Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Трети стоп със светодиоди?

  1. #16
    започва да се пристрастява cTaHuO's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велико Търново/ София
    Posts
    37

    Default

    Колеги първо да си кажа, че аз имам само бегли познания по електроника
    Иначе аз използвах тоя стабилизатор на напрежение най-вече понеже такъв имах.. Не исках да слагам съпротивления, понеже с тия диоди трябваше да сложа и алуминиевия профил за охлаждане и щеше да стане нагъчкано, а те и доста греят..
    И аз знам че за диоди е най-добре да се ограничат по ток, но нали като е стабилизирано напрежението не би тябвало да се вдигне тока през диода? А иначе ме притесняваше за тоя стабилизатор, че доколкото бях гледал за тях трябва да има поне два волта разлика за да сработят( т.е. да е 14 волта), а до стопа едва ли стигат толкова, но всичко си тръгна. Да може би при само волт и нещо разлика не е най- подходящото решение, но както казах това имах

  2. #17
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    да, трябва захранващото напрежение да е с 2 волта и нещо по-високо от стабилизираното. но и в твоя случай става. просто никога няма да е повече от 12волта, но и никога няма да е точно 12 волта.
    точка

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by cTaHuO View Post
    Здравейте колеги,
    Ето това е моето решение за светодиоден 3ти стоп. Както писах по нагоре използвал съм едноватови червени диоди. Две групи от по 5 диода вързани последователно и един стаибилизатор на напрежение 7812. Диодчетата са залепени за алуминиев профил, защото по принцип се нуждаят от охлаждане, но тъй като е стоп светлина и не свети постоянно не е особен проблем.. Черното на снимките е горещ силикон Аз съм доволен- вече около година е така и няма проблеми. Свети по-силно от оригиналния, но не вади очи все пак.
    Красиво е станало, аз съм фен на такива ефектни светлини по-колата, както интериорно, така и външно. Бих се помъчил и аз да си го направя, но не ме бива по-електрониката, макар да съм завършил електро-техникум, а по-снимките гледам, че яко запояване е паднало...



  4. #19
    започва да се пристрастява cTaHuO's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велико Търново/ София
    Posts
    37

    Default

    Благодаря колега Със светодиоди винаги е по ефектно. При мен обикновени крушки останаха само по задните светлини засега, но и на тях ще им дойде времето Иначе запояването не кой знае какво ама иска малко практика и някой да ти покаже два три пъти как се прави като хората.

  5. #20
    JTD power Vasil82's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    140

    Default

    ето моят със СМД диодна лента е от около 2г. и няма ядове
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20130318_234623.jpg   IMG_20130318_234631.jpg  

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    http://vbox7.com/play:mb32a77d3a

  6. #21

    Default LED Дневни светлини NOLDEN или PHILIPS

    Здравейте!

    Съвсем от скоро се регистрирах във форума и имам няколко въпроса. До преди месец се консултирах винаги с моя автомонтьор, на когото има пълно доверие, но замина да работи в чужбина и сега ми трябва второ мнение, така че благодаря предварително!
    На Алфа Ромео 159, 1.9 JTDM (120 Hp) дизел съм решил да си сложа допълнително LED дневни светлини и доста проучвах въпроса, кои ще са най-подходящи, от къде да ги поръчам, кой предлага най-изгодни цени и т.н. Спрял съм се на производители като NOLDEN или PHILIPS, но все още се колебая. Намерих LED светлините в един онлайн магазин, но се чудя дали някой е намерил по-добра цена и може да ми препоръча и други решения?

  7. #22
    започва да се пристрастява cTaHuO's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велико Търново/ София
    Posts
    37

    Default

    Quote Originally Posted by Vasil82 View Post
    ето моят със СМД диодна лента е от около 2г. и няма ядове
    Предполагам си махнал рефлекторчетата и директно зад червеното стъкмо си сложил лентата? Добре изглежда, а и май е най-безболезнения начин. Мислех го и аз този вариант

    ---------- Post added at 20:22 ---------- Previous post was at 20:15 ----------

    Quote Originally Posted by mozes View Post
    Здравейте!

    ...
    Колега аз не знам на 159 дали е удачно да слагаш изобщо от тоя тип дневни светлини.. То и на алфа като цяло си е нож с две остриета. Има някои коли наистина им отива и се получава много добре, но обикновено се получава циганийка, според мен.Разбира се много зависи от изпълнението- повечето хора просто ги бодват на бронята или решетката и то на колата и стои като подарено и е грозно. Особено на 159-ката където почти няма какво да се бутне по външния вид, мисля че трудно ще се получи добре.. Аз съм намислил на 156-цата един вариант, но не ми остава време да го довърша. Според мен си помисли хубаво

  8. #23
    JTD power Vasil82's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    140

    Default

    отворих стопа махнах платката със стрите и направо сложих диодната лента,пробвах как свети с бяла и червена и предпочетох червената светлината е по наситена.

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    http://vbox7.com/play:mb32a77d3a

  9. #24
    Запален алфист TheRaDoOo's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Видин
    Age
    34
    Posts
    169

    Default

    Здравейте колеги, някой правил ли е стоповете на 156 с диодни крушки вместо обикновенните, и изобщо възможно ли е това?
    Alfa Romeo 156 2.4JTD+++ Alfa Romeo 156 1.9JTD+
    ex. Fiat Stilo 1.6 16v

  10. #25
    JTD power Vasil82's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    140

    Default

    ето и през деня как се вижда
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20130320_102809.jpg  

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    http://vbox7.com/play:mb32a77d3a

  11. #26
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Vratsa-Sofia
    Posts
    18

    Default

    ...
    Last edited by abs0lu7en; 03-07-2015 at 01:15.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •