Results 1 to 10 of 10

Thread: ремонтен к-т шарнири за скоростния лост...???

  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default ремонтен к-т шарнири за скоростния лост...???

    Мисля, че и преди съм поставял този въпрос, но така или иначе досега не съм получил отговор...
    Продава ли се комплект тефлонови втулки, които се намират в шарнирните съединения на лостовата система за превключване на предавките?
    Иначе, досега съм питал на няколко места, но там ми дават цени - 65, 68, 80лв на съответната щанга/лост (цялата система се състои от 3бр лостове). Никъде обаче не дават цена само на втулките, които всъщност се и износват... Някои да има повече инфо по въпроса?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default

    Значи аз преди 2 години се зблъсках с тоя проблем 3 щангички са Да.продават се на щанга няма само втулки убих се да ги търся ................ доколкото си спомням бяха еднакви самоче с различна дължина и накрая са като шарнирчета ама бяха толква разбити...... че бяха за боклука. на сякаде ме гледаха като полезно ископаемо и така и така вече бяха свалени пак да ги сложа нали се сещаш И понеже тогава бях в свищов колата беше разглобена там купих от плевен от магазина 3 някакви по дълги бяха от друга италянска кола ама шарнирчетата им бяха накрая същите срязахме ги с флексито и ги снадоха и завариха по размера на оригиналните и гас още е така голяма цигания напраихме ама ...... лоста е стегнат включва си скоростите няма ядове ...........тихо прошепвам да не ме чуе дявола и хварлям щипка солчица ...........
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    На типото го имах същия проблем, много тъпа работа Сигурно на 155 е нещо подобно, нали се фиат...
    Та и аз се бях разтърсил за ремонтен комплект. Има ги, предлагат се поотделно трите щанги, но са с шарнирите в двата края комплект. Обаче нещо цената не ми хареса (по спомен нещо 35/45/55 лв според зависи коя от трите) и правих едни цигании със запълване на шарнира колкот да не се вади
    Поотделно шарнир нямаше (то и не знам как може да се ремонтира)

    пп: на фиата едната щанга предава движението на лоста напред/назад, другата съответно ляво/дясно, а третата е просто фиксираща. Обикновено се разбиват първите две, така че погледни, може да не се наложи да сменяш и трите

    EDIT: е сега го погледнах в епер-а. Картинка позната до болка. Се едно гледам типото. Ако решиш да правиш, свали щангите и провери дали от типо/темпра няма да станат. Обикновено цените са в пъти надолу. И друго - провери си вилката, която е в/у кормилната рейка. Има един ш..ан лагер, който ако се разбие, лоста се мандахерца.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default

    не съм сигурен ама маи за алфа бяха други че аз зимах от типо и ги рязах и снаждах маи таи беше абе старшен цигания бах свъртял ама раоти
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

  5. #5
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Проблема при мен е, че при превключване на скоростите имам усещането, че някъде нещо закача... Всички вещи лица, които обиколих за съвет ми казаха, че проблема не е в синхронизаторите на скоростите или съединителя(както аз си мислех), а е някъде по лостовата система. Но при огледаа на същата - никой не стигна до заключението, че шарнирите са разбити, а само пръскаха малко масълце и казваха... "карай!!!"... Карай.. карай... ма мене това закачане ме дразни
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  6. #6
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    E не, то ако са разбити шарнирите има луфт в лоста, но скоростите си се включват перфектно. Щом лоста се движи трудно, най-вероятно проблема е във вилката. Във фиат-форума има цяла ода за нея.
    Е тва нещо от картинката:
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #7
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    на кое му казваш вилка ?
    ...номер 1 ли имаш предвид или...?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  8. #8
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    на кое му казваш вилка ?
    ...номер 1 ли имаш предвид или...?
    Бе и аз съм се изказал
    Имам предвид целия възел и по-специално мястото на лагеруване с кормилната рейка на част (4)
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  9. #9
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by tonov
    Quote Originally Posted by Z:)m
    на кое му казваш вилка ?
    ...номер 1 ли имаш предвид или...?
    Бе и аз съм се изказал
    Имам предвид целия възел и по-специално мястото на лагеруване с кормилната рейка на част (4)
    е, значи ще гледаме за луфтове някакви
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  10. #10
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Имам един въпрос...знам,че темата е старичка,но мисля,че е актуална все още.Сменях рейка,а нали на нея лагерува механизма на скоростите-та явно нещо е станало,щото сега ми се изключва от 5-та скорост както карам.Въпросът ми е-каква може да е причината.Тя 5-та и преди влизаше малко трудно,но никога не е изключвала

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •