Results 1 to 15 of 15

Thread: Как се сваля барабан от 145-ца ?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    48

    Default Как се сваля барабан от 145-ца ?

    Значи като ходих на преглед ми казаха , че нямам грам задни спирачки. И вярно днеска ги пробвах натискам педала а гумата си се върти . Не свободно но си се върти. Та казаха ми да сменя цилиндрите в барабана но за пръв път се занимавам и не знам как да го отворя. Ето една снимчица дано има хора които разбират.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 13032013107.jpg  

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Развиваш ей тия стърчащите болтченца и ще излезе.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Прегледай и тази тема колега:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F0%E0%E1%E0%ED
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    48

    Default

    Благодаря колеги (:

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Като гледам е доста ръждясала цялата работа, та не е зле първо да поочукаш фиксиращите болтове, а чак след това да ги отвиваш. Имай едно на ум, че шестограма им е много тънък и лесно превърта. Отвивай ги или с лула ли шестограмен ключ. Освен това го натискай, за дане изплесне!!!
    После очукай и барабана, защото залагам каса бира, че е клеясал там, където се нахлузва в главината.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    мен ако питаш, тоя гнилоч целия го изхвърли. от него спирачки няма да станат. сложи си едни дискови спирачки отзад. части има и са евтини.
    ръчната ти спирачка работи ли.
    точка

  7. #7

    Default

    Доколкото помня и през дупчицата вдясно трябваше да се напипа с права отвертка една тресчотка (мисля беше за саморегулирането на накладките), за да освоби барабана и да излезе.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    48

    Default

    Значи. Понеже за 1в път свалям барабан ето какво направих. Левия барабан го изкарах направо с лагерите , тоест развих гайката под капачката . Един час го отварях , голям зор беше , но се отвори. Огледах огледах и гумичката на цилиндъра от едната страна беше изхлузена и я нагласих където трябва да си бъде. Текна малко спирачна течност но след "ремонта" нямаше течове. Дясната я махнах без да махам лагерите и нещото което ми беше направило впечатление е , че накладката отдясно не беше опряла в цилиндъра , че и нея нагласих. Там обаче нямаше и следа от спирачна течност което е доста странно. Помпих помпих и нищо. По-сухо е от пустиня.


    Качвам ви 4 снимки от които 2те на които барабана е отворен са в от левия а другите 2 на които се вижда само цилиндъра е от десния . Като свалих барабана напълно забравих да снимам пак.

    Кажете само като погледнете на 1в поглед дали виждате нещо нередно , защото аз като още не съм в час и да гледам голяма файда няма.

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    мен ако питаш, тоя гнилоч целия го изхвърли. от него спирачки няма да станат. сложи си едни дискови спирачки отзад. части има и са евтини.
    ръчната ти спирачка работи ли.
    Работи си. А за дискове в момента пари нямам.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 14032013111.jpg   14032013112.jpg   14032013113.jpg   14032013114.jpg  
    Last edited by SilentlyLoud; 14-03-2013 at 19:04.

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Почни от задното маркуче. Понякога се разлагат и се запушват.
    Иначе накладките са добри!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    48

    Default

    Аз за цилиндърчетата питам. Виждат ли се някакви дефекти ?
    А мъркучето как да го проверя дали е запушено ? Примерно ще го развия и ще напомпя спирачката ама ако е запушено вече е греда , защото не знам как да го отпуша и с какво.

  11. #11
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Маркучетата не се отпушват, а се сменят. И отзад по спомени са по 2 на колело.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  12. #12
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    За най-лесно сваляне на барабана се отвиват водачите, и с много чукане се отлепва самият барабан от главината. Сле това се завърта леко барабана спрямо главината с около 20 градуса и в дупките на барабана за водачите се навиват дълги болтове 10х1.5 мм с поне 5-6 см резба. Желателно е въпросните болтове да се навиват едновременно. По този начин барабана се "отблъсква" от главината и пада като круша. После нещата са ясни. Сменя се всичко неработещо, но често като удариш чертата, частите са по-скъпи, отколкото би излязла трасформацията в дискови спирачки.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    48

    Default

    Ако наистина пък е толкова зле работата с тия барабани да слагам наистина дискове а ?

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by SilentlyLoud View Post
    Ако наистина пък е толкова зле работата с тия барабани да слагам наистина дискове а ?
    Единственото което трябва да направиш е да видиш дали спирачните цилиндри не текат, маркучите се запушват много рядко. Накарай някой да натисне леко спирачката и виж дали се отварят челюстите. Свали маншоните на спирачните цилиндри без да разглобяваш нищо и виж дали не текат. Няма смисъл да се набутваш с друго. Виж и как са барабаните, това е.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #15
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by SilentlyLoud View Post
    Ако наистина пък е толкова зле работата с тия барабани да слагам наистина дискове а ?
    сам си прецени. по това което си показал имаш задължително смяна с нови
    -спирачни цилиндърчета
    -накладки
    -спирачни маркучета

    отделно спирачна течност и престъргване на барабаните ако стават. ако не стават-нови. обезвъздушаване на всички колела. може да се окаже че имаш запушване на спирачна тръбичка или на кантара.

    ---------- Post added at 10:14 ---------- Previous post was at 10:00 ----------

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Маркучетата не се отпушват, а се сменят. И отзад по спомени са по 2 на колело.
    на дисковите са по 2 на колело, но на барабаните мисля са по 1.
    точка

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •