Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 63

Thread: Читава 147 в бюджет от 4500?

  1. #16
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    И човека като не иска да седи в сервиза само чип му требва за да не излезне от него ...
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by procopy View Post
    Колеги здравейте. След обстойно проучване на това какво човек може да вземе с бюджет от 4500 установих, че 147 няма конкуренция. В carsurvey.org отзивите са приоритетно ласкави, което допълнително ме нахъса. И тук идва "но"-то. Прочетох темите с въпроси за покупка, основните недостатъци, но най-вече се втрещих от темата с цените. Няколко бона и 50 ремонта в разстояние на една година?! При всички 147-ци ли нещата изглеждат така, или това конкретно е една особена кола? Защото последното нещо, което искам, е на всеки два месеца да вися по сервизите. Просто нямам нито желание, нито вътък.

    Другия ми въпрос е възможно ли е да се вземе (от БГ) читава 147-ца след 2003-та 2.0 бензин или дизел в рамките на 4500 или директно да се ориентирам към нещо друго? При всички положения на Горубляне няма да ходя, а съм и крайно скептичен към покупка от автокъща, та ще гледам да е от собственик. Иначе в мобилето е пълно с оферти, дори бих казал прекалено много. Което ме кара да мисля или че става дума за прекалено скъпа поддръжка и/ли прекалено голям брак. При всички положения ми изглежда, че 147-цата не държи цена особено. Не че е кой знае какъв проблем, ама...

    Мерси предварително.
    Много алфи се продават и затова е така,всеки пуска тънко,трябва да търсиш ,мойта 147 е докараха директно от Италия на тънка лаисна,ако имаш човек
    Има само две мнения по въпроса – грешното и моето!

  3. #18
    Запален алфист pironkov66's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    139

    Default

    Колега ако държиш на алфа и не искаш да я правиш взимаш някой с тебе ,който се е занимавал или през клубен сервиз защото иначе ще страдаш,тука колите дето ги продават 90процента са дараци и много трябва да се ровиш за добър екземпляр,иначе ако вземеш някоя барака с добър външен вид ще ти трябват още доста парици докато влезе в правия пат успех,

  4. #19
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    И човека като не иска да седи в сервиза само чип му требва за да не излезне от него ...
    Тва въобще не е вярно!

    Иначе не знам кво толкова има за чудене за тия пари може да си вземеш добра 147-ца.

    Към колегата пуснал темата, ако си от Пловдив или си на близо, веднага ти предлагам една поддържана 147-ца за тия пари. Напълно обслужена, всичко след новия внос е изчистено като проблем, с музика, каско и т.н.

    Така, че чиави коли винаги могат да се намерят, стига човек да се търси и да се интересува достатъчно!

    Също така ако четеш внимателно форума може и да си спестиш доста скъпоструващи ремонти!

    Успех в избора!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  5. #20
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    По принцип 145 скърца по малко от 147 от към интериор
    Скърцат преди,фейслифт-овите! Аз карах 147 2001г ...сега си взех 147 2008г.. И смело твърдя,че двете коли нямат нищо общо!Ако някой не е съгласен ще,го оборя със факти!!!
    Last edited by tuning7350; 24-03-2013 at 02:18.
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  6. #21

    Default А това, което предстои...

    ...след като си купиш "читавата" 147-ца ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е да се обслужи:
    -ангренаж, ролки и водна помпа + труд -> около 400 лв.
    -биелетки и смяна на предни носачи + труд -> около 900 лв.
    -масло, маслен и въздушен филтър + труд -> около 120 лв.
    ...и това е само началото!!!
    Last edited by dansguardian; 25-03-2013 at 09:51.

  7. #22
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Ти ако толкова пари даваш , незнам аз бих си срязъл вените от 5 години я карам мойта с сменен ангренаж като я зех и две ролки на ангренажа нека си зема от бг ментетата да му завие на първия месец и да се вкара в приключение тва са колосялни суми ей не се излагайте

    260 лева е на страна с труда пич смяната на носачите от което смисъл няма по добре да се рециклират
    90 лева ти е смяна масло въздушен филтър което и той може да го направи не е слжно .... и да мине с 70 лева примерно
    незнам вие .....
    Last edited by SandoOne; 24-03-2013 at 19:28.
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  8. #23
    Запален алфист GurgaPiti4's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив, Видин
    Posts
    162

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    ...след като си купиш "читавата" 147-ца ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е да се обслужи:
    -ангренаж, ролки и водна помпа + труд -> около 400 лв.
    -биелетки и смяна на предни носачи + труд -> около 700 лв.
    -масло, маслен и въздушен филтър + труд -> около 120 лв.
    ...и това е само началото!!!
    Колега, ако ги сменяш тия неща в представителството на "Алфа" и повече може да ти вземат. Един комплект предните два носача горен, долен, плюс биалетки са ти 300-350лв не знам какви са тия суми дето ги пишеш....
    Алфа Ромео 156 1.9 JTD

  9. #24
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Quote Originally Posted by GurgaPiti4 View Post
    Колега, ако ги сменяш тия неща в представителството на "Алфа" и повече може да ти вземат. Един комплект предните два носача горен, долен, плюс биалетки са ти 300-350лв не знам какви са тия суми дето ги пишеш....
    Колега за долу горе сносно менте са 350 с караш 30-40 000 , някой случаи и по-малко, едно TRW ти е 250 долно 270 горно еле приблизително! Аз с тава карам вече 100 000 и ела да видиш дали нещо хлопа или скърца ! Да не говорим, че не я пазя от дупки изобщо !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by PSAVOV View Post
    Колега за долу горе сносно менте са 350 с караш 30-40 000 , някой случаи и по-малко, едно TRW ти е 250 долно 270 горно еле приблизително! Аз с тава карам вече 100 000 и ела да видиш дали нещо хлопа или скърца ! Да не говорим, че не я пазя от дупки изобщо !
    Това за Алфа Ромео ли става въпрос?

  11. #26
    Запален алфист GurgaPiti4's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив, Видин
    Posts
    162

    Default

    Quote Originally Posted by PSAVOV View Post
    Колега за долу горе сносно менте са 350 с караш 30-40 000 , някой случаи и по-малко, едно TRW ти е 250 долно 270 горно еле приблизително! Аз с тава карам вече 100 000 и ела да видиш дали нещо хлопа или скърца ! Да не говорим, че не я пазя от дупки изобщо !
    Това са глупости.Относно ментата на пазара не може да бъдеш сигурен, давал съм пари и за евтино и скъпо и вече си зависи какво уцелиш.Това, че даваш 500 лева за два носача не значи, че ще те изкара 200 000. И такива неща от сорта на "карам вече 100 000 и нищо не съм пипнал" са ми ясни това е цитат на голфаджийте така де все едно просто исках да кажа, че и с по евтини части се изкарва доста време!Гаранция за качеството и оригиналната част няма.
    Алфа Ромео 156 1.9 JTD

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by GurgaPiti4 View Post
    Колега, ако ги сменяш тия неща в представителството на "Алфа" и повече може да ти вземат. Един комплект предните два носача горен, долен, плюс биалетки са ти 300-350лв не знам какви са тия суми дето ги пишеш....
    Привет колега,
    даже не струва 300-350 лева, а 108 евро (цена на сайта на ATP) и 20 евро доставка с DHL, носачите са АТЕС, немски. Обаче трябва да си луд, за да ги смениш с такива. Задай си въпроса защо TRW са толкова скъпи. Словосъчетанието "качествени и евтини" е един оксиморон. Основен проблем на всички е, че слагат евтини части със съмнително качество и после се оплакват, че колата "скърца". Смени всичко на предното окачване с TRW да видиш за какво иде реч. Аз съм с TRW отпред изцяло и нямам никакви проблеми вече над 20000 км. И друго ми прави впечатление - използват се втора ръка части, пряко отговорни за сигурността при пътуване (спирачни дискове, съединител и т.н.). Е питам, след като нямаш парите да поддържаш един автомобил технически изправен защо го купуваш, ако ще правиш компромиси със сигурността?

    SandoOne написа:
    "260 лева е на страна с труда пич смяната на носачите от което смисъл няма по добре да се рециклират
    90 лева ти е смяна масло въздушен филтър което и той може да го направи не е слжно .... и да мине с 70 лева примерно
    незнам вие ....."

    Колега, с маслото можеш да минеш и по-тънко, ако сипеш трансформаторно или олио "Слънчеви Лъчи", но задължително БЕЗ холестерол
    Рециклирането на носачи е пълна глупост. Няма нищо по-добро от новото, не случайно англичаните са измислили поговорката "не съм токлова богат, че да купувам евтини неща". Един литър качествено масло е около 20-22 лева, не знам как ги сметна тези 70 лева...
    Last edited by dansguardian; 25-03-2013 at 09:56.

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Рециклирането на носачи е пълна глупост.
    Я се обоснови...

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Я се обоснови...
    Първо какво се разбира под "рециклиране"?
    -Подмяна на тампоните с полиуретанови
    -Ремонт на шарнирите

    Когато се подмени един тампон с полиуретанов возията става по-твърда, но стабилността на колата на пътя се повишава. След време започва да скърца, въпреки че е смазан с морска грес, скърцането е неизбежно. И какво правим, когато возията вече не е мека?

  15. #30
    започва да се пристрастява slavi88's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    89

    Default

    Quote Originally Posted by procopy View Post
    Колеги здравейте. След обстойно проучване на това какво човек може да вземе с бюджет от 4500 установих, че 147 няма конкуренция. В carsurvey.org отзивите са приоритетно ласкави, което допълнително ме нахъса. И тук идва "но"-то. Прочетох темите с въпроси за покупка, основните недостатъци, но най-вече се втрещих от темата с цените. Няколко бона и 50 ремонта в разстояние на една година?! При всички 147-ци ли нещата изглеждат така, или това конкретно е една особена кола? Защото последното нещо, което искам, е на всеки два месеца да вися по сервизите. Просто нямам нито желание, нито вътък.

    Другия ми въпрос е възможно ли е да се вземе (от БГ) читава 147-ца след 2003-та 2.0 бензин или дизел в рамките на 4500 или директно да се ориентирам към нещо друго? При всички положения на Горубляне няма да ходя, а съм и крайно скептичен към покупка от автокъща, та ще гледам да е от собственик. Иначе в мобилето е пълно с оферти, дори бих казал прекалено много. Което ме кара да мисля или че става дума за прекалено скъпа поддръжка и/ли прекалено голям брак. При всички положения ми изглежда, че 147-цата не държи цена особено. Не че е кой знае какъв проблем, ама...

    Мерси предварително.
    Здр. колега. Читава 147 с този мотор едва ли ще намериш за 4500. Моята е взех за 5100 1.6 105hp точно от горубляне колкото ида не ти харесва. Нз колата се оказа изненадващо мн запазена. Не беше удряна, драскана, прегледахме я доста обстойно даже собственика ни гледа малко странно и най-важното карана не много ( 84400 ) Когато е докарахме в Пловдив в сервиза на брат ми е погледнахме отдолу. Нямаше такава запазена кола. окачване, тампони всичко беше не 6+ а 66+ . колкото до разходите по колата не са толкова фрапиращи. 400 лв задължителните консумативи и си 6. само пари за тунджа да има. иначе избора ти за двойката е чудесен.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •