Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39

Thread: Новото Ферари LaFerrari

  1. #31
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Теб не те кефи, че Феручо е бил против Ферари, ма така с малко амбиция и италански характер, се е родила спортна марка. Хубаво или лошо, ма и Енцо Ферари и бил пилот каращ Алфа, пък после се поизпокарал с тях, та да направи собствена марка. И понеже историята е сходна, та дай и ние като Алфисти да мразим и Ферари, щото и те били гадни.[COLOR="Silver"]
    Може и да си прав, макар че историята между Алфа и Ферари съвсем не е аналогична и не мисля, че има алфист, който да не харесва Ферари. Най-малкото щото никой истински алфист няма да си изкриви душата и да каже на черното бяло, а именно, че Ферари е по-слаба марка. А за Ламбо не насаждам на никой моето мнение. Просто смятам, че е нон-сенс да правиш спортни коли, които нямат спортна "кариера", така да се каже. Тогава това са псевдо-спортни коли, лъскави играчки за богаташчета. Предпочитам 30-годишно счупено Ферари, честно казано, но там ще знам, че примерно скоростната кутия е почти същата като на еди коя си тяхна състезателна кола или пък воланът е директно взет от някой болид...е това е спортна кола

  2. #32
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    А замисли се над това: другите "спортни" марки (като Мазерати, Лотус, Астон Мартин и т.н.) правят ебахти колите, дето са извънземни в сравнение с това, което който и да било от пишещите тук за съжаление някога ще кара, ОБАЧЕ "феновете" гледат нек'ви статистики, времена, коне, въртящи моменти и стигат до извода, че "абе ок е DB9-тката ама в сравнение с едикоеси Ферари дето е САМО Х-десетки хиляди евро по-скъпо, НИЩО НЕ СТАВА, защото е с 4 секунди по-бавна на едикояси писта")... И кво - аз да си купя 8С/DB9/Elise/Carrera GT/Gransport/etc. ама да ми обясняват някакви нърдчета дето не стават от комповете, книжни плъхчета и статистици, че всъщност не карам баш истинска спортна кола, щото едикоя си дето е на почти същата цена е с "ехееееее" цели 20 коня отгоре и взима "Нюрбургринг" за 3 секунди по-бързо от моята..?! А па като ми излезне някоя нинджа с едно тунинговано Скайлайнче, дето цялата кола със се тунингите струва 1/3 от моята и ме отвее с ЦЕЛИ 8 секунди, к'во пра'йм..?!

    Ми мерси, аз ако правя такива коли и знам, че винаги ще има все някой дето е направил нещо по-... от мен (а то не трябва да си кой знае колко интелигентен за да прозреш това, ако ще не Енцо Ферари, ами не знам кой да си) по-скоро клоня към тази "философия" - ДА! Играчки за богати са, както и огромен процент от моделите на Ферари, както и 95% от всички останали "екзотични" коли, само дето тия са решили да си го признават...

    Много силно се съмнявам, че ако те повозят с което и да е Ламбо на писта, няма да ти побелее косата ако седиш вътре, нищо, че не е таргетирано да е "истинска" спортна кола...

    ПС: Не съм фен на Ламбо - просто казвам, че има някаква логика във "философията" им, поне според мен...
    Извинявай, но това, че изразявам мнение против философията на Ламборджини, не ти дава ама никакво основание да ме наричаш книжен плъх и нърд. Да, може да съм имал само една кола до момента и да не съм карал много, но то тука, както стана ясно почти никой не е карал нито Ферари нито Ламбо, така че всички говорим на теория. А това, което казваш за тунингованото скайланче е точно камък в градината на Ламборджини, щото те правят луксозни бързи коли, което е на практика постижимо от всеки 20-годишен ентусиаст с достатъчно много пари в банковата сметка на баща му. Съвсем друго е да направиш истинска спортна кола, която не само да ускорява бързо до 100, а и да спира бързо, да завива добре и да, да вземе Нюрборгринг с 30 стотни по-бързо, щото това е спортът! Извинявай, ако не ти харесва, но проблемът не е в мен! И не, не винаги ще има някой, който да е по-добър от теб, ако не вярваш, че не можеш да си най-добрия, значи по-добре не се мъчи да влизаш в играта изобщо
    Last edited by Dimicha; 13-03-2013 at 14:37.

  3. #33
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    ..... просто мисля, че не всичко е секунди и награди...
    Да,ама това си е твое мислене- което не означава,че е правилното.

    Истенски спортни коли се правят да са БЪРЗИ,така че няма как секундите за които философстваш да не са от значение

    Неслучайно всяка уважаваща себеси спортна кола има записано официално време.....сещаш се къде. Как си обясняваш тоя факт?!?

    Не говорим за Ролс или Бентли,че секундите и бързината да не са чак от такова значение .....в истенския спорт точно въпросните секундите са определящи.

    Всъщност дори незнам защо коментираме ужасно грозното ( и скъпо) Ламбо като темата е за най-бруталното Ферари създавано някога.

    п.с не съм Ферари фен
    146 Turbo

  4. #34
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Тук се сравняват различни класове автомобили. Сравняват се коли за писта и ГТ коли. Да не говорим за параходи като Ролс и Бентли. Това че колата има 4-500 коня под капака не я прави веднага спортна в смисъла кола за писта. Луксозните ГТ-та са коли за гъзари, които правят впечатление с външността и лукса си, а конските сили са само за увеличаване на първични полови органи на собственика. Не може спортен автомобил да тежи 2 и повече тона.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Да,ама това си е твое мислене- което не означава,че е правилното.

    Истенски спортни коли се правят да са БЪРЗИ,така че няма как секундите за които философстваш да не са от значение
    Така е, ЕВАЛА! Спирам да философствам.

  6. #36
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Ясно е че Ферари-то е дяволски бързо. Ма се чудя, кой, кога и къде е карал обсъжданото Ламбо, че знае колко е бавно и позьорско?
    А по отношение на дизайна.......ми всеки си има вкус. За мен никога, никъде и по никакъв повод не е сътворявана по-грозна спортна кола от великата икона Порше, ма хората си ги купуват. Доколкото разбрах, с въпросните Ламбота също не е имало проблем с продажбите. Та май отново стигаме просто до пристрастия, породени от незнание, а не реално обсъждане на нещо конкретно.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #37

    Default

    Спора е малко тъп, защото малко хора тук са карали подобни коли, и май няма някой, който да притежава такива (поправете ме, ако греша). Всеки си има вкус, аз лично не харесвам новите модели на Ламборгини, виж класиките са друга бира. Въпреки, че съм фен на Ферари, не мога да си изкривя душата. Аз също не мога да разбера какво толкова се прехласват по Порше, винаги са ми били еднотипни и са ми приличали на Фолк Бийтъл. И все пак, не бил отказал едно .

  8. #38
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Ама изобщо не съм визирал теб с това определение (или някой друг от пишещите) - съжалявам, че си го приел така и съм те обидил без да съм имал такова намерение. Говорех съвсем принципно - повечето от тия невероятни анализатори и специалисти само "на хартия" познават колите за които се счупват от разбиране, това исках да кажа, както и това, че поне аз намирам логика и във въпросната философия (защото предполагам, че повечето са на твоето мнение, че трябва спортните резачки да се доказват по някакъв начин) - просто мисля, че не всичко е секунди и награди...
    Или казано по друг начин - за всеки влак си има пътници (аз като събера пари ще взема едно Ламбо, па вие ме късайте по пистите с Фераритата)...
    Поздрави!
    Сори и аз малко овър-реактнах, но водих подобен спор в facebook-a и затова бях малко пренавит. Peace!

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    темата е за най-бруталното Ферари създавано някога.
    Така е, Ферарито е уникално, макар че по моя вкус едно Ферари трябва да е дори по-крещящо като дизайн. Това е красиво и дето се вика почти съвършено, старите ферарита имат все по нещо изчанчено в дизайна, което да ти напомни за кво става дума под ламарините... мислите за системата

  9. #39
    Адвокатът с Алфи-те damyanov's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Един Господ знае къде...
    Age
    50
    Posts
    178

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Съвсем друго нещо имах предвид с тая реплика. Иначе в 159-ката и в 156-цата има никак не малко немски части. А когато се подменят с нови, отново е желателно да бъдат пак немски, че иначе страданието става по-голямо.
    От моя скромен опит като собственик на 159(1,5 г.) смея да твърдя, че досега само части на немски производители са давали фира...
    пък дали е добра идея да се заменят пак с такива - поживьем, увидем, има и немски и иностранни

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •