Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 88 of 88

Thread: Сменям кораба

  1. #76
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Смятам че колегата myato е абсолютно е прав.
    166 2.4JTD-00г.

  2. #77
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Въпреки това съм постигал за целта на експеримента стойности на среден разход около 4.0/100 за кратки разстояния и 4.8 за по-дълги. Нормално, ако не се занимавам с глупости харчи 6.0 - 7,5 извънградско.
    Може, може и по-малко - наистина, по равните като тепсия аутобани в Северна Германия и средна скорост около 90 км/ч - и германска нафта:

    Бившата ми 166 (1999 г., 136 к.с. оригинално), ICS-а беше поразително точен

    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  3. #78
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    И ти отказваш да мислиш.
    Всичко това щеше да е вярно ако живееш в някакъв идеален свят без странични фактори.


    Ето. Както каза колегата горе, хората се мъчат от години да открият перпето мобиле, или иначе казано закона за запазване на енергията, и ти го направи.
    Имаме автомобил, засилваме го, пускаме го по инерция и защото има маса може да обиколим планетата 10 пъти, докато ни се изтъркат гумите.

    Да, забравих, че аз не свалям разхода под заводския...
    Спирам с коментарите.
    За нас верно жени и пътища нема ли?

    Ай наздраве!
    От тук нататък няма да карам по инерция с изключена скорост, току-виж съм почнал да харча 2.5 на 100 км.

    Направете си разчетите по пълен пълен, а не по fuel off, щот май забравяте после горивото за ускорение, за да изминете същият път, който сте изминали без съпротивлението на мотора!

    @VIHHRONNY - все още чакам номера ти на лично, защото проявявам интерес към колата!!!
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  4. #79
    Запален алфист Росен Желев's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    284

    Default

    Сега, относно разхода че минала 320 км с 15.5 л нафта може и да е вярно но тогава може би атмосферните условия са били подходящи да кажем попътен вятър и т.н.Но какво става примерно като се хванате на бас и има силен насрещен вятър?Разход 7 на 100.
    Алфа 166 2.4 JTD

  5. #80
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Default

    Няма басове. Прост експеримент на който разходите ще поеме единия или другия.

    Жените тия теми не ги интересуват, бебета, клюки FB да.

    Наздраве ма ракията свърши и сега накъде...

    Наздраве, добре че бира има.

    Linkestis нищо лично, ма зехте ташак да си праите.

    Нищо няма никакво значение, важното е да сме здрави и щастливи с манерки, кошници, щаиги и т.н.

    Но за разхода не отстъпвам.

  6. #81

    Default

    Напротив!Ташак с теб не си правя,щото не се познаваме.Изказах мнение за автомобила ти и естествено ти се засегна.Казах че не съм си и помислял че има по-голяма манерка от моята особено като и срязах тавана.Повтарям че ти желая да получиш желаната сума,и ти казах да не приемаш на вътре мнението на непознати,макар аз да се паля от такива неща ....
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #82
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by VIHHRONNY View Post
    На колегата от #38-ми - Нафта на 2.15лв/л, 33 лв са 15.35 л. Да с толкова ще направя 320 км извънградско, че и повече.
    Искаш да се обзаложим ли? Не си падам по хазарта. Ще ти предложа друго.
    Сипваш не до горе, а точно 15.5 л на празен резервоар (гарантирано от мен +- 200 грама няма как) + 10 лв винетка и го праим. Няма зиме, няма лете.
    В единия случай поемаш горивото, винетката и 50 лв за мен (и ако прецениш да я взимаш ще ти приспадна тези разходи), в другия ти поемам направените разходи и се признавам за НЕправ. Съгласен ли си ?
    С 15.35 л при 4.796л/100км прави 320 км.
    СЪГЛАСЕН ЛИ СИ ?
    Това с нафтата на 2.15 съм го пропуснал. Точно толкова е реалния разход, който със старание може да се постигне на този автомобил. Под това (както изчислявах около 4/100) е невъзможно. Около 4.5 може да постигнеш ако си с дългите скорости. Ако си с новата кутия, то под 4.7, 4.8 е много трудно, към невъзможно.

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post
    Да, забравих, че аз не свалям разхода под заводския...
    Спирам с коментарите.
    Добре, че ги спря.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #83
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Default

    Quote Originally Posted by Росен Желев View Post
    Сега, относно разхода че минала 320 км с 15.5 л нафта може и да е вярно но тогава може би атмосферните условия са били подходящи да кажем попътен вятър и т.н.Но какво става примерно като се хванате на бас и има силен насрещен вятър?Разход 7 на 100.
    Няма ветрове, няма зима - лято. Това е многократен резултат в рамките на 80000 км с тази кола.
    Сред приятелите ми има само един с 320 който ме конкурира с 0.1-0.2 на изванградско и заради него този експеримент съм го провеждал многократно.
    Наистина по-малко от това не може, но може всеки път.


    Успех и безаварийно.

    Живи и здрави...

  9. #84
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Как се заядохте обаче, все едно някой си е купил Алфа, за да пести гориво ...
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  10. #85
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Как се заядохте обаче, все едно някой си е купил Алфа, за да пести гориво ...
    Не, но защо да даваш пари за излишно гориво?
    Все едно съм си купил 3 литрово БМВ, за да пестя гориво. Това не ми пречи да карам икономично и всеки месец да ми остават по едни 100лв отгоре за това, че карам пестеливо.
    Разни хора, разни идеали...
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #86
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Така е, ама на фона на останалите разходи, които имаш за кефа да караш Алфа, БМВ или подобна марка, половин или един литър на 100 е капка в морето ...
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  12. #87
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Не, но защо да даваш пари за излишно гориво?
    Все едно съм си купил 3 литрово БМВ, за да пестя гориво. Това не ми пречи да карам икономично и всеки месец да ми остават по едни 100лв отгоре за това, че карам пестеливо.
    Разни хора, разни идеали...
    Е да си беше взел 2 -литрово.....повече пари щяха да ти остават! Немога да го разбера това мислене

    В подраздела на флагмана на Алфа се води спор за грамове, и дали ПХ или ППХ е по-икономично...излагация.

    Аз като излизам извънградско,гледам предимно да си направя кефа,пък колкото изгори-толкова, както спомена и един колега

    Често ми се случва да тръгна за някъде,като предварително съм заредил гориво което мисля да ми стигне.........и на средата на пътя спирам да дозаредя,ухилен до уши, заради причините които са ми вдигнали разхода.

    Чак немога да повярвам,че има хора когато видят спускане на доло,почват да пресмятат веднага колко % е наклона,каква е скоростта на насрещния вятър и т.н....и как им е по-икономично: дали на свободна или на върната газ

    Успех с продажбата на колата,инъче
    146 Turbo

  13. #88

    Default

    Пълни се догоре, после пак догоре и винаги до горе, единствената реплика, която използвам когато зареждам е - догоре, без да прелива. Пожелавам го и на вас.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •