Results 1 to 15 of 15

Thread: Смяна на странично огледало за задно виждане на Алфа Ромео 156-ца 98г.

  1. #1
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default Смяна на странично огледало за задно виждане на Алфа Ромео 156-ца 98г.

    Здравейте колеги. Понеже сменях черната пластмаса на огледалото, реших да пусна и тази тема със снимков материал.

    Махаме тази черна пластмаса където се крият 3 болта шестограм 5-ца които държат цялото огледалото. (снимка 1)

    Махаме я като с права отверка подпъхваме и дърпаме навън. Държи се на 2 метални скоби (снимка 2).

    При издърпването металните щипки при мен останаха във вратата затова ги извадих и ги поставих на старото им място за слагането накрая (снимка 3).

    Откачаме буксата на огледалото с права отверка (снимка 4)

    Взимаме шестограм 5-ца и отвиваме 3-те болта (снимка 5)

    Внимателно сваляме повреденото огледало.(снимка 6)
    Развиваме 3-те болта с звезда Т-20 (снимка 7) и отделяме държача на огледалото на вратата понеже ще ни пречи, а ще сменяме само черния кожух на огледалото. Развиваме ето този болт (с кръстата отверка) (снимка 8 ) и сега предстои трудната част. Понеже не-можах да сваля само стъклото за да извадя електрическата и механична част на огледалото видях, че в предния край- на върха под стъклото се крие още един болт чрез който ще излезе целия механизъм със стъклото (снимка 9 и 10).
    Изваждаме огледалото с механизма от счупения корпус. (снимка 11) и взимаме новия корпус (снимка 12). Преди да пъхнем огледалото в корпуса е добре да си сложим болчето в отвора понеже после ще ни по трудно и може би ще Ви трябват пинсети да го пъхнете, ако сте с дебели пръсти като мен (снимка 13).
    След като го наместим прихващаме 2-та болта по малко за да прилепне точно (снимка 13, 14, 15,16 ) и тогава ги затягаме и с това почти сме приключили. Започваме сглобяването в обратния ред.
    Слагаме металния държач на вратата с 3-те болта звезда Т-20) (снимка 7), след това наместваме внимателно цялото огледало с държача на вратата (снимка 6) и завиваме отвътре 3-те болта с шестограма (5-ца) (снимка 5). Включваме отново буксата (снимка 4) , слагаме черната пластмаса (снимка 1) за да не се виждат болтовете и сме готови (снимки 17,1.

    Другия начин за сваляне на стъклото на огледалото е чрез щипките (снимки 19, 20, 21, 22, 23)

    Може да има и по лесни начини, но аз открих тези двата.
    Надявам се темата да бъде полезна макар, че всичко това е елементарно.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg   2.jpg   3.jpg   4.jpg   5.jpg  

    6.jpg   7.jpg   8.jpg   9.jpg   10.jpg  

    11.jpg   12.jpg   13.jpg   14.jpg   15.jpg  

    16.jpg   17.jpg   18.jpg   19.jpg   20.jpg  

    21.jpg   22.jpg   23.jpg  
    Last edited by Lyubo; 02-03-2013 at 16:50.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  2. #2
    Запален алфист scarface's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    софия
    Age
    48
    Posts
    131

    Default

    По лесно е да се свали стъклото преди това но трябва да се внимава да не се отчупят щипките,така че ако не си го правил преди това по-добрия начин е този който си описал. Интересно ми някой ако знае лесен начин за слагане на изпаднала законтряща шайба която държи пружината(често срещан проблем при 156)защото пружината е доста яка.
    alfa 164turbo s4
    части втора употреба за алфа всичко за 156
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=45563
    0888556609 Коко Алексиев

  3. #3

    Default

    Най-лесен начин е когато имаш скоба или някакво приспособление специално за това.....друг вариант не виждам......аз съм го правил дори и без стиски....голям зор видях.....с чук и щанга.....друго нямах под ръка...................а и една отвертка.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4
    Запален алфист sole_moe's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Pleven
    Posts
    162

    Default

    Лесно става даже без да свалям цялото огледало като е на колата.Развивате 3 те болта на огледалото от вън развивате механизъма от тялото на огледалото и слагате пружината и зегерката на стойката и натискате със тръба от горе горе долу същият диаметър зегерката влиза във канала .Ако искате може да сложите малко лепило от горе със течен метал или поксипол
    156 SW 1.9JTD 110ph

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by scarface View Post
    По лесно е да се свали стъклото преди това но трябва да се внимава да не се отчупят щипките,така че ако не си го правил преди това по-добрия начин е този който си описал. Интересно ми някой ако знае лесен начин за слагане на изпаднала законтряща шайба която държи пружината(често срещан проблем при 156)защото пружината е доста яка.
    Е така де, но нали все някога трябва да има "първи" път.



  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by scarface View Post
    По лесно е да се свали стъклото преди това но трябва да се внимава да не се отчупят щипките,така че ако не си го правил преди това по-добрия начин е този който си описал. Интересно ми някой ако знае лесен начин за слагане на изпаднала законтряща шайба която държи пружината(често срещан проблем при 156)защото пружината е доста яка.
    На настолна бормашина!
    Може и на най-обикновена стойка за бормашина, слагаш подходящ камък от гедоре който да легне добре в/у пружината и натискаш.......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  8. #8

    Default

    С две думи си трябват,поне елементарни условия
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #9
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Колеги пуснал съм счупеното (пукнатото) огледало за 156-ца за подаряване, ако на някой му върши работа негово е. Може да го видите в темата подарява. Електрическо е с подгряване.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  10. #10

    Default

    Здравейте колеги, реших да не пускам нова тема, а да пиша в тази със следния проблем.

    Някой ми е обърнал огледалото и се чудя дали има какво да се направи и ремонтира или направо трябва да го сменя? Моделът е Алфа 156 2.0 2000г.

    Благодаря
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 004A6C0B-4A5E-4FF2-B11B-4D5771F789D5.jpg   74F2B975-5075-448A-9366-0CDF2A566B46.jpg   5BAC421B-7352-4B7B-BC23-2E7B7E098421.jpg  

  11. #11
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Изскочила ти е зегерката.
    Вариант 1:Поставяш я отново,до следващият път.
    Вариант 2:Купуваш друго огледало,и след известно време се връщаш на Вариант 1.
    Вариант 3:Изхвърляш оригиналната зегерка,поставяш обикновена,като преди това правиш канала по-дълбок.
    П.П.Играл съм ги и трите,препоръчвам №3.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  12. #12

    Default

    Благодаря за отговора. При вече ясна причина намерих и точното мнение от колега имащ същия проблем.

    За съжаление аз не се чувствам толкова технически способен, за да го оправя сам (мога да го разглобя и сглобя като цяло, но вътрешната част със зегерката и другите елементи да оправя май не) и затова към момента остава така.

  13. #13
    започва да се пристрастява Valenses's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Шумен
    Posts
    65

    Default

    Аз моето го разглобих и с камък от гедоре притиснах пружината на менгеме. Стана точно за 5 мин. Не ме питай преди тва колко се мъчих с клещи докато ми дойде акъла.
    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

  14. #14
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by Valenses View Post
    Аз моето го разглобих и с камък от гедоре притиснах пружината на менгеме. Стана точно за 5 мин. Не ме питай преди тва колко се мъчих с клещи докато ми дойде акъла.
    Правилно си се сетил,още по добре става с подходяща тръбичка,обаче когато го направих това упражнение няколко пъти и ми писна.Тогава направих по дълбок канал и поставих хубава зегерка.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  15. #15
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    С тръбата от прахосмукачката също ста

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •