Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 63

Thread: Читава 147 в бюджет от 4500?

  1. #1

    Default Читава 147 в бюджет от 4500?

    Колеги здравейте. След обстойно проучване на това какво човек може да вземе с бюджет от 4500 установих, че 147 няма конкуренция. В carsurvey.org отзивите са приоритетно ласкави, което допълнително ме нахъса. И тук идва "но"-то. Прочетох темите с въпроси за покупка, основните недостатъци, но най-вече се втрещих от темата с цените. Няколко бона и 50 ремонта в разстояние на една година?! При всички 147-ци ли нещата изглеждат така, или това конкретно е една особена кола? Защото последното нещо, което искам, е на всеки два месеца да вися по сервизите. Просто нямам нито желание, нито вътък.

    Другия ми въпрос е възможно ли е да се вземе (от БГ) читава 147-ца след 2003-та 2.0 бензин или дизел в рамките на 4500 или директно да се ориентирам към нещо друго? При всички положения на Горубляне няма да ходя, а съм и крайно скептичен към покупка от автокъща, та ще гледам да е от собственик. Иначе в мобилето е пълно с оферти, дори бих казал прекалено много. Което ме кара да мисля или че става дума за прекалено скъпа поддръжка и/ли прекалено голям брак. При всички положения ми изглежда, че 147-цата не държи цена особено. Не че е кой знае какъв проблем, ама...

    Мерси предварително.

  2. #2

    Default

    Ако не си сигурен, че това е твоята кола, откажи се. Ако те грабне истински, ще си си отговорил на някой от въпросите. Не е задължително да даваш няколко бона за ремонти, до бройка е. Ако попаднеш на читава, няма да е по-скъпо от това да поддържаш някой голф четворка, примерно. Ако попаднеш на някой дарак, възможно е да те откаже от марката...

  3. #3

    Default

    Не съм карал италианка преди и съм наясно, че Алфата си има специфика, с която ще трябва да свикна. Tова не ме притеснява. Адски ми харесва и всичко и вярвам, че по темперамент ще си паснем, пък и ситуацията не ми оставя много възможности. Въпросът ми е чисто практически - може ли в този бюджет да се вземе нещо читаво, или да не си правя изобщо труда.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Силистра
    Posts
    41

    Default

    Може, стига да търсиш достатъчно.

  5. #5
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Разбира се че може. В темата за коя да е марка/модел могат да се калкулират невероятни суми за ремонти, особено ако колата е взета от някой италиански или германски скрап... Иначе - здрави и надеждни двигатели, особено 1,9 jtd. 7 години чета форума и някакви сериозни проблеми с този двигател не съм чувал да има. Там има две скъпи неща - турбо и демфер на маховика. Ако си вземеш такава с читаво турбо и удариш късмет с маховика, въобще няма да се занимаваш с поддръжка, различна от масла и филтри. Бензиновите двигатели са малко по-капризни, слабото място им е немското управление, до колкото съдя по моята и по коментари пак от форума.
    Здрави, надеждни, комфортни и красиви коли.
    Въпрос на късмет и повече четене, за да попаднеш на екземпляр, който няма да те тормози с ремонти, дължащи се на кофти предишен собственик.
    Успех с покупката и да зарадваш форума с красива италианка скоро...

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by procopy View Post
    Няколко бона и 50 ремонта в разстояние на една година?! При всички 147-ци ли нещата изглеждат така, или това конкретно е една особена кола? Защото последното нещо, което искам, е на всеки два месеца да вися по сервизите.
    Ако си "психично-палав"* маниак-детайлист е точно така, че и по-зле и то не само с 47-цата.
    Ако си пълен мърляч и слуха ти "реже" честотите свързани със скърцане, тропане и т.н., си перфектен и няма да похарчиш и една стотинка за колата в следващата една година.
    Ако си по-средата - ами ситуацията е по средата между тези две крайности...



    *powered by @code
    Last edited by badmadafaka; 14-03-2013 at 11:00.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Ако си "психично-палав"* маниак-детайлист е точно така, че и по-зле и то не само с 47-цата.
    Ако си пълен мърляч и слуха ти "реже" честотите свързани със скърцане, тропане и т.н., си перфектен и няма да похарчиш и една стотинка за колата в следващата една година.
    Ако си по-средата - ами ситуацията е по средата между тези две крайности...



    *powered by @code
    Моите уважения, но срещу скърцащите пластмаси няма лек, независимо колко пари даваш за окачване .

  8. #8
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    то ако беше само окачването да скърца.....
    155 1.8 8v SUPER MY95

  9. #9
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    аз съм нямал 147, но съм карал 145 1,9 jtd четири години, след което я кара жена ми една година и сега баща ми я кара втора година. За всичкото това време и около 50 000 км. сме правили в началото маховик+съединител и преди година - отпред в дясно нещо по окачването за около 100 лева. След толкова години по нашите пътища - никъде нито скърца, нито тропа, нито хлопа...

    Не мога да повярвам, според вашите думи, че 147 е няколко пъти по "кекава"...

  10. #10

    Default

    Ако бюджета е ОБЩО 4500лв. значи със сигурност ще трябва да търсиш кола от човек, защото тръгнеш ли да купуваш нов внос за 4500лв. тя направо отива НАД 6000лв.
    Иначе, ДА, можеш да си намериш читава кола за тези пари
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  11. #11
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Определено можеш и бих ти препоръчал да видиш раздел продава първо...може да харесаш твоята там..и хем можеш да видиш какви са били ремонтите и проблеми й.
    Не са лоши коли...малко са тесни отзад...но са читави!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  12. #12
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    аз съм нямал 147, но съм карал 145 1,9 jtd четири години, след което я кара жена ми една година и сега баща ми я кара втора година. За всичкото това време и около 50 000 км. сме правили в началото маховик+съединител и преди година - отпред в дясно нещо по окачването за около 100 лева. След толкова години по нашите пътища - никъде нито скърца, нито тропа, нито хлопа...

    Не мога да повярвам, според вашите думи, че 147 е няколко пъти по "кекава"...
    По принцип 145 скърца по малко от 147 от към интериор
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #13

    Default

    Благодаря на всички за изчерпателните мнения. Сега остава да видим накъде ще духне вятъра на промените...

  14. #14
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Ако искаш здрава безпроблемна почти кола от тоя клас и няма да е алфа то поне си вземи А3 99 г 1.6 бензин доколкото знам тва е едно здравите аудита с 2 носача и няма да се вкарваш в някакви филми по предници и тн и що годе върви ...
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  15. #15
    Запален алфист GurgaPiti4's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив, Видин
    Posts
    162

    Default

    Аве стига с тия алдита дръти.Човека си иска 147 сега и това. Аз като каращ Алфа ще ти кажа така... Първо за тия пари ако нямаш заделени настрана за нещо по колата дефект не си взимай по добре.Знаеш купуваш нова кола и нали знаеш на малко прасе и на нов шеф не се радвай щото не знаеш ква свиня ще излезе така и с колата.Не се знае кво ще иска за смяна след месец два и трябва да имаш парички.Второ тая кола или ще те грабне и ще й се кефиш, или ще проклинаш деня в който си се регистрирал тука и си купил такава кола, така, че както каза колегата по горе взимай ауди по добре.За тези пари аз бих търсил, ако е от човек да я прегледаш много добре щото знам кви мърлячи има и може да вземеш пълен дарак, а външно да е пуканка.Насочи се към дизела мое мнение също, 115 коня ще ти върши чудесна работа, ако ти е малко или ти омръзне чип винаги можеш да сложиш. Хвъргай се в търсене и гледай хубаво друго не можеш да направиш!
    Алфа Ромео 156 1.9 JTD

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •