат много. Частите им и те не са от най-евтините, а не е да не се чупят. Ама са все разбирачи иначе и дават съвети на хората и оценки. На тях им обясних колко са зле и защо никой не им ще кошниците вече няколко месеца и май ще са си вечно техни. даже единият се надява някой да му я открадне да го отърве от нея.
    Така че харесваш кола, караш я при някой сигурен майстор за диагностика и си правиш сметката. и като вземеш нова Алфа да почерпиш .
    Last edited by ivo_red; 09-03-2013 at 23:01.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •