Results 1 to 14 of 14

Thread: Ремонт на турбо за 147 jtd

  1. #1

    Default Ремонт на турбо за 147 jtd

    Колеги може ли да ми препоръчате някой добър сервиз в София, където да рециклират турбото ми и ако сте информирани да ми кажете колко годе долу струва ремонта? Най-близкия сервиз до мен е DG TURBO service в Орландовци улица 202, но не знам дали мога да им се доверя. Ако някой има опит моля да сподели.

    Благодаря предварително.

  2. #2

    Default

    щом искаш рециклаж - реал турбо на околовръстното
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3
    Запален алфист pironkov66's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    139

    Default

    ако искаш рециклаж и аз съм на същото мнение реал турбо но според мен си намери втора ръка с опция да ти я погледнат,защото покрай мен са правили на няколко алфи турбините и дават ядове след това особено колата ако е с чип.

  4. #4
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Няма логика след рециклиране на турбо да дава фира, ако е направено кадърно.
    Все пак се подменят износените части и вс се балансира след това...А и дават гаранция хората. Но определено на сервиз задължително това.
    Чувал съм добри отзиви за Турбо Хюс, все пак е официален представител на Гарет за Бг.
    п.с. С втора ръка никога не знаеш кога ще пропее птичката...и в какво състояние е, тя турбината до последно ще си надува...докато не даде дух!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #5
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Ако е с чип и е дало фира турбото,да се сложи по-голямо , примерно от 2.4
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  6. #6
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Ако чипа е кадърен...правищ надув с 0.1 отгоре примерно...което е в пикове...и няма да го счупи...
    Не ми се вярва да е в това проблема. Просто му е дошло времето!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Ако чипа е кадърен...правищ надув с 0.1 отгоре примерно...което е в пикове...и няма да го счупи...
    Не ми се вярва да е в това проблема. Просто му е дошло времето!
    е то при 1,9 105 коня е така

    при другите е около 0,2 отгоре...

    Но всичко е кантар аз казах варна меи-то и софия реал, другите... различно вече
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #8
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Ми на др. мапнати коли, надува в покове пак е малък 0.1 до 0.15 според зависи де...ако не и слагаш по злобен чип...аз не съм им превърженик. Лек софт за повече динамика си е густо за мен.
    За тези от Варна съм чувал добри неща..както и за Турбо Хюс...За реал турбо има противоречиви отзиви.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Турбо Хют (Turbo Hoet). От Реал турбо имам 3 случая вече при мен на издънки.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Аз цял ден си пиша турбо хюс...а то е турбо хют

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #11
    Запален алфист pironkov66's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    139

    Default

    Колега дават гаранция и колко е тя за 1000лв може би 10000-15000км и после се почва с какво масло караш сменял ли си го колко пъти я прегря -съжаляваме но ние сме си свършили работата както трябва дай още 1000лв.

  12. #12
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Всяка уважаваща себе си фирма не би направила това...все пак на 10 такива турбини ще има 200 лоши коментара...Говорим за официален представител на Гарет за Бг...Все си мисля, че са сериозни.
    За тях и не се намират лоши отзиви...както за други...включително Реал Турбо.
    Да си купиш турбина втора ръка си е риск....Но е е ядрена физика, че да не могат кадърно да я оправят.

    Ако сдаде една турбина дух на 10к км...няма значение с какво масло или как си я карал тази кола...не става фирмата.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #13
    Че напрайм печката изрод
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    13

    Default Да ползвам темата и аз

    И моето турбо трябва да се оправи (хвърля масло в мотора и го гори) тааа в софия читав сервиз? Бобо от Екстрийм Тунинг може ли? Някой оправял ли си е сам турбото и евентуално ако да от къде се взимат частите и как става магията?

  14. #14

    Default

    Турбо(с) хют е твоята фирма за ремонт на турбо.
    И гаранция даваха около 2 години на ремонтираната турбина.

    Икстрийм сервиз може да го свалят, но не поправят, освен ако не предлагат пълна услуга = сваляне, даване на трубината за поправка и отново качване на турбото на колата.


    Ако е без променлива геометрия турбото може да пробваш и сам.Трябва ти вътрешна част (турбинката) на турбото, сваляш турбото, разглобяваш, почистваш, сменяш, смазваш и даваш да го балансират с машина.

    Мисля някъде в техническия в Сф правеха такава услуга.Ще ти струва всичко ремонтна част + балансиране 250-350 лева.

    Зависи и от ремонтната част де, има и такива от по 800-950 лева .

    ==============================================

    Разтърси се в интернет има писано от такива които сами са си оправяли турбината, сваляли са е, давали са да я почистят(като имало разлика с пясък и с кварцово стъкло/пясък), сменяли са вътрешната част, смазвали са я, давали са я на баланс(пишат си къде хората са я давали) и след това са си монтирали сами турбото.
    Но по спомени това беше за турбина без променлива геометрия.

    Пишеш в търсачаката "ремонт на турбо мнения" и ти излизат един куп линкове.Четеш, "образоваш се" и решаваш какво ще правиш.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •