Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 71

Thread: Служебното правителство............

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Има много истини във въпросния материал, за съжаление.
    Въпреки, че не разибирам, защо някой пише нещо а няма доблестта да го подпише.
    Тъй че освен всичко останало явно се цели и разпалване на омраза. Отново и отново...........

    А затова, че сме простаци, спор няма. Който не вярва, да погледне по чуждоезичните форуми, какво е. Само по омразата и простащината можеш безпогрешно да разпознаеш българския форум.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ми не, не се слагам в тая категория и не слагам всички в нея, но за съжаление са доста често срещани и определят облика на българите.Както асоциират българите с цигани.Наскоро моя племенница си намерила работа в Австрия и и викали циганка.За тях българин е равно на циганин, сещаш се защо.
    E сещам се, така е и в други държави от ЕС, като следствие.
    Новсе пак не трябва да мислим, че това ще е вечно.Вечни неща няма-всичко тече и се се променя, а колко бързо и правлино зависи от всички ни.

    ---------- Post added at 01:39 ---------- Previous post was at 01:38 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Има много истини във въпросния материал, за съжаление.
    Въпреки, че не разибирам, защо някой пише нещо а няма доблестта да го подпише.
    Тъй че освен всичко останало явно се цели и разпалване на омраза. Отново и отново...........

    А затова, че сме простаци, спор няма. Който не вярва, да погледне по чуждоезичните форуми, какво е. Само по омразата и простащината можеш безпогрешно да разпознаеш българския форум.
    Съгласен съм с двата извода-да, но вместо само да въздишаме и пъшкаме, да правим и по нещо за промяна.Винаги промяната започва от промяната в отделния човек.А много от недъзите ни, пак повтарям са присъщи и на всеки друг човек извън България.Но поради редът, който има в другите държави, тия им черти са озаптени.
    Last edited by fred; 26-03-2013 at 21:53.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  3. #33
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Според мен всички австрийци са фашисти.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  4. #34
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    А сега някой чех да ти пусне мнението в австрийски форум и да провокира братята австрийци , примерно де.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #35
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Еми, така ми звучат всички тези тъпотии, че българите навсякъде ги идентифицирали с крадливи роми.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  6. #36
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Ами като се замислиш, основание имат хората, не се съм за ромите, нито толерирам безличното отношение на обществото към тоя проблем, ама и у нас никой не прави нищо за това, да се промени нещо повече с циганите.Не че и крадливите българи се радват на по различно отношение.Само дето циганията генерира само цигания.
    Last edited by fred; 27-03-2013 at 21:05.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  7. #37
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Дай пример някоя държава да ги е интегрирала, аз поне не се сещам.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #38
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Почти навсякъде са интергрирани (то е ясно, че на 100% няма как да станe).Цигани има в цяла Европа.Никъде, освен в бившите соц страни, ги няма проблемите с тях -висока тежка престъпност, кражби (групови, едри, а не дребните кражби), убийства.
    В най близката до нас, Гърция, има цигани и нещата са коренно различни.Не крадат, живеят в по добри жилища.
    Имам познати с къщи в сев. Гърция -няма кражби и обири, да не говорим за убийства?Там имаше дребни кражби, изолирани случаи, но бяха разни албанци и бързо ги оправиха.
    Да не говорим за Австрия, Германия, Финландия, Швеция и прочее северни и тамошните цигани.
    Last edited by fred; 28-03-2013 at 20:54.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  9. #39
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    292

    Default

    Почти навсякъде са интергрирани (то е ясно, че на 100% няма как да станe).Цигани има в цяла Европа.Никъде, освен в бившите соц страни, ги няма проблемите с тях -висока тежка престъпност, кражби (групови, едри, а не дребните кражби), убийства.
    В най близката до нас, Гърция, има цигани и нещата са коренно различни.Не крадат, живеят в по добри жилища.
    Имам познати с къщи в сев. Гърция -няма кражби и обири, да не говорим за убийства?Там имаше дребни кражби, изолирани случаи, но бяха разни албанци и бързо ги оправиха.
    Да не говорим за Австрия, Германия, Финландия, Швеция и прочее северни и тамошните цигани.
    Никъде(!!!), ама никъде не са интегрирани (може би само в Индия - по разбираеми причини). Навсякъде, където съм бил и съм говорил с местни хора, циганите са смятани за индивиди, които се занимават с престъпления (най-вече кражби и измами). Просто на тях им е залегнало дълбоко в културата, че няма нищо лошо да открадне, за да живее и нямат никакво желание да се променят (това вече го знам от цигани). Дори един от 'по-свестните', които съм срещал си имаше изказване по въпроса: "един циганин ако не излъже, или не открадне, не е циганин". Не може да се интегрира нещо, което не иска да се интегрира. Всъщност, може - като се разделят и се пръснат сред останалото население. След време (поколение.... две....три), ще се омешат с местните и ще се интегрират. Само че........на това май вече му се вика асимилация. Иначе Франция ни показаха вече точно как става интегрирането им - на влака и....да ги няма.

    http://www.segabg.com/article.php?id=611108
    Alfa Romeo 145, 1.6i boxer - продадена
    Alfa Romeo 164 Super, 2.0 TSPARK
    Lancia Kappa 2.4 5.20

  10. #40
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Ами Франция ни ги показа, ама не се справя така с арабите, които и причиняват много по големи проблеми от нашите цигани.Имам познати живули във Франция дълги години и трябва да ти кажа, че нашите циганьори са като дечица пред оная пасмина.Но няма да ги видиш качени на влака или кораба за Алжир, Мароко и прочее, защото статута им е друг.
    А не знам ти какво разбираш под интеграция, горе съм го описал.Достатъчно е да си чел нашите родни класици, за да разбереш какво имам предвид.
    Това, което се случва в наши дни никога не се е случвало преди.Не защитавам циганските беззакония, но не защитавам и българките такива, а и двете са породени от едни и същи причини.
    Last edited by fred; 29-03-2013 at 20:14.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  11. #41
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Ами Франция ни ги показа, ама не се справя така с арабите, които и причиняват много по големи проблеми от нашите цигани.Имам познати живули във Франция дълги години и трябва да ти кажа, че нашите циганьори са като дечица пред оная пасмина.Но няма да ги видиш качени на влака или кораба за Алжир, Мароко и прочее, защото статута им е друг.
    А не знам ти какво разбираш под интеграция, горе съм го описал.Достатъчно е да си чел нашите родни класици, за да разбереш какво имам предвид.
    Това, което се случва в наши дни никога не се е случвало преди.Не защитавам циганските беззакония, но не защитавам и българките такива, а и двете са породени от едни и същи причини.
    Много ми е интересно да науча кое е това, което прави арабите по-неприятни за Франция отколкото циганите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #42
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Ами то, като ти е интересно нещо, то обикновено се търся и четат материали по въпроса.Сега как да ти разкажа, че като съм чел през години това и онова съм стигнал до такива изводи, но не и само аз.Имам познати живели във Франция и прочее.
    Но с две думи- просто защото създават огромни проблеми, съчетано с настъпването на исляма в Европа, през последните 20-30 години.
    Ето тук има малко например:
    http://slivendnesiutre.wordpress.com...8%D1%82%D0%B5/
    Last edited by fred; 30-03-2013 at 18:00.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  13. #43
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Ами то, като ти е интересно нещо, се търси, чете и съответно се намира отговор на тоя въпрос.
    Но с две думи- просто защото създават огромни проблеми, това е.
    Ето тук има малко например:
    http://slivendnesiutre.wordpress.com...8%D1%82%D0%B5/
    То ми е ясно, че ти това правиш - търсиш и четеш.
    Имаш ли собствени наблюдения или просто си четеш оттук оттам?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #44
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    То ми е ясно, че ти това правиш - търсиш и четеш.
    Имаш ли собствени наблюдения или просто си четеш оттук оттам?
    Оттук и оттам-тоест да четеш Работническо дело или 24 чася основно, та това не го правя.
    Не чата оттук, оттам, а чета-книги, статии, обзори и прочее, доста богата литература имам предвид.И затова имам позиция.
    Нямам собствени наблюдения, включително и за робството, ти може би имаш или само си чел оттук оттам?Е значи ли че робството е много хубаво тогава?
    Писах ти по горе че имам познати живели дълги години във Франция и Канада и т.н.
    Ето ти още малко, понеже каза че ти било интересно, в нета това намерих на бърза ръка:
    http://www.novazora.net/2005/issue46/story_13.html
    Last edited by fred; 30-03-2013 at 18:11.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  15. #45
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    От тук и от там, не знам какво значи-тоест да четеш Работническо дело или 24 час основно, та това не го правя.
    Нямам собствени наблюдения, включително и за робството, ти може би имаш или само си чел от тук от там?
    Това не значи, че нямам позиция.
    Писах ти по горе че имам познати живели дълги години във Франция и Канада и т.н.
    ОК ето моята позиция, която се базира на 5 годишно пребиваване в арабска страна (Алжир) и няколко по-краткосрочни пребивавания във Франция:

    Арабите, като всеки народ си имат своите кусури. Но те далеч не могат да се сравняват с циганите.
    Колкото вреди носят афро-американците в САЩ, толкова вреди носят и арабите във Франция. И едните и другите се интегрират горе долу по един и същи начин в обществото. За разлика от циганите, които НЕ се интегрират. Те просто паразитират където и да се намират.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •